przenosiny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: przenosiny

Post autor: dent »

no a ja dalej nic nie mam. Nie wiem co teraz robic!
lodyarbuzowe
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2009, o 18:59

Re: przenosiny

Post autor: lodyarbuzowe »

idę teraz na pierwszy rok lekarskiego um w poznaniu i mam taki pomysł żeby z różnych względów przenieść się na drugi do Wrocławia. znalazlam wrocławski regulamin i z tego, co zrozumiałam na przeniesienie wpływ ma średnia + wyjaśnienie dlaczego. i mam pytania: czy jest jakaś średnia, którą trzeba osiągnac zeby ubiegac się o coś takiego, i czy dobrze zrozumialam, że podanie o przeniesienie składa się po zdaniu wszystkich egzaminów czy wcześniej muszę coś załatwiać. + czy Pani w dziekanacie może mi udzielić informacji na ten temat czy wyrzuci mnie za drzwi, z jakich powodów odrzucają te podania i jak często. proszę o odpowiedź, bardzo.
lolcia55
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2012, o 13:15

Re: przenosiny

Post autor: lolcia55 »

Cześć wszystkim mam pytanie, mianowicie kiedy składaliście podanie żeby przyjęli was na am, bo teraz wszystko mi sie pozmieniało i nie wiem czy jest jeszcze sens żeby złozyc takie podanie. jeśli ktoś to przeczyta dzisiaj to prosze o szybka odpowiedź.
Carliss
Posty: 1
Rejestracja: 4 mar 2013, o 16:22

Re: przenosiny

Post autor: Carliss »

Witam!
Jestem obecnie studentką pierwszego roku lekarskiego na studiach niestacjonarnych na um we Wrocławiu, zamierzam poprawiać w tym roku mature i przenieść się na drugi rok do Poznania na studia stacjonarne. Jednak łatwiej mi bedzie dostać się na stacjonarne do Wrocławia bo brakuje mi tylko kilku pkt. Jeżeli zalicze wszystkie egzaminy w czerwcu i poprawie mature, to w lipcu bede już na II roku studiów stacjonarnych i będę mogła złożyć wniosek o przeniesienie do Poznania. I tu pojawia się moje pytanie: jeśli mój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony to czy będę mogła rozpocząć naukę od października w Poznaniu na studiach stacjonarnych, oczywiście już na drugim roku, nie przechodząc rekrutacji w Poznaniu?
Byłabym bardzo wdzięczna za Wasze odpowiedzi:D

Pozdrawiam
ZabStom
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2013, o 18:13

Re: przenosiny

Post autor: ZabStom »

Witam. Mam pytanie. Czy ktoś z was przenosił się z Zabrza do Wrocławia po 3 roku stomy? Jeżeli tak to jakie przedmioty musieliście odrabiać?
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: przenosiny

Post autor: Karolajn18 »

Wątek trochę stary, ale mam nadzieję, że ktoś odpowie
Pytanie kieruję do osób, które się już przeniosły, pisaliście, że biorą pod uwagę srednią ocen, jaką wy mieliście? Jeśli zdam egzaminy w 1 terminie to moja średnia z całego roku będzie wynosić ok 3,5 czy to wystarczy? I jeszcze jaki daliście powód przenosin? Sama odległość wystarczy?
I jeszcze czy większości osób się udało, a komu nie i z jakiego powodu.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: przenosiny

Post autor: randomlogin »

W kontekscie przenosin 3,5 to jest niestety mocno slaba srednia, wiec potrzebowalabys raczej innych, pozauczelnianych, solidnych argumentow - a i to moze nie wystarczyc, bo czesto kryterium formalnym jest sredniagt4.0. Albo trafienia w bardzo dobry dzien dziekana.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: przenosiny

Post autor: Karolajn18 »

Wiem, że średnia nie jest mega dobra, ale z drugiej strony ciężko jest mieć powyżej 4 i to jeszcze na wymagających studiach, więc tylko nieliczni mogliby się przenieść, a uczelni chyba zależy na jak największej liczbie studentów.?
A z tego co słyszałam mnóstwo osób się przeniosło do wrocławia, dlatego chciałabym wiedzieć jakie mieli oceny i argumenty
pauau
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2011, o 14:09

Re: przenosiny

Post autor: pauau »

a czy ktoś się może przenosi w tym roku i czeka na ten magiczny list?
dtaaa
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 21:26

Re: przenosiny

Post autor: dtaaa »

Ponawiam pytanie o magicznym liście
felipe9
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2016, o 19:32

Re: przenosiny

Post autor: felipe9 »

Odświeżam. Czy jest może ktoś kto przenosił się z lekarskiego w Gdańsku do Wrocławia na 3 rok? Rozważam takie przenosiny i zbieram info czy są realne i jakie problemy mogą powstać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości