Apraty słuchowe a studia medyczne.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Magivestigum
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2012, o 17:50

Apraty słuchowe a studia medyczne.

Post autor: Magivestigum »

Cześć, mam zamiar wybrać się na studia medyczne, mianowicie kierunek lekarski. Mam jednak pewien problem a mianowicie noszę aparaty słuchowe. Czy mam możliwość uczęszczania na te studia? Wiem, że będę miał problemy przy stetoskopie, nie wpłynie to na jakość wykonywanej nauki ? Czy może lepiej wybrać inny kierunek. Proszę o odpowiedzi.
Paulaaa291
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 13:39

Re: Apraty słuchowe a studia medyczne.

Post autor: Paulaaa291 »

To zależy od tego jaki jest ten niedosłuch. Jeźeli jest lekki to nie bedzie problemu natomiast jeśli jest to niedosłuch znacznego stopnia to bedzie ci ten problem utrudniał życie bo z tego co wiem do słuchania pacjentów aparaty trzeba zdejmować ale z samym słyszeniem moze nie być problemu gdy sobie kupisz stetoskop elektroniczny no i potem ze specjalizacja z chorób wewnetrznych moźesz mieć problem, sa spec gdzie sie stetoskopu w ogole nie uzywa. Mysle ze jak czujesz sie na siłach studiować to tak zrób



Magivestigum
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2012, o 17:50

Re: Apraty słuchowe a studia medyczne.

Post autor: Magivestigum »

a co z farmacją i analityką medyczną?
tam aparaty nie będą sprawiały trudności ?
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: Apraty słuchowe a studia medyczne.

Post autor: martys2202 »

Magivestigum, a może stomatologia ? Tam też masz kontakt z pacjentem bezpośrednio, jesteś lekarzem, ale nie osłuchujesz
Magivestigum
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2012, o 17:50

Re: Apraty słuchowe a studia medyczne.

Post autor: Magivestigum »

o widzę że koleżanka ze Szczecina

mówisz że na dentystycznym nie ma egzaminów do których potrzebny jest stetoskop ?
lekarski i lekarsko-dentystyczny mają całkiem inny program? wydawało mi się, że ten sam, tylko później inne specjalizacje.

i czy ktoś wie jak tam farmacja w Poznaniu i analityka medyczna Szczecin/Poznań? aparaty nie będą sprawiać trudności? pp
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: Apraty słuchowe a studia medyczne.

Post autor: martys2202 »

Magivestigum, mamy te same przedmioty co lekarski + swoje
Specjalizacje później mamy okrojone do tych wykonywanych w obrębie twarzy i to też nie wszystkie


Bardziej mam na myśli fakt, że skoro byłbyś/abyś na lek-dent, to na zabawe ze stetoskopem mogliby przymrużyć oko, bo przecież wiadomo, że po zakonczonych studiach nie będziesz go używać

A co do analityki nie wiem jakie są wymagania, ale wiem, że mało interesująca przyszłość po niej. przynajmniej wg mojego odczucia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości