III ROK

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
ytreewq
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2009, o 11:18

Re: III ROK

Post autor: ytreewq »

Jeszcze nie zdarzyło się nigdy do tej pory, żebym kiedykolwiek żałował, że przejrzałem pytania z poprzednich lat )

Z biologii nie pamiętam, z patofizjologii parę się powtórzyło, ale stosunkowo niedużo, ogólnie częściej powtarzają się jakieś konkretne zagadnienia, niż same pytania słowo w słowo.
acetylocholina91
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2011, o 21:59

Re: III ROK

Post autor: acetylocholina91 »

ytreewq, a co polecasz przerobić/zrobić żeby zdać, najlepiej w I terminie i dobrze?
Awatar użytkownika
ytreewq
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2009, o 11:18

Re: III ROK

Post autor: ytreewq »

Z biologii chyba są różnice między wydziałami. Na II WL w zeszłym roku egzamin był tak średnio sensowny. Z genetyki wypadałoby przejrzeć prezentacje, część osób czytała Drewę, ale nie wiem na ile im się to przydało . Jeśli chodzi o część z robalami to podręcznik Deryły wypadałoby z raz chociaż przeczytać + prezentacje + wypełnione i ogarnięte ćwiczenia (głównie te wszystkie tabelki). No i oczywiście wszystkie możliwe stare testy (nie tylko egzaminy, także wszystkie kolokwia).

Z patofizjologii stare testy, pytania z końca Maślińskiego, materiały udostępnione przez asystentów i tak jak pisał już Kaamil - interna Herolda. Samego podręcznika do patofizjologii nie czytałem w ogóle.
acetylocholina91
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2011, o 21:59

Re: III ROK

Post autor: acetylocholina91 »

Dzięki wielkie za podpowiedzi! Dobrego Nowego Roku!
acetylocholina91
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2011, o 21:59

Re: III ROK

Post autor: acetylocholina91 »

Jeszcze tylko zapytam, te testy z biologii (kolokwia i egzaminy) są dostępne w naszym sklepiku?
Awatar użytkownika
ytreewq
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2009, o 11:18

Re: III ROK

Post autor: ytreewq »

Dzięki )

Wydaje mi się, że nie ma ich w sklepiku, raczej krążą między ludźmi, ale nie szkodzi spytać : )
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: III ROK

Post autor: sloneczko+ »

Hej Wszystkim! Moglibyście podpowiedzieć coś na temat egzaminu z patomorfologii i mikrobiologii? Z czego się przygotować, na co zwrócić szczególną uwagę? Generalnie interesują mnie wszystkie Wasze odczucia!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: III ROK

Post autor: a_niap »

Patomorfologia - Robbins na pewno

Z mikrobów nie wiem co teraz obowiązuje, kiedyś niezależnie od podręczników trzeba było ogarnąć to co na zajęciach (prelekcje) i wykładach, łącznie z kazdymi danymi typu ile procent dzieci w Afryce choruje na AIDS"
acetylocholina91
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2011, o 21:59

Re: III ROK

Post autor: acetylocholina91 »

Jak bardzo Kruś jest niezbędny na egzaminie z patomorfologii? Czy pojawiają sie pytania z działów, których nie było na zajęciach? W jakich granicach oscyluje krzywa Gaussa?

Na mikrobiologii próg to 50%+1, tak?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: III ROK

Post autor: a_niap »

Do egzaminu Kruś się nie przydaje. Pytania są tylko z tych działów które na zajęciach (przynajmniej tak było do tej pory) - seminaria z bloków tez obowiązują z tym że tam się wiekszosc powtarza z zajęć. Plus niby wykłady ale to już nie wiem jak jest teraz
Próg ok. 60pkt

A z mikrobiologii to nikt chyba nie wie jaki dokładnie jest próg. Nam mówili że wg krzywej, ale nie mniejszy niz 50%+1
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

Kruś do tematów z I kollokwium i zapaleń przydaje się jak najbardziej
najlepiej połaczyć i ejdno i drugie z naciskiem na Robbinsa
acetylocholina91
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2011, o 21:59

Re: III ROK

Post autor: acetylocholina91 »

Dziękuję Wam bardzo!
trimebutyna
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2013, o 21:17

Re: III ROK

Post autor: trimebutyna »

Czy mieliście może komisa z farmy? Jakie wrażenia? Jaka zdawalność? Podzielcie się proszę wrażeniami. Zależy mi na informacji o komisie I kolokwium na 3 roku i o superkomisie na 4 roku tuż przed egzaminem. Jest szansa to zdać?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości