Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: rabbit »

Szukałam takiego tematu ale na forum nie znalazłam więc zakładam

Chciałabym wiedzieć, jak się uczycie chemii ? czego konkretnie i jak macie na to sposoby ? Jak sobie materiał rozplanowaliście ?

Bo jak ja siedzę nad ksiązką i czytam przykładowo o berylowcach, to wydaje mi się,że to wkuwanie - zastosowanie,właściwości jest bezsensu szczególnie że piszę rozszerzoną. Nad czym powinnam skupić najwiekszą uwagę ?

Proszę o rady
EdyŚka*

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: EdyŚka* »

Ja na przykład nie jestem w najlepszej sytuacji, bo w szkole to raczej za dużo się nie naucze. dlatego sama muszę dużo nad tym siedzieć. (

Siadam sobie przy moim zestawiku książeczek i czytam z każdej temat, robie notatki w zeszycie, do każdego tematu robię zadania, potem wchodzę na komputer i oglądam doświadczenia z płyt lub encyklopedii. Zapisuje jeśli jest coś ważnego i powtarzam wszystko )

W chemii większość rzeczy jest na myślenia, ale są też na wkuwanie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: Medycyna Lwów »

wiec jeśli nie nuaczysz sie w skzole i musiz samo to anjlepiej kup sobie dobre podreczniki i zbiór brazowy Pazdry i po każdym dziale rozwiazuj mnóstwo zadań, nawet tych prostszych bo w ten spodób uczysz sie metod - ja tak robiełm przez 2 lata (mieliśmy ich mn óstwo zadawane) i z żadnymi zadaniami nie mam wiekszych problemów. Przy organicznej po kolei sobie pisz reakcje dla każdego szeregu homologicznego, no i porób arusze z zesżłyhc matuyr to powinno wystarczec.
EdyŚka*

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: EdyŚka* »

Kaamil pisze:zbiór brazowy Pazdry i po każdym dziale rozwiazuj mnóstwo zadań, nawet tych prostszych
Właśnie z tym zbiorem mam problemy. ehh z Operonem radze sobie, ale Pazdro średnio mi idzie, tymbardziej, że nie do każdego podpunktu czy zadania są odpowiedzi i nie mam jak sprawdzić.
mi³ek

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: mi³ek »

a jakie ksiazki i zbiory zadan polescie do nauki chemii?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: Medycyna Lwów »

ja moge polecić właśnie brązowy zbiór Pazdry a do organicznej zbiór operonu do 2 klasy (inne zbiory operonu sa za proste), co do ksiazek to rozak, operon są dobrze napisane, ale i tak najlepiej sie uczyc z zeszytów z lekcji P
Aśkaewelina
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2007, o 20:42

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: Aśkaewelina »

a co myslicie o książkach z Nowej Ery?
ewka888-88
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2006, o 22:38

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: ewka888-88 »

Kaamil pisze:ale i tak najlepiej sie uczyc z zeszytów z lekcji P
jeśli sie je prowadzi! JA z chemii to nic na lekcjach nie rozumiem taka kobieta ale musze to niestety nadrabiać w domu
ania230523
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2007, o 20:44

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: ania230523 »

ja polecam ksiązki z WSiP i potwierdzam zbiór Pazdro jest dobry
w szkole miałam podstawy chemii na niezbyt wysokim poziomie a postanowiłam zdawać rozszerzoną w 3 klasie. No i znalazłam zobie dobre korepetycje i jakoś sobie radze myśle że dobrze. Moim zdaniem nauka chemii samemu tylko z książką jest bardzo trudna bez wskazania drogi przez nauczyciela.
Wiejka
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2007, o 17:27

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: Wiejka »

Ja mam brązowy Pazdry i z Nowej Eryale to babka nam kazała kupićMa łatwiejsze zadaniawiec najpierw biorę sie za nie, a potem za PazdroTeż chemii niezbyt lubie sie uczyc.Jeśli ktoś proponuje jakieś wyszukane metody to chętnie skorzystam
jaaaaaaaaa

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: jaaaaaaaaa »

repetytorium z WSiP-u
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: Wasyl »

Ja bym tam zadania chętnie zrobiła (mam ten brązowy podręcznik) ale. lubię wiedzieć czy mam dobrze, czy źle. I taki zonk. Większości odpowiedzi brak.
Skoro tyle osób zna ten podręcznik, to sądzę, że z niego korzystało. Może w osobnym temacie gdy ktoś będzie chciał to poda numer zadania, a osoba, która jest pewna wyniku poda go?
W ten sposób będziemy mogli sprawdzić czy mamy dobrze czy nie.
Cóż, taki mój pomysł tylko.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Jak się uczyć.. CHEMIA :/

Post autor: Ann »

Ja uczę się z książek z WSiPu, robie zadania z Pazdry i ćwiczeń z Operonu, a czasem jakieś zadanka z arkuszy maturalnych ale i tak dużo zapamiętuję z lekcji, na szczęście mam dobrą nauczycielkę od chemii.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości