Najlepsze uczelnie medyczne.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Medycyna Lwów »

uczeni jesteśmy de facto wszystkich grup leków, podobnie z chorobami - w tym często bardzo rzadkami. Ile z tego komu w głowie zostanie to już inna kwestia - na pewno inną wiedzą o lekach ma internista, a inną okulista czy dermatolog czy nawet chirurg. A i refundacje to się sprawdza w komputerze lub komórce, na pamięć się tego nikt nie uczy, chyba że coś przepisuje non stop.
Matrix99961
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2012, o 19:35

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Matrix99961 »

Widzę, że zrobiono porządek na forum:) Nie będę znów poruszał tematu zapominania bo to bez sensu już dwa obozy na ten temat się utworzyły:) Ale zastanawia mnie (było to już wielokrotnie poruszane, ale odpowiedzi nie były nigdy jasne) ile tak naprawdę jest nauki na medycynie( wiem pytanie woda dlatego postaram się doprecyzować) Chodzi mi o to ile czasu dziennie zajmuje nauka. Oczywiście uśredniając bo wiadomo sesja co innego, a wolne to co innego( chociaż z opinii wiem już że nie warto robić sobie wolnego). A drugi aspekt to taki ile tak naprawdę więdzy trzeba posiąść bardzo dobrze? Są różne algorytmy leki które trzeba znać, część anatomii, której nie można zapomnieć i tu pytanie do Was. Ile Waszym zdaniem tego jest? Czego nie można zapomnieć a na co można przymknąć oko?
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: [Aspiryna] »

Kończę pierwszy semestr i mogę powiedzieć tyle, że systematyczna nauka 3 godziny dziennie starczy ze spokojem, żeby wszystko pozaliczać, przy czym zajęć na uczelni jest ogółem mniej niż w liceum (przynajmniej na tą chwilę), także ogólnie to dobrze wychodzi. Oczywiście jeśli ktoś chce Bochenka (anatomię) wykuć na egzamin na 5 albo wygranie Scapuli (konkurs anatomiczny), to dłużej powinien siedzieć.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

[Link] Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Mårran »

Matrix99961 pisze:Chodzi mi o to ile czasu dziennie zajmuje nauka.
nauka-dzien-vt32767.htm - wątek z tego działu znaleziony w wyszukiwarce.
Matrix99961 pisze:Oczywiście uśredniając bo wiadomo sesja co innego, a wolne to co innego
Od nie robienia nic w ogóle do siedzeniaparę godzin, jak jest sporo na następny dzień ew. jak ktoś się uczy z wyprzedzeniem, to na jakieś dalsze, cięższe ćwiczenia.
Matrix99961 pisze:( chociaż z opinii wiem już że nie warto robić sobie wolnego).
:O
Matrix99961 pisze:A drugi aspekt to taki ile tak naprawdę więdzy trzeba posiąść bardzo dobrze? Są różne algorytmy leki które trzeba znać, część anatomii, której nie można zapomnieć i tu pytanie do Was. Ile Waszym zdaniem tego jest? Czego nie można zapomnieć a na co można przymknąć oko?
Na początku uczysz się zasadniczo wszystkiego, bo trzeba zdać. Potem zapominasz, a jak powoli zaczynasz uczyć się przydatnych rzeczy, to ważne informacje same się znajdują. Ważne jest starać się zapamiętać rzeczy ogólne, duże, jakieś mechanizmy działania różnych układów z fizjologii, to, co się da na logikę nauczyć.
Pani Buka
Awatar użytkownika
enamelum93
Posty: 190
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:56

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: enamelum93 »

takie pytatnie ni z gruchy, ni z pietruchy: macie na CM UMK papierowe indeksy?
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: [Aspiryna] »

Nie no, przez neta są oceny chociaż niedawno jakieś kartki dostaliśmy z rubrykami na oceny, ale nie wiem, jaką to ma funkcję, chyba żadną.
Canis92
Posty: 130
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:18

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Canis92 »

Jeśli się nie mylę, to po prostu karta okresowych osiągnięć studenta. Taki świstek, coby mieli co w dziekanacie do twojej teczki włożyć, czasami jak ktoś nie odda w terminie to ma przerąbane u pań (i panów) z dziekanatu Tak jest przynajmniej na innych uczelniach.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Mårran »

U nas też są te kartki i niestety bardzo ich pilnują Tyle z tym szitem latania, co z indeksami, tylko noszenia mniej, wystarczy, że starosta z teczuszką biega. E-indeks też mamy, a papier papierkiem ]
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: randomlogin »

Huh, jaki jest w takim razie sens elektronicznego indeksu?
Canis92
Posty: 130
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:18

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Canis92 »

Mniej ściętych drzew w Amazonii?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: goodman »

randomlogin pisze:Huh, jaki jest w takim razie sens elektronicznego indeksu?
Uczelnia ma +5 do lan$u, że też potrafiła takie coś zrobić. P
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: randomlogin »

Czy w takim razie moja ma kolejne +5 za to ze z kartami tez sie nie biega?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: goodman »

randomlogin pisze:Czy w takim razie moja ma kolejne +5 za to ze z kartami tez sie nie biega?
Tak, łącznie macie już +10 do lan$u za dodatkowe wyzbycie sie tych kartek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 4 gości