Chemia na studiach biologicznych

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Chemia na studiach biologicznych

Post autor: Mikrobiologer »

Witam

Mam zamiar studiować biologię gdyż interesuje mnie ten przedmiot.Jednakże domyślam się że chemia będzie tu potrzebna a jako uczeń szkoły muzycznej gdzie ten przedmiot uczony jest ogólnie i że się nie przykładałem do tego jeszcze to mam pytanie.
Czy jeśli teraz (jestem w 2 liceum) wezmę sobie korki z chemii to zdążę nadrobić materiał czy to już nie możliwe bo ja sam nie wiem jaki poziom tej chemii mogłby być na studiach.
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: zielony25 »

Nie idz na biologie, bo bedziesz bez pracy. Mam pelno znajomych - po biologii - ktorzy poszli na technika farmaceutycznego, bo magister nic im nie dal.

Anywa. Co chcesz nadrabiac, jak nie musisz miec chemii na maturze? To, czego trzeba bedzie, nauczysz sie na studiach.
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: Mikrobiologer »

Nie wiem jak wygląda chemia na kierunku biologia więc się pytam, bo nie chcę się zorientować na samym początku że nie do ciągne do końca 1. semestru
Z chemii byłem zawsze słaby więc stąd moje obawy.
Chodzi mi też o to czy chemia na poziomie liceum musi być w małym palcu na tych studiach.
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: josieniek »

ja studiowałam biologię na UW do grudnia i powiem, że jak dla mnie była prosta, ale byłam po bio-chemie i maturze R z jakimś tam wynikiem.

ciężko powiedzieć, tak obiektywnie. dość szybko się idzie z materiałem, nie to co w LO, także z podstawami powinieneś sobie poradzić, ale bez nie wiem, nie ręczę. to raczej zależy już od Twojego wkładu i predyspozycji. był u mnie w grupie chłopak, który od razu powiedział babce, że nie ma zielonego pojęcia o chemii, ale koniec końców nieźle sobie radził
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: Mikrobiologer »

hmmm no i mam problem co dalej
Nawet gdybym chciał powtórzyć sobie materiał to nie wiem dokładnie co bo przecież chyba nie całą chemię ze szkoły
Może ktoś co studiował biologię napisałby co on myśli i jak jest z tą chemią?
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: MsHannah »

Jestes dopiero w 2 klasie liceum wiec masz calusienki rok na nadrobienie zaleglosci z chemii - uwierz mi, to naprawde duzo. Znajomosc jej na biologii - studiach na pewno nie jest wymagana w malym palcu jak to okresliles, no bo w koncu to jest kierunek BIOLOGIA, na ktorym uczy sie glownie tego przedmiotu. Oczywscie przedmioty chemiczne tez sa ale nie w takim stopniu, jak na studiach stricte chemicznych.

zielony25 pisze:Nie idz na biologie, bo bedziesz bez pracy. Mam pelno znajomych - po biologii - ktorzy poszli na technika farmaceutycznego, bo magister nic im nie dal.
A czemu nie mialby robic tego, co lubi? Domyslam sie, ze wiekszosc twoich znajomych poszla na biologie bo nie dostala sie na inne kierunki, przez co niechetnie ja studiowali i pokonczyli. Wiadomo, ze po wiekszosci studiow z praca jest ciezko - zwlaszcza w naszym cudownym kraju, w ktorym studiuje praktycznie KAZDY bo to wstyd nie isc na studia, wszyscy studiuja to ja tez musze i ludzie maja wyobrazenie, ze z tytulem magistra kazdy na nich czeka z propozycja pracy. Nie kazdy musi/moze byc lekarzem, dla ktorego praca zawsze sie znajdzie, ale wydaje mi sie, ze osoba ktora skonczy biologie poniewaz ja interesuje bedzie lepszym biologiem niz taka, ktora ja skonczy bo nigdzie indziej sie nie dostala.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: Piotrr »

to ze bedzie lepszym biologiem bo poszla tam z powodu zainteresowan dalej nie daje pracy.
W końcu lekarz
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: goodman »

hehe, jak ktoś się dobrze zakręci to i dobrą pracę znajdzie P
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: _Samira_ »

Nie idz na biologie, bo bedziesz bez pracy.
Uwielbiam takie stwierdzenia.

Nie idź na biologię ani żadne kierunki ogólne, zapomnij o humanistycznych, artystycznych i 90% pozostałych. Idź na medycynę, informatykę albo mechatronikę bo tylko po tym znajdziesz pracę i będziesz mieć kupę forsy. I nie ma znaczenia że cię to nie interesuje i jesteś w tym kiepski.
Jeśli ktoś jest naprawdę dobry w tym co robi i umie zadbać o własny interes to ZAWSZE znajdzie pracę.

Microbiologer, mam trochę znajomych wśród studentów, różnych kierunków. Z tego co mówią, przedmioty które nie są ściśle powiązane z kierunkiem nigdy nie mają jakiegoś niebotycznego poziomu. Najwyżej coś w okolicach niezłego LO. Mówię o dobrych uczelniach, typu krakowski AGH.
Czasem to jest aż dziwne, gdy np student wiertnictwa - kierunku całkiem chemicznego - zagląda mi przez ramię na zadanie które rozwiązuję: hm. kwasy karboksylowe. no było coś takiego. ale nic o tym nie pamiętam. Bo jego interesuje tylko ta część chemii, która dotyczy jego kierunku.
Więc raczej nie bój się bardzo trudnej chemii na biologii )
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: Mikrobiologer »

Dzięki za odpowiedzi.
Jednak myślę, że powinienem powtorzyc chemię, bo niestety mało umiem, tylko za bardzo nie wiem co bym miał powiedzieć korepetytorowi. Jeśli chodzi o naukę do matury z biologii to chyba lekcje w szkole wystarczą, bo bardzo łatwo mi wszystko wchodzi z bio ale boję się tej chemii
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: josieniek »

Mikrobiologer pisze:Dzięki za odpowiedzi.
Jednak myślę, że powinienem powtorzyc chemię, bo niestety mało umiem, tylko za bardzo nie wiem co bym miał powiedzieć korepetytorowi. Jeśli chodzi o naukę do matury z biologii to chyba lekcje w szkole wystarczą, bo bardzo łatwo mi wszystko wchodzi z bio ale boję się tej chemii

martwisz się na zapas, chill!
poza tym niektóre uczelnie mają na swoich stronach materiał podzielony na semestry ze wszystkich przedmiotów. wystarczy sprawdzić co będzie robione z chemii na pierwszym semestrze (na biologii to powtórki z LO + delikatne rozszerzenie, które ogarniesz razem z resztą studentów) i to powtórzyć/nauczyć się. jeżeli już się zdecydowałeś, gdzie chcesz tę biologię studiować to może warto poszukać.
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: zielony25 »

Nie pisalbym o tym, gdybym nie mial znajomych, ktorzy tak skonczyli.
Awatar użytkownika
Semenowa
Posty: 38
Rejestracja: 17 lip 2009, o 15:33

Re: Chemia na studiach biologicznych

Post autor: Semenowa »

Z pracą jak po każdym innym kierunku nie jest kolorowo, nikt nie może dać gwarancji zatrudnienia. Zdobyć magistra i ukierunkować się przez studia podyplomowe na konkret Teraz magister jest podstawą. Przez studia będziesz wiedział z czym chciałbyś się związać, kwestia wyboru podyplomowych.

Studiuj to co Cię interesuje! Szkoda ECTSów na kierunek, który po roku definitywnie skreślisz. Zabraknie Ci chęci i motywacji do nauki.

Co do chemii. materiał jest do ogarnięcia. Choć u mnie właśnie ten przedmiot posłużył za przysłowiowy przesiew po 1 roku odeszła niespełna 40 osób, ale nie sugeruj się tym:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości