Biblioteka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
vigifalis
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2012, o 10:22

Biblioteka

Post autor: vigifalis »

Hej nie wiem czy taki temat juz byl czy nie ale w zwiazku z tym ze wszyscy zaopatruja sie w ksiazki chcialabym zapytac czy da rade wypozyczyc cos z biblioteki czy lepiej kupic sobie wlasne ksiazki i atlasy. I mam jeszcze pytanie odnosnie funkcjonowania samej biblioteki na jaki okres wypozyczaja ksiazki na miesiace czy na semestr? czy korzystac mozna dopiero po szkoleniu bibliotecznym czy wystarczy miec legitymacje? Pozdrawiam
PS wiem ze ktos juz zadal gdzies pytanie o to co trzeba umiec na pierwsze zajecia z anatomi ale gdzies mi zginal ten watek moze ktos podpowie gdzie to bylo ewentualnie napisze jeszcze raz co obowiazuje na pierwsze zajecia tak mniej wiecej
xyz_1913
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:31

Re: Biblioteka

Post autor: xyz_1913 »

atlas i książki do anaty z racji tego że jest kilka tomów lepiej jest mieć swoje) Morysie możesz śmiało skserować w uczelnianym maglu (punkt ksero) bądź odkupić od kogoś - szkoda marnować kasy na nowe podręczniki poza tym potrzebna Ci będzie histologia sawickiego i tu możesz spróbować wypożyczyć ale z tym może być różnie bo jak otwierają dostęp dla pierwszego roku to zazwyczaj jest taki szał że moment i wszystkich najlepszych pozycji nie ma
możesz wypożyczyć maks 10książek na pół roku - z możliwością przedłużenia o 2 miesiące niezarezerwowanych pozycji przez innych użytkowników)
w dniu immatrykulacji po dostaniu numeru indeksu będziecie mieć dostęp do biblio - bynajmniej u mnie tak było
Tak wygląda w skrócie rozpiska na pierwsze ćwiczenia z anatomii z zeszłego roku:
2011-10-06 Ć Cz Osie i płaszczyzny ciała ludzkiego. Postawa anatomiczna. Kości obręczy i części wolnej kończyny górnej.
Mam nadzieje że pomogłam)
vigifalis
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2012, o 10:22

Re: Biblioteka

Post autor: vigifalis »

Dziękuje bardzo za odpowiedz już myślałam ze nikt mi nie odpisze a tu taka mila niespodzianka martwi mnie tylko to ze nawet jak uda mi się coś wypożyczyć to i tak mogę to trzymać tylko pol roku plus możliwe ze jeszcze 2 miesiące a później muszę książki zwrócić czyli i tak jeśli jakiś przedmiot trwa rok to na koniec drugiego semestru zostanę bez książek . Pozdrawiam.
Mam jeszcze jedno pytanie gdzie się mieści ten magiel ?
xyz_1913
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:31

Re: Biblioteka

Post autor: xyz_1913 »

jeśli będzie Ci potrzebna książka na cały rok wystarczy zarezerwować przed oddaniem swojej inne wydanie (z innego roku) danej książki i wtedy oddając dostajesz od razu inny model na kolejne miesiące możesz też dogadać się z kimś od siebie kto ma tę książkę swoją i wypożyczyłby Ci na siebie to wydanie na kolejny semestr da się to ogarnąć, spokojnie wszystkiego nie trzeba kupować
Z drugiej strony nawet jeśli zainwestujesz w używaną książkę z powodzeniem sprzedasz ją za rok kolejnym pierwszakom
wejdź w google maps i wpisz ksero magiel - tak chyba będzie najprościej
vigifalis
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2012, o 10:22

Re: Biblioteka

Post autor: vigifalis »

Dziękuje bardzo za odpowiedz bardzo mi pomogłaś pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości