Farmakologia III rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
acetylocholina91
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2011, o 21:59

Farmakologia III rok

Post autor: acetylocholina91 »

Czy możecie mi powiedzieć jakie książki są dobre do nauki farmy na III roku? Zastanawiam się, w co się zaopatrzeć.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Farmakologia III rok

Post autor: a_niap »

Materiały z zajęć + wykłady
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Farmakologia III rok

Post autor: Medycyna Lwów »

Najnowszy pharmindeks się przydaje,
materiały warto zdobyć od kogoś kto np. był zwolniony z egzaminu i ma (tak jak np. ja) wszystko poopracowywane na bazie prezentacji z milionami dopisków z Kostowskiego, wykładów, pharmindeksu, szczeklika i internetu - ale ja swoich nie sprzedaje.

Na 3 rok do receptury książka Majcherczykowej.
acetylocholina91
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2011, o 21:59

Re: Farmakologia III rok

Post autor: acetylocholina91 »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. A jak oceniacie farmakologię Goodmana i Mutschlera?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Farmakologia III rok

Post autor: a_niap »

Asystenci chwalą i jest bardzo konsekwentnie zrobiona (opisy wg tej samej zasady) z tym ze to jest kwestia co kto lubi.
Jest duzo do czytania i czasem sie ma wrazenie ze zadnych konkretów, mnie czytanie poszczegolnych rozdziałów bardzo dużo czasu zajmowało np, ale za to wystarczylo raz przeczytac i juz sie rozczajało te wszystkie mechanizmy działania (dobrze są wytlumaczone)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Farmakologia III rok

Post autor: Medycyna Lwów »

Mutschler jest na chomiku i czasem zerkałem, goodman dla mnie za ciężki
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości