Zootechnika SGGW

Gdzie można studiować zootechnikę, jakie są zasady rekrutacji na studia, jak ciężkie są studia, czy znajdę ciekawą i dobrze płatną pracę po zootechnice? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.
TheGrzeesiek
Posty: 31
Rejestracja: 7 cze 2011, o 13:33

Re: Zootechnika SGGW

Post autor: TheGrzeesiek »

Super, dzięki wielkie za odpowiedź. Dobra w takim razie trzeba się brać za wypełnianie papierków, zwiedzanie urzędów.

A czy orientujesz się jeszcze jakie kierunki przeważają w poszczególnych akademikach ?
Awatar użytkownika
loka
Posty: 62
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 16:50

Re: Zootechnika SGGW

Post autor: loka »

Nie mam pojęcia
wiem że w Adarze jest technologia drewna i podobno ekonomia. ale głowy nie dam
Była studentka
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2012, o 14:21

Re: Zootechnika SGGW

Post autor: Była studentka »

Co prawda ostatni wpis na ten temat był dość dawno, ale chyba warto wrócić do tematu.
Współczuję wszystkim, którzy dostali się na zootechnikę i się z tego cieszą. Uczelnia owszem jest fajna - infrastruktura, pomoce naukowe i ogólne wrażenie są piękne, ale z kierunkiem jest już inaczej.
Studia skończyłam kilka lat temu, ale kierunek jest jaki jest i raczej nic się nie zmieniło. Myślicie, że jak lubicie zwierzątka to znaleźliście super kierunek? A zastanawialiście się jakie będziecie mieć szanse na rynku pracy? Ja nie zrobiłam takiego rozeznania i bardzo tego żałuję. Od ukończenia studiów pracowałam już w tylu miejscach, że za długo by wyliczać. Jeśli chodzi o pokrycie kierunku studiów z zakresem wykonywanych prac to raczej marne.
Problem polega na tym, że większość pracodawców nie wie co to za kierunek i po prostu się go boi. Owszem są miejsca gdzie teoretycznie można pracować, ale to tylko teoria. Ogród zoologiczny - mają tylu wolontariuszy, że (przynajmniej na razie) nie potrzebują pracowników, urzędy - wolą ludzi po ochronie środowiska, ewentualnie biologii, szkoła - jak ktoś lubi uczyć to w sumie może być, organizacje pozarządowe - prowadzą bardzo mało rekrutacji i zootechnik raczej nie jest im potrzebny. Jeśli chodzi o hodowlę małych zwierząt to może być własna hodowla z zastrzeżeniem, że w naszym kraju trudno jest się utrzymać tylko z hodowli.
Tak więc rada starszej - idźcie na drugi kierunek póki jeszcze jest na to czas, bardziej życiowy i studiujcie dwa równolegle, bo z samej miłości do zwierząt nie da się wyżyć.
paniK
Posty: 4
Rejestracja: 3 cze 2012, o 17:09

Re: Zootechnika SGGW

Post autor: paniK »

Witam! Wiem, że ostatni wpis był dosyć dawno, ale mam nadzieję, że może jeszcze ktoś tutaj zajrzy. Mianowicie studiuję zootechnikę na innej uczelni, aktualnie tak jak Wy będę kończyła pierwszy rok. No i mam w planach przeniesienie się na SGGW dlatego chcę zapytać jak tam u Was jest? Czy jest w ogóle możliwe, żeby mnie przyjęli tak z przenosin, czy jest ciężko? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź
móżdżek
Posty: 9
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 07:47

Re: Zootechnika SGGW

Post autor: móżdżek »

Skontaktuj się z naszym dziekanatem i zapytaj o szczegóły. Możliwość jest na pewno, tylko wszystko zależy od tego jak bardzo Twój program dydaktyczny z I roku pokrywa się z naszym i jakie wyniki osiągnęłaś.

To czego nie miałaś będzie musiała nadrobić na II roku.
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: Zootechnika SGGW

Post autor: Cytrulina »

Zapraszam chętnych po materiały na I rok zootechniki na sggw Hasło podaję na priv
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość