zdrowie publiczne

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: zdrowie publiczne

Post autor: Anielica88 »

z całym poszanowaniem ale bzdury bredzicie i kompletnie nie wiecie o tym ze rynek pracy poszukuje właśnie techników elektroradiologii. jest mnostwo ofert i nic trudnego dla chetnego, nie wolno zamykac sie na teren ktory sie zamieszkuje od dziecinstwa. poza tym studia o tym kierunku nie maja szans bo zdrowie publiczne stosuje ten kierunek jako specjalizacje gdzie tak naprawde nie masz uprawnien do wykonywania zawodu. Powod? za mało godzin prkatycznych:d tak naprawde po ukonczeniu tych studiow jestes niczym bo zaden pracodawca cie nie zatrudni po to zeby stał nad toba technikdltbuhaha
Varssaux
Posty: 65
Rejestracja: 22 lip 2008, o 11:25

Re: zdrowie publiczne

Post autor: Varssaux »

Anielica88 pisze:z całym poszanowaniem ale bzdury bredzicie i kompletnie nie wiecie o tym ze rynek pracy poszukuje właśnie techników elektroradiologii. jest mnostwo ofert i nic trudnego dla chetnego, nie wolno zamykac sie na teren ktory sie zamieszkuje od dziecinstwa. poza tym studia o tym kierunku nie maja szans bo zdrowie publiczne stosuje ten kierunek jako specjalizacje gdzie tak naprawde nie masz uprawnien do wykonywania zawodu. Powod? za mało godzin prkatycznych:d tak naprawde po ukonczeniu tych studiow jestes niczym bo zaden pracodawca cie nie zatrudni po to zeby stał nad toba technikdltbuhaha
Anielcia, szkoda ze na forum nie wypada sie z kims klocic bo takich glupot i farmazonów to dawno nie widzialem. Ale ty musisz byc zakochana w technikum ze umniejszasz role studiów. Jak bys chciala tak konkretnie wiedziec to uprawnienia po ZP o specjalnosci elektroradiologia masz do wykonywania zawodu jak najbardziej.

A co do zarzutu że malo godzin praktycznych. To juz nawet nie chce mi sie tłumaczyc ale niech ci bedzie : Na studiach masz moja droga przedmioty takie jak aparatura medyczna, Diagnostyka RTG konwencjonalna, Tomografia komputerowa, Rezonas magnetyczny, Diagnostyka EEG, USG i wiele innych które odbywaja się na odziałach a cwiczenia z nich polegaja wlasnie na uczestniczeniu w zabiegach !

Wyobraź sobie również że osoby zaledwie po 1 roku potrafia w bez problemu obsłużyć cyfrową aparature RTG w pełnym jej zakresie tj. Aparaty pośrednie, bezpośrednie, przyłożkowe.

Dodatkowo masz praktyki po kazdym roku jak i praktyki śródroczne.
No i co do tego ze poszukiwani są technicy elektro : W 2 szpitalach uniwersyteckich na okolo 120 elektroradiologów przypada blisko 100 osób z wykształceniem wyższym.

Szkoda ze osoba w twoim wydawac by sie moglo dojzałym wieku zabiera głos w dyskusji na temat której nie ma zielonego pojęcia.

PS zeby nie bylo ze jestem goloslowny to zacytuje slowa wlasnie jednej Pani technik z oddzialu : Ja przez cale studium to nawet tomografu na oczy nie widzialam (zaznaczam odrazu ze ja zadnych uprzedzen do ludzi ze wzg na ich wyksztalcenie nie mam. Cytuje tylko to co powiedziala)
kajos11
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2011, o 11:58

Re: zdrowie publiczne

Post autor: kajos11 »

Kiedys do ZP byla specjalonosc rat med teraz jej nie ma a wiecie moze jakie magisterki mozna robic po ratownictwie medycznym?
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: zdrowie publiczne

Post autor: armistice »

Ja cos slyszalem o specjalnosci higiena dentystyczna chyba. Ale nie wiem dokladnie czy to zdrowie publiczne. I nie wiem na czym by to polegalo
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: zdrowie publiczne

Post autor: Biochejter »

kajos11 pisze:Kiedys do ZP byla specjalonosc rat med teraz jej nie ma a wiecie moze jakie magisterki mozna robic po ratownictwie medycznym?
w Łodzi na UM jest ZP - medycyna ratunkowa, gdzie tylko po RM i lekarskim można iść.

Znajomi po lic. z RM robią różne magisterskie, najczęściej zwykłe zdrowie publiczne, ale i często ich przyjmują na pedagogikę, socjologię, zarządzanie, itp.
nirkate
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2009, o 18:34

Re: zdrowie publiczne

Post autor: nirkate »

Widzę, że wątek podupadł, ale dodam coś od siebie - studiowałam 2 lata zdrowie publiczne na WUM dzienne, a 3 rok robię na zaocznych na prywatnej uczelni (UWMSC). Poziom na WUM jest w porównaniu do UWMSC wysoki, w większości dość ciekawie, uczyć się trzeba, ale tylko w sesji. Poziom na UWMSC beznadziejnie niski, nie wymagają nic i niemiłosiernie zanudzają. Kierunek dość ciekawy dla kogoś, kto siedzi w temacie służby zdrowia i go to interesuje.

A teraz z perspektywy pracy: pracuję w prywatnym centrum medycznym, nie narzekam, ale ciężko to powiązać ze zdrowiem publicznym, bo: 1. pracuję w dziale niezwiązanym jakkolwiek z kierunkiem, 2. pracę zaczęłam od razu po maturze, a więc bez wykształcenia. W prywatnym sektorze kierunek aż tak nie ma znaczenia, a w publicznym kilka słów napiszę niżej.

Jest szansa że za kilka lat zdrowie publiczne (nie mówię o elektroradiologii czy audiofonologii, bo to zupełnie co innego) będzie CZYMŚ. Trendy związane ze zdrową żywnością, zdrowym stylem życia i w ogóle ze zdrowiem w tym na pewno pomagają. Od tego roku CHYBA wchodzi ustawa o zajmowaniu stanowisk z zakresu zdrowia publ. przez osoby o takim właśnie wykształceniu, więc może to jakaś szansa.

Wracając stricte do studiów - magistra nie będę robić ze zdrowia publicznego. To tak słowem zakończenia
wera92
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:36

Re: zdrowie publiczne

Post autor: wera92 »

Hej! Kto wybiera się na zdrowie publiczne UMP?
Odzywajcie się, poznajmy się przed rozpoczęciem roku akademickiego
maria93
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:59

Re: zdrowie publiczne

Post autor: maria93 »

hej
Ja idę na ZP w tym roku
monte78
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2012, o 08:38

Re: zdrowie publiczne

Post autor: monte78 »

hej, ja także się wybieram na zp od tego roku. a czy słyszałyście może coś o zapisach na wf i możliwości ewentualnego wyboru dyscypliny? dzięki za odp. pozdrawiam!)
emka7777
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2013, o 23:14

Re: zdrowie publiczne

Post autor: emka7777 »

O matko jedyna co wy tu za bzdury piszecie
Skończyłam ZP kilka lat temu. i nie mogę narzekać, wybór tego kierunku był najlepszą moją decyzją (dodam tylko, że mam dwa tytuły mgr, drugi z innej dziedziny, bardzo modny i popularny). Ja też na roku miałam ludzi, którzy wiecznie narzekali na studia, że nie ma co po nich robić. Zazwyczaj były to tępe dziunie, którym się po prostu nic nie chciało robić, były po prostu leniwe i głupie!

Skończyłam studia i po obronie pracy mgr minęły 4 dni zanim zaczęłam pracę. w zawodzie. Zajmowałam się na początku rejestracja medyczną i dokumentacja medyczną w prywatnej firmie medycznej (w tych czasach zmieniało się prawo rejestracji wyrobów medycznych) + kilka innych rzeczy związanych bezpośrednio z medycyną i promocją zdrowia!. Oczywiście nauczyłam się wszystkiego na studiach Po upływie dwóch lat zostałam zauważona przez headhuntera i zmieniłam pracę. Zajmuję się obecnie dziedziną medycyny, pośrednio analityką medyczną . oczywiście podstawy wiedzy wyniosłam ze studiów, reszty nauczyłam się w pracy. Mam bardzo fajną pracę, zarabiam bardzo dobrze, sporo podróżuje za granicę, jestem ceniona w swoim środowisku za szeroką wiedzę (przede wszytstkim za łączenie wiedzy z różnych obszarów np. medycyny, prawa, prawa farmaceutycznego, zamówień publicznych,negocjacji, ekonomii. a tą wiedzę wyniosłam właśnie ze ZP).

Do tych kretynów, którzy idą na studia bo nie mają co robić po ZP: Idźcie lepiej na tą Filozofię i nie blokujcie miejsc ludziom, którzy mają pasję w tym co robią i co studiują.

A na marginesie. Radzę się nie lenić podczas studiów. Ja w czasie studiów pracowałam w fundacji,a także zrobiłam uprawnienia pedagogiczne i na SUM uczyłam Wychowania do życia w rodzinie, a w międzyczasie dużo wyjeżdżałam i uczyłam się języka. To procentuje.

Reasumując. lekarz jest dobrym specjalistą wtedy gdy ma powołanie i pasjonuje się swoją pracą. Dokładnie tak samo jest ze Zdrowiem Publicznym. trzeba mieć powołanie i pasję, a wtedy wymarzona praca się znajdzie
Kinga2899
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2022, o 09:56

Re: zdrowie publiczne

Post autor: Kinga2899 »

Robię aktualnie studia podyplomowe ze zdrowia publicznego i środowiskowego na WSKZ-ecie i sobie chwale. Pracuje w placówce medycznej i mysle ze ta podyplomowka da mi szanse na dalszy rozwój zawodowy :) . Ja uwazam, ze zdrowie publiczne to przyszlosciowy kierunek. Dla mnie ta praca jest pasja, czego i wam zycze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości