dietetyka WUM czy SGGW.

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
megg_M
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:12

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: megg_M »

a mogłabyś coś więcej jeszcze napisać? np. przykłady zajęć jakie macie? poważnie myślę o SGGW bo podobam mi się jako uczelnia, ale szczegółów nie znam, po zatym tylko studenci są wstanie obiektywnie ocenić w przeciwieństwie do ulotek, z góry dzięki z infomarcje
charon
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2013, o 15:12

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: charon »

powiedzcie, czy ciezko jest sie dostac na dietetyke na SGGW ?
alciia_
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2013, o 17:45

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: alciia_ »

hej hej )
co prawda dopiero jestem w 2 klasie lo, ale chiałabym sie dowiedzieć czegoś wiecej o dietetyce na WUMie.
Jakie progi byly?)
dorotca93
Posty: 16
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 19:27

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: dorotca93 »

Cześć, od dawna nurtuje mnie to pytanie, czym różni się dietetyka na uniwersytecie medycznym od dietetyki na jakiejś wyższej szkole? Nie chodzi mi tu oczywiście o ilość nauki bo odpowiedź jest oczywista . Bardzo chciałabym pójść na dietetykę na medyczny i ciekawi mnie czy osoba, która ma dyplom wyższej szkoły bądź uniwersytetu przyrodniczego może wykonywać takie same obowiązki jak osoba po medycznym? Dokładniej chodzi mi o prywatny gabinet.
Izabela234
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:55

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: Izabela234 »

Część
Bardzo jestem ciekawa jak wyglądając studia magisterskie na dietetyce w SGGW. Jestem ciekawa czy trudno się dostać? I jaki jest poziom? Czy jest bardzo ciężko? Czy jest duży nacisk na chemie? Mam straszny dylemat jaką uczelnie wybrać bardzo proszę o odpowiedź:)
Pozdrawiam
notursweetie
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2011, o 17:06

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: notursweetie »

Również jestem ciekawa jak wygląda egzamin wstępny na magisterkę z dietetyki na SGGW, czy ktoś mógłby coś na ten temat powiedzieć? Podobno są dosyć mocno skupione na tej biochemicznej i technologicznej stronie, a zdecydowanie mniej na żywieniowej (dla porównania na UMB na magisterkę z dietetyki są głównie zagadnienia typowo żywieniowe, np o witaminach ). Czy są dostępne jakieś statystyki, jeśli chodzi o liczbę miejsc a liczbę kandydatów?

Czy mozna też gdzieś podpatrzeć jak wygląda plan zajęć? Mam na mysli przykładowy plan godiznowy na semestr letni czy zimowy, nie program zajęć z liczbą wykładów i punktami ects, bo ten znalazłam.
Azjatka
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2014, o 18:50

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: Azjatka »

hej! czy jest tu ktoś jeszcze? poszukuje osoby studiujacej dietetyke na wumie, chodzi mi dokładnie o labolatoria i opinie o wykładach, rozkład zajęc. mam ogromny dylemat która uzelnię wybrac, a słyszałam że sggw labolatoria ma świetne
Humorek
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2014, o 18:55

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: Humorek »

Również mam ogromny dylemat WUM czy SGGW mnóstwo się już naczytałem i wciąż nic nie wiem. Czy studiując na WUMie rzeczywiście trzeba biegać po całym mieście? Czy da radę pogodzić studia dzienne z pracą (na 1 roku?)? Po której uczelni są lepsze perspektywy? Na której uczelni jest mniejszy nacisk na chemię? w rankingach o żywieniu prowadzi SGGW. ale znowu w rankingu medycznych WUM. Na której uczelni dietetyka będzie lepszym wyborem?
Humorek
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2014, o 18:55

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: Humorek »

Jeszcze może ktoś wie jaka jest cena ECTS na dietetyce? Na SGGW wyczytałem, że 100zł = 1ECTS. Ale nie jestem pewien czy na każdym kierunku tak samo? A jak to wygląda na WUM ?
Azjatka
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2014, o 18:50

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: Azjatka »

Szkoda że tak mało ludzi sie tu udziela. Ja słyszałam od znajomej że SGGW jest podobno lepsze, że nie ma tam niepotrzebnych przedmiotów typu chemia itd. Tylko wg mnie chemia jest istotna w karierze dietetyka. Podoba mi sie rozkład przedmiotów na WUMIE, na SGGW wg mnie sa one bardziej okrojone ale to widze z samych obserwacji. Słyszałam równiez że SGGW ma lepiej wyposazone labolatoria i ogólnie sprzęt.
Ktos cos szłyszał może?
marios
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2017, o 19:08

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: marios »

Też się zastanawiam nad wyborem, no i tak na 8 osób, 4 poleca WUM, a pozostałe 4 SGGW, ale chyba jednak z uwagi na prestiż wolałbym WUM
Candar
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2017, o 11:04

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: Candar »

Chyba większość ludzi przy wyborze studiów kieruje się właśnie prestiżem.
xyz12
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2017, o 20:47

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: xyz12 »

Studiuje pielęgniarstwo na WUMie na początku się cieszyłam teraz żałuje,dlatego poprawiam maturę i mam plan zmienić studia a zwłaszcza uczelnię na SGGW na dietetykę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości