zawroty głowy

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
I lona
Posty: 22
Rejestracja: 25 paź 2006, o 12:30

Re: zawroty gŁowy

Post autor: I lona »

wydaje mi sie, ze przyczyną Twoich dolegliwości mogą być skoki ciśnienia. Ja reaguje odobnie na zmiany cisnienia atmosferycznego ( też miewam takie zawroty glowy i przy stwaniu np z krzesla robi mi sie momentalnie niedobrze i slabo i zaraz musz sobie usiąsc). Zbadaj sobie moze tez cukier. jeśli jesteś cukrzykiem takie dolegliwosci moga być typowe. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Pablo »

A ja tam rano nic nie jem jak ide do szkoly na 7:10 to jem dopiero jak wroce okolo 16 i nic poki co mi nie jest, Całe szczescie
porfiria
Posty: 70
Rejestracja: 11 gru 2006, o 19:51

Re: zawroty gŁowy

Post autor: porfiria »

Wracając do tematu, to jest to typowy objaw niedociśnienia. Założę się, że autorka jest zmarzlakiem i np. często miewa zimne dłonie czy wręcz czubek nosa.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Guru »

Niedociśnienie ortostatyczne
W tym przypadku niedociśnienie powstaje w wyniku zaburzeń regulacji ciśnienia przy gwałtownym wstawaniu lub długim staniu. Krew gromadzi się poniżej serca, co zmniejsza ilość tłoczonej przez nie krwi.
Hipotonię ortostatyczną można rozpoznać wtedy, gdy zmiana pozycji ciała z leżącej na stojącą powoduje spadek cisnienia skurczowego o 4kPa (30mmHg) lub ciśnienia rozkurczowego o 1,33kPa(10mmHg).
porfiria pisze:Wracając do tematu, to jest to typowy objaw niedociśnienia. Założę się, że autorka jest zmarzlakiem i np. często miewa zimne dłonie czy wręcz czubek nosa.
czesto mam podobne objawy, zawroty glowy, mroczki przed oczami, i zachwianie rownowagi, i faktycznie jestem zmarzlakiem.
porfiria
Posty: 70
Rejestracja: 11 gru 2006, o 19:51

Re: zawroty gŁowy

Post autor: porfiria »

Ja dodatkowo mam bardzo niskie ciśnienie, czasem zdarza mi się nawet zemdleć (szczególnie po oddaniu krwii ).
Awatar użytkownika
edi
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2006, o 11:09

Re: zawroty gŁowy

Post autor: edi »

A ja mam złe doświadczenia jesli chodzi o zawroty głowy.Powiem,ze nawet fatalne w skutkach.
Prawdziwa
Posty: 79
Rejestracja: 8 lis 2006, o 15:43

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Prawdziwa »

Całe zycie mam zawroty głowy
Teraz jeszcze za mało żelaza.
Szkoda gadać
Olka

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Olka »

kurde.mam podobne dolegliwoscizawsze gdy wstaje nawet powoli z krzesała lub z tapczanu robi mi sie ciemno przed oczami trwa to tylko chwile ale czuje sie jak bym miała zaraz zemdlec.czy to moze byc zwiazane z niechciana ciąŻa? prosze odpiszcie
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: zawroty gŁowy

Post autor: dawidw »

przyczyn moze byc wiele, jak chociazby to ze jest to zwiazane z kregoslupem
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Wasyl »

To się zwie jakoś tak: ciśnienie ortostatyczne (może i ta nazwa oznacza to samo co poprostuciśnienie aczkolwiek mi tam nie wiadomo czy to to samo czy co innego- napiszę). Mam to samo.
Rok temu za szybko wstałam i zemdlałam.
Wielu ludzi tak ma, oj wielu. Ja przez to zostałam zwolniona z WF- po tamtym wypadku przysiady i trzymanie rąk w górze poprostu mnie rozkłada.
Podobno to częsta przypadłość osób młodych.
I w moim przypadku okazało się że mam za wysoki puls- do 140 w stanie kompletnego nieróbstwa- nieźle, nie?
Tak więc biorę leki, puls jest w normie, ale przypadłość z zawrotami pozostała.
Jak na mój gust, to nie ma się czym martwić, ale czasem lepiej dmuchać na zimne

Co do kręgosłupa- nie wykluczali tego u mnie. Ucisk czegoś na coś. ale nie, raczej nie.
Carnage

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Carnage »

Witam sorka Że odkopuje stare tematy, od niedawna około miesiąca teŻ miewam zawroty głowy po wsatniu rano z łóŻka lub z krzesła podejrzewam tu klila czyników to Że bardzio mało jadam(czasami tylko obiad),mam 15 lat(okres dojrzewania) , i ostatnia rzecz bardzio często mam zimne stopy jak i dłonie i mam pytanie czy gdy bym zaczoł jeść wicęj mogło by to coś pomóc na moje zawroty głowy?

moderator: Prosze udac sie do lekarza. Forum nie jest miejscem od rozwiazywania problemow zdrowotnych.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2007, o 13:23 przez Carnage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Sunflower77 »

Może masz problemy z sercem? Ja odkąd zaczęłam dojrzewać, ale to było już od 4 klasy, to także tak miałam, jak czytałam książkę i chciałam wstać albo po obudzeniu się to mi gwałtownie serce przyśpieszało i w oczach robiło się zupełnie ciemno.
Teraz też mi się zdarza, ale rzadziej. Ja mam jeszcze problemy z błędnikiem, ale to fakt, może jesz nieregularnie? Bo to nie kwestia żeby najeść się raz a dużo, tylko żeby jeść często a mało. I podstawowym posiłkiem dnia jest ŚNIADANIE, a nie obiad.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: zawroty gŁowy

Post autor: biolga »

roksana pisze: mam dziwne zawroty głowy kiedy wstaje z łóżna lub z krzesła jednoczesnie robi mi sie ciemno przed oczami i nie moge ustac na nogach bo robi mi sie słabo mam je od bardzo dawna tyle pamietam, nie trwa to wiecej jak 10 sekund czasem jest to kilka razy dziennie
Ja mam tak samo, ale jak wyczytałam jest to
niedociśnienie ortostatyczne - objawiające się przy szybkiej zmianie pozycji ciała z siedzącej na stojącą.
Dwa razy tak się spieszyłam załatwić potrzeby, że uderzyłam głową o panele i straciłam przytomność.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość