Zmiana koloru poszczególnego owłosienia

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Dewastator
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2012, o 06:28

Zmiana koloru poszczególnego owłosienia

Post autor: Dewastator »

Witam. Wiem że istnieje zmiana koloru poprzez przeszczepienie włosów (cebulek), jednak czy można tego dokonać bez wcześniejszego pozbywania się aktualnych?

Wprawdzie mam dosyć małe pojęcie o biologii, ale skoro jest proces siwienia (pozbywania się melaniny?), to czemuż nie można by odwrócić tego i zrobić jej nadmiar, by wyszedł kolor (dla przykładu) kruczoczarny?
placebo
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2011, o 19:42

Re: Zmiana koloru poszczególnego owłosienia

Post autor: placebo »

siwe włosy pojawiają się w wyniku zmniejszonego wydzielania melaniny i zastapienia jej pęch4erzykami powietrza w trzonie włosa.
Cóż.żeby zrobic nadmiar melaniny trzeba by pobudzić do większej aktywności melanocyty w cebulkach, a z tego co wiem naukowcy nie znaleźli jeszcze na to żadnego sposobu.]

Przypuszczalnie.to byłoby dobre. Jeśli udało by się pobudzić melanocyty w cebulkach włosów, to w skórze prawdopodobnie i również, a wtedy małe wsparcie z jej transportem w skórze i już w ogóle kolorowi byśmy chodzili
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości