świńska grypa w Polsce

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: zdzisław »

a u mnie na oddziale stwierdzono, że starczy już świńskiej grypy i do końca roku do sanepidu raczej nie pojedzie żadna próbka do diagnostyki w kierunku A H1N1v. Myślę wiec, że po woli pandemia się zacznie kończyć a to głównie dzięki NFZ

Generalnie u osób nieobciążonych infekcja przebiega łagodnie. Momentami więcej szkód wywołuje sama informacja o tym ze pacjent jest chory na TA grypę niż sama grypa.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: Orchidea »

Dziś zmarła w Rzeszowie kobieta 31 letnia na wirusa,która wcześniej była zdrowa.
Nie przechodziła żadnych innych chorób.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: godziasia »

eee, chyba nie, w każdym razie na wp.pl pisało, że miała coś tam jeszcze tylko mi teraz uciekło
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: Orchidea »

Podobno była zdrowa wcześniej,nie przechodziła innych chorób -tak słyszałam.Jest przyjęte,że świńska grypa może być śmiertelna dla osób,które przechodzą inne choroby np.astmę czy cukrzycę.Ale ta kobieta wcześniej nie chorowała.Tak więc do szpitala trafiła z zapaleniem płuc wywołanym przez tego wirusa.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: zdzisław »

czyli umarła na powikłania
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: Orchidea »

Więc to jest powikłanie? Myślałam,że u niektórych ludzi ten nowy wirus uderza po prostu na płuca i stąd te wirusowe zapalenia płuc.W każdym bądź razie kobieta ta nie przechodziła jakiś innych chorób,które mogły zwiększyć ryzyko wystąpienia wirusa.
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: siouxsiesioux »

Równie dobrze mogłaby umrzeć z powodu powikłań wywołanych zwykłą grypą. Skoro pojawiło się [śmiertelne!] zapalenie płuc, to musiała być albo za późno leczona, albo jakoś nieudolnie. IMHO.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: Jivan »

Dahaka1990 pisze: A taka świnska grype , ptasia, czy jaka nastepna wymysla podobno mozna leczyc jak zwykla grype
Dzisiaj w ddtvn sie wypowiadał spec tzn lekarz od chorób zakaźnych i mowił ze tak naprawde to groźniejsza jest zwykła grypa, a ci umarli mając świnką grypa tak naprwde chorowali od dawna na wiele innych chorób
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości