Inżynieria środowiska

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
boom
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2011, o 09:03

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: boom »

Nie pytaj na samym początku czy coś jest łatwe czy nie. Studia sa dla Ciebie a nie dla mamy czy dziadków. Trzeba pracować na swój sukces 9ukończenie studiów) tak samo jak w pracy czy w życiu.

Studia na Politechnikach są specyficzne.

Olej studia zaoczne na pierwszym stopniu inżynierskim. jak coś to na drugim magisterskim wex to pod uwagę.
opti
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 09:33

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: opti »

Witam wszystkich
Chciałem zapytać co myślicie o studiowaniu Inżynierii Środowiska na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie? Czy ma to jakikolwiek sens?
Pozdrawiam
boom
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2011, o 09:03

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: boom »

Ma ale na specjalności Inż Sanitarna

Na pewno lepiej rozpocząć studia na Politechnice. Jeśłi w tym roku się nie dostałeś/aś postudiuj rok zalicz co się da i próbuj ponownie, Po zaliczeniu pewnych przedmiotów są nawet realne szanse że Ci to uwzględnią na innej uczelni.
opti
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 09:33

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: opti »

A czy na UR specjalność wybiera się tak że kto pierwszy ten lepszy czy na zasadzie średniej z ocen? I po jakim czasie się ją wybiera?
boom
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2011, o 09:03

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: boom »

Chyba jak na każdej innej uczelni podstawa do przyjęcia na daną specjalizacje jest średnia ocen.
norbiFB
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2011, o 21:34

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: norbiFB »

Witam.

Mam pytanie do inżynierów, którzy przenosili się z AGH po I stopniu na PK na II stopień. Jestem obecnie przed 7 semestrem i chciałbym przenieść się po jego zakończeniu na wydział IŚ na kierunek Inżynieria Sanitarna na PK. Robił ktoś takowe manewry? I czy rozmowa kwalifikacyjna nie eliminuje większości kandydatów, którzy ukończyli stopień I na innych uczelniach, niekoniecznie w tej specjalności?

Pozdrawiam
maister
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 00:58

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: maister »

witam. od pazdziernika zaczynam studia (kierunek wiadomo IS) na ATH-u w Bielsku. Mam pytanie czy studiuje badz studiowal tam ktos? 2 pytanie kiedy sie wybiera specjalizacje oraz 3 : bede mial do wyboru 3 specjalizacje : * inzynieria ochrony srodowiska
*inzynieria i ochrona biosfery
*technologie materialowe w inzynierii srodowiska

czy ktos moglby mi opisac te specjalizacje oraz jaki mam mozliwosci pracy po wyborze danej specjalizacjii.

z gory dziekuje za odpowiedz i sorry ze tak duzo pytan
Awatar użytkownika
Terryfoster
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2013, o 09:42

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: Terryfoster »

Hej, Ja zajmuje się akurat inżynierią środowiska i powiem Ci tak jeżeli Cię to interesuje to nawet się nie zastanawiaj po prostu czerp tą wiedzę i możliwości jakie Ci dają na uczelni.
boom
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2011, o 09:03

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: boom »

I tak po studiach to dopiero pracodawca nauczy Cię jak się pracuje niekoniecznie wykorzystując wiedzę ze studiów mowa o tej książkowej.
paulaa20
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2013, o 14:19

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: paulaa20 »

Hej! Mam dylemat co do wyboru specjalizacji, studiuje na 2 roku Inżynierii Środowiska i muszę wybrać pomiędzy :
- infrastruktura techniczna wsi
- inżynieria ekologiczna
- ochrona i zagospodarowywanie obszarów wiejskich
Skłaniam się ku infrastrukturze technicznej, ponieważ na magistra chciałabym pójść na specjalność ogrzewnictwo,wentylacja i klimatyzacja i myślę że są one do siebie trochę podobne, ale tak naprawdę nie wiem co wybrać mało wiem o tych specjalizacjach i byłabym wdzięczna za każdą wskazówkę
StudentPŚk
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2016, o 10:10

INŻYNIERIA ŚRODOWISKA studia II stopnia na PK

Post autor: StudentPŚk »

Cześć,
Zastanawiam się nad zmianą uczelni rozpoczynając drugi stopień studiów (IŚ). Czy mógłby sie ktoś podzielić opinią, najlepiej ktoś z PK. Czy jest sens przenosić się z innej uczelni na mgr. na PK ? Jaki jest poziom nauczania, czy ciężko jest się wdrożyć studentom pierwszego roku, II stopnia ?
tetrus
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2016, o 17:42

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: tetrus »

Jeśli masz poważny powód na zmianę uczelni, to warto przenieść się na PK. Nieraz jednak trudno odlaęźć się w nowym miejscu.
Poziom tam wysoki i może mieć to znaczenie przy szukaniu pracy, ponieważ pracodawcy cenią renomowane uczelnie.
jjusti18

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: jjusti18 »

Każdy powinien dobierać siebie studia w taki sposób, żeby i kierunek odpowiadał i cała uczelnia. Ja postanowiłam teraz, że wybiorę się na zarządzanie zasobami ludzkimi studia podyplomowe. Znalazłam sobie pracę i chcąc poszerzyć kompetencje podjęłam się studiów online. Jak nie czujesz się w jakimś kierunku lub jest jakiś inny powód, wybierz najlepszą opcją dla siebie. Dzisiaj jest wiele możliwości.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość