Konkurs przedmiotowy z biologii 2012/2013 Śląsk

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Konkurs przedmiotowy z biologii 2012/2013 Śląsk

Post autor: Izaaa »

Tutaj piszemy wszystko co jest związane z konkursem przedmiotowym z biologii 2012/2013 Śląsk
Co sądzicie o zakresie wiedzy w tym roku ?
piotrek098
Posty: 6
Rejestracja: 17 sie 2012, o 16:26

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2012/2013 Śląsk

Post autor: piotrek098 »

Mnie się podoba, dosyć fajny układ, no i jestem w szoku że coś zmienili , tylko zastanawiam się, czy będą wyciągać coś konkretnego z tego repetytorium maturalnego, czy tylko np.obrazki.
W zeszłym roku brakło mi jednego punkciku do finału, mam nadzieję że teraz się uda a nawet jak nie to jeszcze w przyszłym roku
Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2012/2013 Śląsk

Post autor: Izaaa »

Piotrek098 :
Ja też w zeszłym roku startowałam ale nie dostałam się do III etapu . W tym roku to moja ostatnia szansa, więc muszę się postarać
Niestety nie mam tego repetytorium maturalnego. Zastanawiam się czy jest tam coś pożytecznego, bo nie jest zbyt tani a mam vademecum gimnazjalisty z operona i nie wiem czy ten zakup będzie sie opłacał.
A jak myślisz, czy punkt: 6. Przegląd królestw świata żywego (bakterie, protista, grzyby, rośliny, zwierzęta) znaczy, że trzeba umieć wszystko co jest związane z roślinami i zwierzętami ?
piotrek098
Posty: 6
Rejestracja: 17 sie 2012, o 16:26

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2012/2013 Śląsk

Post autor: piotrek098 »

Myślę, że punkt 6 na pewno znaczy że mamy umieć wszystko
A w repetytorium moim zdaniem nie ma za wiele(to znaczy jest dużo ale nie sądzę żeby trzeba się tego było uczyć ), ale jak chcesz to poszukaj na internecie
np.

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/sylwucha010/Biologia
Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2012/2013 Śląsk

Post autor: Izaaa »

To repetytorium maturzysty jest na tej stronie całe ? Bo nie wiem czy opłaca mi się pobierać?
Ivcia
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 18:08

Konkurs przedmiotowy z biologii 2012/2013 Śląsk

Post autor: Ivcia »

Układ jest bardzo dobry. Ja w tym roku będę przerabiać rośliny i zwierzęta, w zeszłym miałam człowieka. Jest mi z tym o tyle dobrze, że JEŚLI dojdę do 2 etapu to będzie mi z nim łatwiej Bardzo chciałabym zostać laureatką, ale będzie trudno. Ciekawa jestem także co będzie na konkursach przedmiotowych z j. polskiego, historii oraz geografii, ponieważ na nie także się wybieram. Nie byłam jeszcze w gimnazjum na żadnym konkursie przedmiotowym i obawiam się dlatego, iż nie wiem czego się spodziewać.
Pozdrawiam
Adabella

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2012/2013 Śląsk

Post autor: Adabella »

Hej. Chciałabym ponownie wystartować w konkursie przedmiotowym. Rok temu przez gigantyczne poświęcenie pani z Biologii zostałam laureatką i chciałabym powtórzyć sukces. Życzę wszystkim powodzenia Mam nadzieję, że uda mi się tu codziennie wchodzić ^^
Co do rozkładu jest super. Zwierzęta są proste. Człowiek był trudny do przerobienia
Latuz
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 16:57

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2012/2013 Śląsk

Post autor: Latuz »

Układ dla mnie z jednej strony dobry, a z drugiej zły, gdyż etap szkolny jest z 1 podręcznika i części drugiego, a 1 podręcznik dla mnie jest najgorszy (te wszystkie drzewka, zwierzątka, klasyfikacja), więc myślę, że trzeba się nieźle przygotować, jest jeszcze miech, więc mam nadzieje, że te 3h dziennie wystarczą. Drugi etap. jeśli się pierwszy uda, to jestem w 90% pewny, że da rade bez uczenia. Trzeci etap - wiadomo - masa nazw i troszkę bardziej skomplikowanych rzeczy, lecz dla chcącego nic trudnego! Prosiłbym o napisanie czy warto kupować to vadamecum z Operonu dla gimbazy (czy jest tam coś nowego, czy tylko streszczenie wszystkich 3 książek). No i oczywiście powodzenia i spotykamy się w 3 etapie
Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2012/2013 Śląsk

Post autor: Izaaa »

Boję się ! To już we wtorek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości