Skok ciśnienia i drgawki

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Skok ciśnienia i drgawki

Post autor: aquite »

Witam, potrzebuje pomocy, bo nie mam żadnego punktu zaczepienia. Otóż moja mama ( lat 48) jest ok. półtora miesiąca po koronografii. Stwierdzono u niej miażdżycę, ma wstawiony stent w tętnicę, gdzieś zaraz przy sercu. Po wyjściu ze szpitala miewa wieczorami napady (występują one co dwa tygodnie, nieraz co tydzień) rośnie jej ciśnienie, odczuwa niepokój i występują również drgawki. Moja mama jest osobą dość zestresowaną, jej lekarz kardiolog mówił, że to mogą być ataki nerwicy lękowej - w dodatku wiadomo, dowiedziała się o chorobie, bardzo się nią przejmuje itp, no ale w sumie nic nie sprecyzował - przypisał Afobam, ale też niewiele to daje. Ostatnio robiła badania - wszystko jest w normie (cholesterol, morfologia itp). Moje pytanie : Czy faktycznie mogą być to ataki lękowe? Jaka może być przyczyna tych drgawek i takich skoków ciśnienia? W ciągu dnia ma bardzo dobre ciśnienie (ok 120/80, nieraz troszkę niższe), uczęszcza na rehabilitację kardiologiczną - podczas ćwiczeń tam nic się jej nie dzieje i nagle wieczorami ciśnienie skacze do 200/111. Proszę Was o pomoc, macie jakieś pomysły czemu tak się dzieje?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Skok ciśnienia i drgawki

Post autor: AnnaWP »

Okiem laika - tak, mogą. Układ nerwowy wpływa na ciśnienie krwi a zawroty głowy czy drgawki mogą mieć podłoże lękowe, nerwicowe.
Jest pod opieką lekarza i miała zlecone badania. Myślę, że możesz zaufać lekarzowi. W takim układzie przyda się opieka inna niż kardiologiczna.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Skok ciśnienia i drgawki

Post autor: Medycyna Lwów »

drgawki, dreszcze, drżenia - to są inne pojęcia?
Konsultacja psychiatryczna i niech oceni czy to zaburzenia lękowe. Istotne by wrazie drżeń czy faktycznie drgawek sprawdzić dokładnie jony łącznie z Ca i Mg w surowicy i ocenić pod tym kątem stosowane leki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości