Skolioza

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
krk
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2007, o 19:15

Skolioza

Post autor: krk »

Od lat mam w zwyczaju noszenie plecaka na jednym ramieniu, to poprostu dla mnie bardzo wygodne. Moje pytanie dotyczy pewnego fragmentu z wikipedii nt. Skoliozy:
Wiadomo jednak, że jej przyczyną nie jest zła postawa lub niewłaściwe nawyki jedzenia i siedzenia[3], ani noszenie teczki lub plecaka w jednym ręku[4][5].
Czy to prawda ? Wiadomo, że ta encyklopedia nie zawsze mówi prawdę :]
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Skolioza

Post autor: Medycyna Lwów »

z tego co wiem z moich doświadczeń z ortopedami to nie jest to prawda. Ciekawe jaką etiologię skoliozy zna wikipedia pewnie podłożenie genetyczne, pod co ostatnio prawie wszystko próbuje się podkładać.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Skolioza

Post autor: Padre Morf »

krk pisze: Czy to prawda ? Wiadomo, że ta encyklopedia nie zawsze mówi prawdę :]
To zależy kogo zapytasz.
Lansowaniem takiej teorii zajmuje się pan profesor Karski z Lublina, który stworzyl własną metodę leczenia skolioz, na której inni ortopedzi wieszają psy.
krk
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2007, o 19:15

Re: Skolioza

Post autor: krk »

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
szalonakobyła
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2012, o 17:02

Re: Skolioza

Post autor: szalonakobyła »

witam! czy spotkaliście się z metoda leczenia skolioz urządzeniem SCOL-2? Przy wypisie ze szpitala w zaleceniach dostałam rechabilitację z aparatem SCOL-2. Po rozmowie z lekarzem dowiedziałam sie że mam zakupić to urządzenie i stawić się z nim celem ustawienia parametrów. (skolioza idiopatyczna odc. Th-L) Zastanawiam sie jak to wygląda poniewaz nie mogę znaleźć w internecie i ile takie urządzenie kosztuje?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości