Aminokwasy/nukleotydy

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
biolog428
Posty: 225
Rejestracja: 13 paź 2012, o 14:25

Aminokwasy/nukleotydy

Post autor: biolog428 »

Metionina-glicyna-walina-prolina to pierwsza czwórka aminokwasów w pewnym białku. Napisz jedną z możliwych sekwencji nukleotydów DNA, która koduje informacje na temat tego fragmentu białka. (ja myślę, że UAC CCC CAA GGG, bo wydaje mi się, że mRNA ma taka sekwencje nukleotydów jaka jest już na białku) ?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Aminokwasy/nukleotydy

Post autor: Wendigo »

Zadanie jest proste, spoglądasz na tabelę kodu genetycznego i zapisujesz sekwencję. Czego nie rozumiesz? Troszkę nieprecyzyjnie zadałeś pytanie.
biolog428
Posty: 225
Rejestracja: 13 paź 2012, o 14:25

Re: Aminokwasy/nukleotydy

Post autor: biolog428 »

Wendigo pisze:Zadanie jest proste, spoglądasz na tabelę kodu genetycznego i zapisujesz sekwencję. Czego nie rozumiesz? Troszkę nieprecyzyjnie zadałeś pytanie.
Ja proszę o odpowiedź, a nie komentarze że zadanie jest proste. Chodzi o to, żeby ktoś mi to wytłumaczył
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Aminokwasy/nukleotydy

Post autor: AnnaWP »

1.jpg
A od tłumaczenia podstaw masz podręcznik, a w najgorszym razie wujka Google: kod+genetyczny
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Aminokwasy/nukleotydy

Post autor: malgosi35 »

Metionina-glicyna-walina-prolina
AUG GGG GUU CCC mRNA
TAC CCC CAA GGG-DNA matrycowe
ATG GGG GTT CCC -DNA kodujące

mam nadzieję że się gdzieś nie walnęłam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości