Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: Bartek_DST »

jak byście zobaczyli moje biodra to byście zwątpili
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: zoo_ »

Lektom pisze:zoo_,
homoseksualizm ma się w sobie od zawsze tylko w różnym wieku się dojrzewa do tego i w różnym uświadamia/przyjmuje do siebie. Jeśli ktoś ma odmienne upodobania tylko ze względu na wychowywanie przez jedną płeć to to jest skrzywienie psychiczne. I je się leczy, a homoseksualizmu nie. Tym to się różni.
Skąd ta pewność że istnieje homoseksualizm wrodzony i skrzywienie psychiczne wywołane środowiskiem?
Większość historii, które miałam okazję słyszeć (i od osób LGBT których nie znam i od znajomych) mówi już o pewnych skłonnościach dużo wcześniej (np. w dzieciństwie: bawienie się samochodzikami przez dziewczynkę, uważanie się za chłopca, nadawanie sobie chłopięcego imienia). Znajoma powiedziała tak od dawna coś czułam, ale dopiero teraz sobie uświadamiam". Dlatego moim zdaniem to się ma w sobie".

Natomiast jeśli ktoś staje się homoseksualny, tylko i wyłącznie dlatego, że wychowały go osoby jednej płci to wg mnie już pewne zaburzenie, bo mamy tutaj zachwianie równowagi, brak - jakby to ubrać w słowa - pewnych wartości, ideałów, wzorców. I to moim zdaniem da się jeszcze odwrócić".
Może to być oczywiście czynnik w pewnym sensie wzmacniający, kiedy ktoś właśnie od małego ma skłonności bycia LGBT.

Moje zdanie jest niepoparte żadnymi statystykami, a jedynie wyciągnięte na podstawie tego, co miałam szansę zaobserwować. Dajmy przykład posłanki Grodzkiej, która wypowiadała się o swoich przeczuciach na długo przed tym, jak faktycznie stała się osobą innej płci. A więc logicznie rzecz biorąc pod względem psychicznym nie stała się kobietą dopiero w momencie zmieniania płci, lecz była nią całe życie.

Podsumowując moją myśl: uważam, że osobą LGBT jest się od urodzenia, aczkolwiek dopiero w różnym okresie życie człowiek (także za sprawą różnych wydarzeń) sobie tu uświadamia.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: Lektom »

zoo_,
(np. w dzieciństwie: bawienie się samochodzikami przez dziewczynkę, uważanie się za chłopca, nadawanie sobie chłopięcego imienia). Znajoma powiedziała tak od dawna coś czułam, ale dopiero teraz sobie uświadamiam". Dlatego moim zdaniem to się ma w sobie".

Ty piszesz tu o transseksualistce.
A jeśli uważasz, że każda osoba homo-, w dzieciństwie przejawiała cechy osobowości charakterystyczne dla przeciwnej płci, to przecież mogło mieć na to wpływ chociażby wychowanie rodziców, traktowanie jej jak syna"<-nawet nieświadomie. Kupowanie autek, ubieranie w niebieskie ubrania, ścinanie na krótko, i noszenie spodni, podczas gdy inne dziewczynki nosiły różowe ubrania, długie kiteczki i bawiły się lalkami.
Dajmy przykład posłanki Grodzkiej, która wypowiadała się o swoich przeczuciach na długo przed tym, jak faktycznie stała się osobą innej płci. A więc logicznie rzecz biorąc pod względem psychicznym nie stała się kobietą dopiero w momencie zmieniania płci, lecz była nią całe życie.
Ona też jest transseksualistką.

Swoją drogą patrząc np na Jacykowa. on ma zachowanie, sposób mowy charakterystyczny dla kobiet.
Ale weźmy z drugiej strony Raczka czy Piróga - gdyby nie ogłosili tego publicznie, ja bym się nie domyślił.

Zresztą. myślę, że dopóki nikt nie dowiedzie, że skłonności homoseksualne są wynikiem pewnych zaburzeń np nerwowych czy hormonalnych, to będzie to nadal zagadką i można tak sobie gdybać i gdybać.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: zoo_ »

Lektom pisze: Ty piszesz tu o transseksualistce.
To w nawiasie owszem, to cytowanie nie, znajoma nie jest trans
A w swoim poście pisałam ogólnie o LGBT.
Lektom pisze: A jeśli uważasz, że każda osoba homo-, w dzieciństwie przejawiała cechy osobowości charakterystyczne dla przeciwnej płci, to przecież mogło mieć na to wpływ chociażby wychowanie rodziców, traktowanie jej jak syna"<-nawet nieświadomie. Kupowanie autek, ubieranie w niebieskie ubrania, ścinanie na krótko, i noszenie spodni, podczas gdy inne dziewczynki nosiły różowe ubrania, długie kiteczki i bawiły się lalkami.
Wydaje mi się, że jeśli ktoś nie jest transseksualny to ten okres przebierania na chłopca tego nie zmieni. Może ta dziewczynka wyrosnąć bardziej na chłopczycę niż barbie, ale pod względem fizycznym nadal będą pociągać ją mężczyźni i będzie się czuła kobietą. Chociaż masz rację, że póki to wszystko nie zostanie zbadane czysto naukowo (a może już zostało?), to możemy sobie gdybać i podawać setki przykładów
saul
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 15:27

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: saul »

Stalowy pisze:saul, a czy autor poparł to jakimiś konkretnymi badaniami? Np. napisał, że na 1000 przebadanych homoseksualistów i 1000 heteroseksualnych mężczyzn, widać, że statystycznie długość członków i wąskość bioder jest na korzyść tych pierwszych

Tak jak napisała Anna: może to mieć podłoże genetyczno-hormonalne. Co jednak mogłoby się kłócić z tym, że np. u homoseksualistów wydziela się mniej testosteronu, a to on jest odpowiedzialny za rozwój drugorzędowych cech męskich
Wiesz, on napisał o tym 2 zdania na krzyż. Książka jest u współtwórczyni referatu. Poproszę ją by sprawdziła czy np. koło tego argumentu nie ma adnotacji w bibliografii o poparciu tego argumentu w jakimś mądrym artykule(może z serii amerykańscy naukowcy odkryli, że.). Ale widzę, że ten z biodrami i przyrodzeniem jest dość kontrowersyjny. Mnie rozbawił
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: AnnaWP »

Dodam - genetyczno hormonalne, ale myślałam głównie o hormonach mamy w czasie ciąży, bo to właśnie zaburzenia hormonalne w czasie ciąży są podejrzewane o wpływ na zaburzenia seksualne, nie tylko orientacji płciowej ale i tożsamości płciowej.

Trudno mi teraz przypomnieć, czy wysoki, czy też niski testosteron mamy ma na to wpływ.
genaktiv
Posty: 45
Rejestracja: 9 mar 2012, o 10:19

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: genaktiv »

[at] saul, zajrzyj jeszcze do książki: Homoseksualizm u mężczyzn. Aspekty psychologiczne, psychiatryczne i ewolucyjne.
Arkadiusz Brzask, wyd. Continuo albo zobacz ten wykład

Kod: Zaznacz cały

gresham.ac.uk/lectures-and-events/born-gay-the-origins-of-sexual-orientation
czif
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, o 18:09

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: czif »

kiedyś się żartowało ze kto miał rękę większą od twarzy to ma downa, twoja tez jest na podobnym poziomie
dean
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2012, o 23:33

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: dean »

Tutaj link do artykułu w języku angielskim:

Kod: Zaznacz cały

nymag.com/news/features/33520
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości