pomoc

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
polsiak
Posty: 23
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 21:29

pomoc

Post autor: polsiak »

Szukam i szukam i znaleźć nie mogę!
Albowiem wybieram się teraz na UAM,jednak za rok chcę startować na medycynę. Słyszałam coś o pkt ECTS i czy to prawda,że jak za rok zrezygnuję z tego UAMu ,a pójdę na UM to będę płaciła? Proszę o pomoc.
DrZation
Posty: 219
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 17:49

Re: pomoc

Post autor: DrZation »

Prawda.
Otrzymuje się punktów ECTS na studiowanie jednego całego kierunku i pół semestru gratis.
Czyli jak zrezygnujesz po pół roku to jeszcze będziesz studiować za darmo ten drugi kierunek a jeżeli po roku zrezygnujesz to ostatni semestr leku będziesz musiała dopłacić tak jak za studia niestacjonarne.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: pomoc

Post autor: BubuMale »

Mozesz zrobic taki myk, ze zostawisz sobie jakies przedmioty na wrzesnien i jesli bedziesz wiedziala, ze dostalas sie na med to zrezygnujesz z tamtego kierunku Wtedy nie zabiora Ci punktow bo bedziesz miala zaliczony tylko 1 semestr
Poza tym pula punktow bedzie przyznawana dopiero od 2013
polsiak
Posty: 23
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 21:29

Re: pomoc

Post autor: polsiak »

a bez problemu mogę sobie zostawić przedmioty na wrzesień i jak miałabym to zrobić? zaliczyc tylko 1 semestr i co dalej? przepraszam,te pytania może są banalne ,ale jestem w tym sprawach zielona
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: pomoc

Post autor: a_niap »

Zostawic na wrzesien - bez problemu. Wystarczy ze nie zdasz jakiegos egzaminu w czerwcu
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: pomoc

Post autor: arapaima »

Ten myk jest bardzo słaby bo opłaty będą naliczane za każdy ECTs więc nie będzie czegoś takiego : nie zaliczysz 2 semestru( bo nie zdasz 1 przedmiotu) i nie tracisz 30 pkt. Tylko nie stracisz pkt za ten 1 przedmiot co najwyżej.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: pomoc

Post autor: hotdog1990 »

arapaima pisze:Ten myk jest bardzo słaby bo opłaty będą naliczane za każdy ECTs więc nie będzie czegoś takiego : nie zaliczysz 2 semestru( bo nie zdasz 1 przedmiotu) i nie tracisz 30 pkt. Tylko nie stracisz pkt za ten 1 przedmiot co najwyżej.
Potwierdzam, punkty za dany przedmiot są zabierane w momencie zaliczenia przedmiotu i każdy przedmiot ma swoją punktację(zresztą tak jest od dawna) i jest oddzielnie liczony.

Jak chcesz zachowac 30pkt za 2 semestr to nie mozesz zaliczyc zadnego przedmiotu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości