Ciąża na medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mimbla00
Posty: 135
Rejestracja: 12 lut 2013, o 11:17

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: mimbla00 »

Jestem dzieckiem urodzonym na początku 1 roku studiów i często słyszę od mamy że warto było. Mówi, że ciężko pracowała ale z pomocą chłopaka (teraz męża) i wsparcia ze strony jej mamy udało jej się. Kończyła w pierwszych terminach i miała stypendium. Ukończyła Collegium Medicum na UJ kierunek lekarsko-dentystyczny. Nie mówię tego żeby się pochwalić choć przyznaję że jestem dumna ale po to żebyś wiedziała że się da i trzymam kciuki

esyaa
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2013, o 14:49

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: esyaa »

Dziękuję Mam nadzieję, że ja też znajdę w sobie tyle siły i determinacji, żeby przejść przez to dzielnie i żeby moje dziecko też w przyszłości było dumne ze swojej mamy, tak jak Ty jesteś dumna z Twojej
I pomyśleć, że jeszcze niedawno myślałam, że tego nie można pogodzić
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: Slowik »

Ja życzę Ci dostania się na medycynę. Jakoś to pogodzisz
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: zła_studentka »

da się pogodzić wychowanie dzieci z pracą zawodową, to dlaczego miałoby się nie dać pogodzić wychowania dzieci ze studiami?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: Wendigo »

z&#x142a_studentka pisze:da się pogodzić wychowanie dzieci z pracą zawodową, to dlaczego miałoby się nie dać pogodzić wychowania dzieci ze studiami?
Troszkę bez sensu porównanie. Jeżeli jest się samemu z dzieckiem na studiach to jest ciężej, nie zarabiasz kasy przecież, musisz polegać na kimś innym. Jak pracujesz, to przynajmniej masz zapewniony byt materialny - masz kasę na opiekunkę, żłobek itd.
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: zła_studentka »

Wychodze z zalozenia ze jak ktos nie ma zapewnionego bytu materialnego to nawet nie mysli o studiowaniu, a watpliwosci sa na zasadzie czy starczy mi czasu
Awatar użytkownika
mimbla00
Posty: 135
Rejestracja: 12 lut 2013, o 11:17

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: mimbla00 »

z&#x142a_studentka pisze:Wychodze z zalozenia ze jak ktos nie ma zapewnionego bytu materialnego to nawet nie mysli o studiowaniu, a watpliwosci sa na zasadzie czy starczy mi czasu
To też nie tak niektórzy zaczynają od zera w przypadku mojej mamy tak było jej rodzoce nic nie mieli. No ja już będę miała inaczej.

Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: Wendigo »

Są osoby, które muszą pracować żeby utrzymać się na studiach. Nie jest łatwo, nie każdy ma bogatych rodziców, nie każdy ma w ogóle rodziców. Różne są przypadki. Dla niektórych akurat nauka to najmniejszy problem. Jest też różnica miedzy zapewnionym bytem materialnym jeżeli chodzi o samo studiowanie, a między kosztami jakie generuje studiowanie i posiadanie dziecka. Dziecko = spore wydatki.
Ofcaa
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2012, o 19:12

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: Ofcaa »

Zaszłam w ciąże na 1 roku medycyny. Normalnie chodziłam na zajęcia i zrobiłam praktyki uradziłam pod koniec sierpnia. Wszystko się da oczywiście z pomocą innych ktoś musi zając się dzieckiem gdy idę na zajęcia za dwa miesiące zacznę 3 rok nadal karmie piersią. Na studiach nie mam żadnych ulg zresztą nie ubiegałam się o nie.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: Biochemik96 »

Ofcaa, gdzie studiujesz?

KarolinaZ
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2017, o 22:04

Re: Ciąża na medycynie

Post autor: KarolinaZ »

Zaszłam w ciąże na 1 roku medycyny. Normalnie chodziłam na zajęcia i zrobiłam praktyki uradziłam pod koniec sierpnia. Wszystko się da oczywiście z pomocą innych ktoś musi zając się dzieckiem gdy idę na zajęcia za dwa miesiące zacznę 3 rok nadal karmie piersią. Na studiach nie mam żadnych ulg zresztą nie ubiegałam się o nie.
Mam do Ciebie dość osobiste pytanie więc jeśli nie chcesz odpowiedzieć, zrozumiem. Jak uważasz, czy miałaś ( czy nadal masz ) odpowiednio dużo czasu dla swojego dziecka ? Pytam ponieważ za niedługo będę w podobnej sytuacji. Boję się tego że ominie mnie dzieciństwo mojego dziecka lub że zaistnieje w nim wyłącznie jako mama na którą się czeka, lub ta która siedzi w książkach i nie ma czasu. Przeraża mnie ta wizja i gotowa jestem zrezygnować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości