Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: agath »

Ok, dzięki za informację
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: york »

witka z biologii nie ma co kupować, w ogole nie uczy kluczoznastwa, lepsza omega, wszpwn
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: nxxx »

lepsza omega, wszpwn
tak, tak!
i jeszcze Zielona sowa - tydzien po tygodniu do matury.
szczypiorkowa
Posty: 18
Rejestracja: 1 lut 2013, o 13:59

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: szczypiorkowa »

A czy te zbiory Witkowskiego nadają się dla osoby zdającej podstawową biologię ? Chodzi o to, żeby w książce nie przeważały tylko zadania z rozszerzenia
A tak to co byście mi polecili, jeśli zdaję podst biologię ? Chodzi mi o zadnia, zbiory, itp.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: moorisett »

Raczej nie polecałabym witowskiego na podstawę - jedyny zbiór jaki kojarzę dla podstawy to
1.png
1.png (32.84 KiB) Przejrzano 611 razy
Samego nie miałam okazji przejrzeć, ale mam z tej serii na rozszerzeniu i jest naprawdę spoko
szczypiorkowa
Posty: 18
Rejestracja: 1 lut 2013, o 13:59

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: szczypiorkowa »

Też myślę o tym zbiorze z omegi, jednak w opisie jest napisane, że książka ta przeznaczona dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego w 2005 roku, no i właśnie teraz mam problem, czy zadania z tej książki są nadal aktualne, tzn. czy są zgodne z obowiązującymi standardami.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: moorisett »

Data ostatniego wydania 2009 -info ze strony wydawnictwa, więc nie sądzę aby była przygotowany pod maturę 2005 :p
szczypiorkowa
Posty: 18
Rejestracja: 1 lut 2013, o 13:59

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: szczypiorkowa »

Też właśnie widziałam, że jest z 2009 roku, jednak ten opis sugeruje, że zadania przygotowywane były na podstawie standardów z 2005 roku tylko, że niby te wymagania nie zmieniły się aż tak bardzo w przeciągu tych paru lat. Kurczę, już sama nie wiem.
ymk

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: ymk »

Sztuką nie jest napisanie zbioru biorąc pierwsze lepsze fakty i podkładając do nich pytania, a ułożenie zadań które można spokojnie rozwiązać z ogólną wiedzą z przedmiotu, takim zorientowaniem. Nic mnie tak nie wkurza podczas rozwiązywania jak rozwiązuje zadania i pytają mnie jak o nazwę czegoś czego nie ma nawet w moim obszernym podręczniku:)
Witowski ma też niejednoznaczne pytania (to akurat bardzo maturalne!).
Ogólnie za tą cenę 50 razy lepiej kupić omege lub medyka.
Zapytam z ciekawości: on ma wykształcenie biologiczne? Nie chodzi mi o to, że nie ma wiedzy z tego przedmiotu, tylko, że to bardzo odważna decyzja wydać zbiór bez wykształcenia w tym kierunku, niezaleznie od tego jak dobrze zna przedmiot.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości