zootechnika we Wrocławiu

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
karolka1991
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:31

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: karolka1991 »

To cdnie

wszyscy dookoła pytają mnie, dlaczego akurat zootechnika

Nawet na tym forum twierdzą, że po tym kierunki nie ma przyszłości.ale dla chcącego nic trudnego

znajoma jest po zootechnice i bardzo zachwala sobie te studia. Mówi, że gdyby jeszcze raz miała wybierać - podjęłaby taką samą decyzję.
Bounty

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Bounty »

Jeżeli ktoś ma konkretne plany na życie i wie czego chce oraz ma możliwość robienia tego co kocha to jest oczywiste, ze znajdzie prace po tych studiach. Ja nie żałuje wyboru i na pewno nie bede zmieniać swojej decyzji :) :)
Gość

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Gość »

mógłby ktoś podać jakiś spis książek na 1 rok zootechniki, byłabym wdzięczna :)
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: tomek_z »

Jeśli chodzi o akademiki, to warta uwagi jest również Połówka", równie blisko wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt co Arka", ale ma o wiele wyższy standard, jest świeżym akademikiem, i wszystko w niej jest w miarę nowe, jest też bardziej kameralna od Arki", jej minusem jest to, że jest nieznacznie droższa. Powodzenia na zootechnice
olafasola

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: olafasola »

hej zainteresowały mnie te studia ponieważ w przyszłości planuję otworzyć gospodarstwo agroturystyczne:) jednego konika już mam(myślę że jest to dobry początek). Najbardziej interesuje mnie jakie przedmioty trzeba zdać na maturze, czy wystarczą polski, język obcy i matma?
i co trzeba dokładnie zrobić by później wybrać specjalizację hodowla koni i jeździectwo(jak mi wiadomo jest egzamin z umiejętności jazdy konnej, ale na czym on polega?) oczywiście potem planuje jakieś studia podyplomowe lub samo studium agroturystyczne. Dodam jeszcze że jestem w szkole o profilu hotelarskim:)
czekam na odpowiedź i z góry dziękuje
pozdrawiam
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Korczaszko »

tomek_z pisze:Jeśli chodzi o akademiki, to warta uwagi jest również Połówka", równie blisko wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt co Arka", ale ma o wiele wyższy standard, jest świeżym akademikiem, i wszystko w niej jest w miarę nowe, jest też bardziej kameralna od Arki", jej minusem jest to, że jest nieznacznie droższa. Powodzenia na zootechnice
140 zł to nie takie niewiele (Arka 321, połowka 465).
toboko

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: toboko »

na UP we wrocvławiu naprawde jest jakiś egzamin wstępny na Hodowle i użytkowanie koni ? prosze powiedzcie, bojakjest to bede musiała zrezygnoiwac
kawasaki724

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: kawasaki724 »

podpisuję się pod pytanie toboko, we Wrocławiu też jest jakiś egzamin? obiło mi się o uszy że w Lublinie jest egzamin z jazdy konnej, np. z galopu :D wybieram się na zootechnikę, nastawiam się na Wrocław - piękne miasto no i dla mnie jedna z najbliższych uczelni :) w sumie zamierzam pisać maturę rozszerzoną z biologii i boję się jaki będzie wynik no ale jak tak czytam to naprawdę - nie ma wysokich progów punktowych? :) pozdrawiam
Klaudia_

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Klaudia_ »

czy na zootechnice we wrocławiu obowiązkowy jest wf?
Iia

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Iia »

Drodzy przyszli zootechnicy. Nie ma żadnych praktycznych egzaminów we Wrocławiu ! I proszę to sobie zapamiętać bo jak to już któryś raz czytam to mnie śmieszy.
Zootechnika to przez 3 semestry naprawdę nie łatwe studia. Później raczej dla wtajemniczonych. Dziewczyny jeśli brzydzi was wywalanie gnoju to naprawdę nie idźcie tu bo podobają się wam zwierzęta. To ze kochacie konie to nie ma nic do tego bo po pierwsze końska kupa najmniej śmierdzi a obowiązkowo uczycie się o krowach, świniach i innych a muszę przyznać ze świńska to dopiero śmierdzi konkretnie. I tak czy siak będziecie odwiedzać tez inne fermy i paprać się w tych kupach.
Na inżynierskich pod koniec wybieracie trzy zwierzątka do ogarniania na poziomie extra: konie, krowy, świnie, małe przeżuwacze kury.
Ogólnie zootechnika we Wrocławiu to dużo wkuwania na pamięć na początku, konkretnie liczenia i pie****a chemia przez dwa semestry.
Ja poszłam bo zawsze chciałam i to było moim marzeniem, ale swoich dzieci bym tu za chiny nie wysłała. Pierwsze półtora roku zero znajomych, sympatii i rodziny.
Jeśli akademik to tylko Arka, jedynie dwie dziewczyny z mojego rocznika mieszkały w talizmanie ale po pierwszym semestrze odpadły. Nie ma wybierania, jesteś z zootechniki idziesz do Arki, chyba ze są problemy z miejscami.
Literatura na pierwszy sem: u mnie była taka: Zoologia - Hempel-zawitkowska, Elementy biofizyki - Przestalski, Botanika - Jasnowska, Prawo rolnie -. i oczywiście skrypty.
Życzę powodzenia. Studentka 3 roku
olalolaa
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2011, o 22:39

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: olalolaa »

Czy ma ktoś potrzebną literaturę na 3ci semestr zootechniki we Wrocławiu?
koolas1
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2013, o 18:35

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: koolas1 »

Znajomy studiuje tam medycyne i z tego co wiem jest bardzo zadowolony
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości