Rekrutacja 2012

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Namine »

No w?a?nie ciekawe co b?dzie z kolejnymi listami. we wrze?niu te? jakie? musz? przecie? by?. ale jak ma by? tylko ostatniego wrze?nia to mog? mnie ugry nie powiem gdzie. Z drugiego ko?ca Polski trudno za?atwi? cokolwiek w ci?gu paru dni. Teoretycznie co roku przesuwa si? gdzie? lista do 800 miejsca, wi?c gdzie tam koniec rekrutacji, ale co? wolno im idzie.
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: cricoid »

Ogólnie uczelnia lepsza jest chyba w Katowicach i mo?e ?atwiej bedzie dostac si? na specjalizacje.
Awatar użytkownika
91red91
Posty: 271
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:58

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: 91red91 »

Sorymina pisze:Ja si? tylko boj?, ?eby nie by?o zbyt lajtowo w Bydzi jestem troch? masochistk?, ale raczej we w?asnym zakresie, a nie ?eby mnie zamordowa? profesorowie mieli (w Kato).
gwarantuj? Ci, ?e lajtowo wcale nie jest.
anatomia jest jedna z najtrudniejszych.
je?li s?dzisz, ?e gdziekolwiek na lekarskim si? poobijasz to si? grubo mylisz
Awatar użytkownika
91red91
Posty: 271
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:58

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: 91red91 »

Invisible1 pisze:Ogólnie uczelnia lepsza jest chyba w Katowicach i mo?e ?atwiej bedzie dostac si? na specjalizacje.
poziom jest wsz?dzie podobny. a to gdzie dostaniesz si? na specjalizacj? zale?y tylko od Twojej cikiej pracy a nie uczelni
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: hotdog1990 »

91red91 pisze:
Invisible1 pisze:Ogólnie uczelnia lepsza jest chyba w Katowicach i mo?e ?atwiej bedzie dostac si? na specjalizacje.
poziom jest wsz?dzie podobny. a to gdzie dostaniesz si? na specjalizacj? zale?y tylko od Twojej cikiej pracy a nie uczelni
Nie ma sensu tego ludziom t?umaczy? bo niestety du?o jest takich co my?l? ?e jak pójd? na dan? uczelni? to ?atwiej b?dzie si? dosta? na specke, a przecie? LEP mo?na wsz?dzie zda? dobrze i wsz?dzie s?abo, jest spis podr?czników które nale?y ogarn itp.

Ludzie si? nas?uchali opowie?cie ?e gdzie? tam jest tak ciko i teraz my?l? ?e w Bydzi si? poobijaj?, a anatomia jest na naprawd? wysokim poziomie + inne przedmioty mniej czy bardziej potrzebne ale zajmuj?ce cenny czas.
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Sorymina »

Najpro?ciej by by?o jakby mnie nie przyj?li do Bdg, nie mia?abym wtedy dylematu. -.-
kto? wie, kiedy nast?pne listy? Zadzwoni?abym do UKR, ale jestem za granic?.
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: cricoid »

A ty sk?d taki pewien ? Tu i tu studiowa?es ? Anatomia jest wszedzie trudna A ostatnio rozmawia?am z osob? z Bydgoszczy ( 3 rok lekarski) powiedzia?a ?e co roku z Katowic przychodzi dwadziescia pare osób do nich bo ich wyrzucaj? przez histologie . Wiec mozna zrobi? podzia? na kierunki gdzie ?atwiej zaliczyc dany przedmiot. Np. Biofizyka jest trudna w Bia?ym. Anatomia jest zabójcza w Gda?sku ( i tu sobie sprawdz licze osób które maja poprawki we wrzesniu ponad 80 %) A Bydgoszcz po prostu nie ma takiego przedmiotu wiec mozna j? uzan? za bardziej lajtow?
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: hotdog1990 »

Invisible1 pisze:A ty sk?d taki pewien ? Tu i tu studiowa?es ? Anatomia jest wszedzie trudna A ostatnio rozmawia?am z osob? z Bydgoszczy ( 3 rok lekarski) powiedzia?a ?e co roku z Katowic przychodzi dwadziescia pare osób do nich bo ich wyrzucaj? przez histologie . Wiec mozna zrobi? podzia? na kierunki gdzie ?atwiej zaliczyc dany przedmiot. Np. Biofizyka jest trudna w Bia?ym. Anatomia jest zabójcza w Gda?sku ( i tu sobie sprawdz licze osób które maja poprawki we wrzesniu ponad 80 %) A Bydgoszcz po prostu nie ma takiego przedmiotu wiec mozna j? uzan? za bardziej lajtow?
U nas jest biolmed trudny, wsz?dzie si? znajdzie jaka? kosa która b?dzie chcia?a uwali?. Prawda jest taka ?e jak kto? b?dzie naprawd? chcia? to wsz?dzie wszystko zaliczy, nie zawsze w 1 terminie ale zaliczy

Na ka?dym lekarskim trzeba si? uczy? i nic tego nie zmieni, odosnie trudnosci anatomii s?ysza?em ró?ne wersje, wsz?dzie jest du?o i trzeba si? uczy? ale s?ysza?em ?e te? si? to znaczne ró?nice mi?dzy uczelniami. Ja o Bia?ym s?ysza?em ?e tam ka?dy ko?czy je?li tylko chce ale ile w tym prawdy to nie wiem, bo nie opieram si? na opinii jednej czy nawet 5 osób.

A pozatym jakie to ma znaczenie czy kogo? pocisn? z tej biofizy czy chemii skoro przydatno tych przedmiotów jest na poziomie 0%.
Wbrew pozorom przydatno szczegó?ów z anatomii te? dla wielu lekarzy nie b?dzie zupe?nie potrzebna, a raczej dla wi?kszo?ci nie b?dzie potrzebna.
Awatar użytkownika
91red91
Posty: 271
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:58

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: 91red91 »

w bydg anatomia jest trudna.
biologia medyczna te?
w gda?sku nie ucz? si? z bochenka a wg mnie to jest powa?na ró?nica.
je?li kogo? wyrzucaj? z katowic po 1 semestrze 2 roku za niezdane kolokwium z biochemii, które jest tylko 1 na semestr to jak to porówna? skoro w bydg mieli?my ?rednio co 2-3 tyg kolokwium.

nikogo nie mam zamiaru namawia?, ale jak widz? te g?upie wpisy to a? ?al, ?e zajmujecie miejsca osobom, którym naprawd? zale?y. wobec tego dzownic i rezygnowa? z bydg!
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Namine »

Dok?adnie -_- ludzie, ile mo?na by? niezdecydowanym i blokowa? innym miejsca? Nó? w kieszeni si? otwiera.

Btw. Nast?pna lista 4 wrze?nia. Równo z Katowicami. Pcha? si? na Katowice, a nie robi? tu sztucznego t?umu ^^
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Matjozi »

Dok?adnie Namine
Ludzie, to ?e niektórzy mówi? o Katowicach takie z?e rzeczy to ?ciema. Wsz?dzie z czego? jest ciko i bez przesady, ?e Kato to mordownia, albo ?e ludzie niemili. Je?li kto? wam mówi, ?e w Katowicach s?ysza?, ?e jest tragedia i nie da si? zda?, to niby czemu ludzie tam chodz? i s? bardzo dobre wyniki z LEPu? Tacy ludzie, którzy puszczaj? takie plotki po prostu chc? was zniech?ci?, ?eby by?o mniej ch?tnych i oni mogli si? podostawa?. Ogarnijcie si?
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: cricoid »

Znów dodali w Bydgoszczy nowe osoby na rezerw?.
cincin
Posty: 94
Rejestracja: 7 lip 2010, o 15:22

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: cincin »

jestem pierwszy pod kresk? rezerowoych czyli jesli 131 osob jest na rezerwie ja jestem 132 do przyjecia myslicie ze jest szansa? mam 82,85 pkt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości