Logopedia ogólna i kliniczna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Kora
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2012, o 15:42

Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Kora »

Hej, czy zagląda tu ktoś, kto studiuję logopedię (chodzi mi studentów II roku)? Mam wiele wątpliwości i chciałabym zapytać o kilka rzeczy. Na podstawie tego, co udało mi się znaleźć w sieci, wydaje mi się, że pieczę nad tym kierunkiem sprawuje UW (mimo że jest prowadzony przez obie uczelnie wspólnie). Większość informacji dotyczących logopedii znajduje się na stronie Instytutu Polonistyki Stosowanej UW (plan zajęć, program studiów), natomiast na stronie I WL są tylko ogólne rzeczy, a brakuje właśnie tych najważniejszych dla studenta, czyli planu zajęć( chodzi mi o ten z zeszłego roku), programu studiów itp. Także większość zajęć odbywa się na kampusie głównym UW (przynajmniej jeśli chodzi o I semestr I roku). Jak więc w rzeczywistości wygląda wspólne prowadzenie tego kierunku i współpraca między uczelniami? Jakie są wasze refleksje i wrażenia, jeśli chodzi o studiowanie logopedii? Mam nadzieję, że jakaś dusza się odezwie:), bo oprócz tego, że to bardzo młody kierunek, to jeszcze grono przyszłych logopedów dość wąskie (50 albo 60 osób z dwóch uczelni - WUM + UW).
Kasia19
Posty: 15
Rejestracja: 29 maja 2012, o 09:49

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Kasia19 »

Też chciałabym się dowiedzieć coś o tym kierunku, bo dostałam się na I rok i mam jeszcze pytanie jak jest z wf-em na tej uczelni? Trzeba się gdzieś rejestrować, żeby chodzić na wybrane zajęcia czy co?
Epinefryna

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Epinefryna »

moja koleżanka to studiuje. W tym roku było tak, że był to kierunek łączony. Studenci stacjonarni mieli legitki z UW a niestacjonarni z WUMu. Zajęcia odbywały się na UW gdzieś na Krakowskim Przedmieściu. Anatomia i inne medyczne na Banacha, Koszykowej i okolicach, tam gdzie ma swoje budynki WUM. Wf każdy miał zgodnie ze swoją uczelnią, na której miał legitymację.

Ale w tym roku już nie jest łączony, bo rekrutację prowadził WUM, a z tego wiem to UW ma znowu normalną logopedię. Zatem wszystko będzie inaczej niż rok temu pewnie. Co do przedmiotów to miała anatomię, ortodoncję, jakieś coś z fonetyką, język, wf i nie wiem co tam jeszcze.
Kasia19, wf na WUMie to sekcje sportowe. Uruchomią wam zapisy online i każdy wybierze sobie to co mu odpowiada, albo to na co zostało miejsce

Nie wiem czy wam coś pomogłam, no ale napisałam tyle co wiem.
Kasia19
Posty: 15
Rejestracja: 29 maja 2012, o 09:49

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Kasia19 »

Możesz powiedzieć coś więcej o tych sekcjach? Twojej koleżance podobał się kierunek?, narzekała na coś?
Epinefryna

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Epinefryna »

w sumie koleżanka lajtowo podchodziła do studiów, narzekała tylko na te zajęcia fonetyki, bo były nudne dla niej, no i anatomia wiadomo, nie mogła się przystosować, ale pozaliczała wszystko. Anatomia jest okrojona bardzo. Wiem, że miała nettera do kolorowania i to jej pomagało. Jak macie jakieś pytania to piszcie, bo się z nią widzę dzisiaj to się zapytam
Kasia19
Posty: 15
Rejestracja: 29 maja 2012, o 09:49

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Kasia19 »

Zapytaj czy dużo podręczników musiała kupować czy też trzeba chodzić w fartuchu ile osób było na roku i które zajęcia sportowe wybrała Z góry dzięki
Epinefryna

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Epinefryna »

wybrała fitness a właściwie to zostały miejsca tylko na fitness, więc nie miała wyboru
o resztę zapytam
Kasia19
Posty: 15
Rejestracja: 29 maja 2012, o 09:49

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Kasia19 »

To już teraz trzeba sie zapisywać czy jak się zacznie rok?
Epinefryna

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Epinefryna »

jak się zacznie, będzie jakiś termin, na pewno was poinformują
tofikalicious
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:59

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: tofikalicious »

Czekałam i czekałam aż ktoś założy wątek logopedii
Również dostałam się na ten kierunek, w sumie to przez przypadek

Na wf zapisywać się niby jak podadzą termin, ale na tej stronie w liczbie miejsc są jakieś 2/15 itd, jakby juz sie ktoś zapisał x chyba że to coś innego oznacza :p

I jeszcze mam jedno pytanie. Na stronie jest napisane, że inauguracja jest 5 października. A na stronie wydziału jest napisane w organizacji roku akademickiego, że zajęcia dydaktycznie trwają od 24 września do 23 grudnia. Więc co, najpierw zajęcia, potem inauguracja? czy to może dla drugiego roku?

Będe wdzięczna za odpowiedź
Kora
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2012, o 15:42

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Kora »

Widzę, że coś nareszcie się tu ruszyło:) Serdeczne dzięki za odzew:))
Odnośnie rozpoczęcia roku - najpierw zajęcia, potem inauguracja, tak jest na wielu uczelniach. Inauguracja ma charakter oficjalny i studenci zwykle nie mają obowiązku w niej uczestniczyć, oczywiście jeśli chcą, to mogą.
tofikalicious
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:59

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: tofikalicious »

Hm, czyli nie mamy pojęcia gdzie co i jak, i idziemy na zajęcia? Spoko

Wogóle, to może zadam mega głupie pytanie, ale czy I wydział lekarski jest gdzieś w okolicy WUMu, czy gdzieś indziej? Bo jakoś nie mogę się dowiedzieć x

I czy zajęcia są w jednym budynku, czy też rozsiane po całej Warszawie?

Opowiadajcie też swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej
Kora
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2012, o 15:42

Re: Logopedia ogólna i kliniczna

Post autor: Kora »

Wcześniej zorganizują nam jakieś spotkanie organizacyjne, na którym będą rozdawane legitymacje.
Z tego, co się orientuję, to w ubiegłym roku sporo zajęć było na Krakowskim Przedmieściu, na kampusie głównym UW. Anatomia na Chałubińskiego (Epinefryna o tym pisała). W naszym przypadku zajęcia chyba nie będą rozsiane po całej Warszawie tak, że możemy nie zdążyć z jednych na drugie. Raczej to na lekarskim zajęcia są w wielu różnych miejscach.
Jeśli chodzi o I wydział lekarski - na Żwirki i Wigury mieści się dziekanat i Centrum Biblioteczno -Informacyjne, więc wszystkie formalne sprawy trzeba będzie tam załatwiać. Natomiast poszczególne Zakłady i Kliniki maja swoje budynki w różnych częściach miasta:

Kod: Zaznacz cały

jednostki.wum.edu.pl/Internet/List.aspx
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości