Problemy ze skupieniem

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Problemy ze skupieniem

Post autor: boardslides »

Od dłuższego czasu(ponad rok) mam problemy ze skupieniem, dawniej miałem dobre oceny i wszystko było w porządku. Teraz mam tak, że wyśpie się, wszystko jest ok, siadam otwieram podręcznik czytam i. pustka. Nic nie chce mi wejść do głowy, nie mogę się skoncentrować, oczy mi się zamykają(mimo że jestem wyspany). Długi spacer na świeżym powietrzu też nie pomaga, kawa również nic nie daje. Wiem, że mam niedobór magnezu(skurcze, pulsujące mięśnie) - brałem magnez ale też nie zauważyłem wielkiej różnicy. Takie sytuacje przytrafiają mi się niemal na codzień, nie wiem jak sobie z tym poradzić, bo chce się uczyć ale nie mogę po prostu. Są jakieś objawy chorób pasujących do moich schorzeń?
Pozdrawiam.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Problemy ze skupieniem

Post autor: goodman »

Odniosę się tylko do tego magnezu, bo na reszcie się zbytnio nie znam.
Wszystko zależy w jakiej formie ten magnez brałeś. Magnez najlepiej przyswaja się jednak ze związków organicznych takich jak: asparaginian, mleczan, cytrynian lub też chelatu aminokwasowego. Magnez w postaci tlenku, chlorku czy węglanu wchłania się w niewielkim stopniu i mimo dużej dawki wiele z tego preparatu organizm nie przyswoi. Też ważna jest ilość jonów Mg2+. W zależności od danego suplementu zazwyczaj jest to od 40mg-500mg. Osobiście polecam Chela-Mag B6 Forte lub Chela-MZB z Olimpa. Dobre też będzie jakieś ZMA, które ma w skladzie: 450mg magnezu i 30mg cynku w postaci asparaginianów i 10,5mg wit. B6, np. ZMA z firmy Scitec, albo Tested ZMA. Cena to zazwyczajlt 30zł i powinno starczyć nawet na 2 miesiące. Są to suplementy diety dla sportowców, gdzie konieczne jest stosowanie najwyższych dawek i najlepiej przyswajalnych form minerałów. Jeśli faktycznie masz niedobory to powinieneś odczuć sporą poprawę po ich stosowaniu. Suplementy te można kupić w sklepach z odżywkami dla sportowców. Najtaniej powinno być w sklepie sfd.pl lub kfd.pl.
Z tym, że magnez w twoim przypadku nie musi być główną przyczyną twoich problemów. Najlepiej w tej sprawie będzie skonsultować się z lekarzem.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Problemy ze skupieniem

Post autor: boardslides »

Byłem u lekarza, oczywiście winien wszystkiemu jest stres - diagnoza rodzinnego. Miałem EKG i badania krwi, które nic nie wykazały. Jeśli chodzi o ZMA to kupiłem 2 miesiące temu, wziąłem może z 3-4 tabletki, ale bolało mnie po tym serce i nie mogłem spać, także niezbyt ciekawie też A jeśli chciałbym badania krwi, to jakie musiałbym zrobić przy tych objawach? Gęstość,limfocyty?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Problemy ze skupieniem

Post autor: goodman »

Dosyć dziwne objawy masz po tym ZMA. Czy to aby na pewno od tego? Wszyscy moi znajomi(w tym ja) trenujący sport, którzy stosowali ZMA odczuli poprawę jakości snu, nieco lepszą regenerację po treningu oraz zdecydowany spadek częstotliwości występowania kurczy mięśniowych. Nikt nie miał żadnych skutków ubocznych. To w sumie tylko kombinacja 2 minerałów Mg+Zn i wit. B6 i jesli nie przesadzisz z dawką to nie powinieneś mieć żadnych takich objawów. Osoby, które nie trenują intensywnie powinny brać polowe zalecanej dawki.
Może to jakaś newica związana ze stresem, ale od razu mówię, że sie na tym zbytnio nie znam.

Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Problemy ze skupieniem

Post autor: boardslides »

Do tego ZMA dołączony jest jeszcze TRIBUSTERON 90 też mi się wydawało ,że po tym będę się czuł wyspany itp. niestety na odwrót a jeśli to nerwica(stresu mam dużo) to możliwe, że połączona jest z brakiem magnezu i b6 , to wszystko się kumuluje dając te objawy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Problemy ze skupieniem

Post autor: Medycyna Lwów »

przyjmowanie magnezu bez potasu nie ma wielkiego sensu.
Potasu bardzo duzo mają owoce i warzywa, zwł. sok pomidorowy. Poza tym więcej ruchu, sportu i to winno pomóc. Jak nie to wizyta u innego specjalisty.


ps. proszę nie reklamować tu konkretnych preparatów oraz stron www.
cracko
Posty: 116
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 14:10

Re: Problemy ze skupieniem

Post autor: cracko »

Kamil ma rację, magnez+potas. Jednak przyjmować doustnie możesz duże ilości ale co z tego skoro organizm może mieć problem z przyswojeniem. Nerwica to poważna choroba więc warto zmienić lekarza/udać się do specjalisty. Pamiętaj, że nie tylko wokół magnezu kręci się funkcjonowanie Twojego organizmu. Możesz mieć również niedobór żelaza, który również objawia się bardzo silnym brakiem sił/dekoncentracją/brakiem chęci do życia.
Awatar użytkownika
pomaranczki
Posty: 254
Rejestracja: 11 lis 2011, o 15:14

Re: Problemy ze skupieniem

Post autor: pomaranczki »

A mierzyłeś sobie ciśnienie? Prosiłeś rodzinnego o skierowanie (przy okazji morfologii krwi) na zbadanie poziomu hormonów tarczycy?
Też mam podobnie, do tego mam podciśnienie, zasugerowałam lekarzowi, żeby wypisał mi skierowanie na zbadanie h. tarczycy (w rodzinie choruje na nią babcia i ciocia), ale gdzieś je zapodziałam, a teraz nie mam czasu za nim biegać, więc nie wiem, czy to w tym może tkwić problem
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Problemy ze skupieniem

Post autor: distinguished »

Ja też radzę zbadać hormony tarczycy, bo to może być właśnie to.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Problemy ze skupieniem

Post autor: boardslides »

Mialem robione TSH nic nie wykryto.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości