Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: przyrodnik »

allegro.pl/rzadkosc-mikroskop-projekcyjny-mp-3-pzo-gratisy-i3144301720.html
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: planapo »

prawie caly set CFN Planow:

20 ebay.com/itm/NIKON-Plan-20-050-160017-Lens-Microscope-Objective-/300883878602

10 ebay.com/itm/NIKON-Plan-10-0-30-Microscope-Objective-Lens-/300883892088?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item460e13d778

40 ebay.com/itm/NIKON-Plan-40-0-70-160-0-17-Microscope-Objective-Lens-/290890194143?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43ba681cdf
Awatar użytkownika
Emax
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2013, o 19:11

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: Emax »

Warto?
allegro.pl/obiektyw-mikroskopowy-lomo-20x-0-65-apochromat-i3144615978.html

Heh,
wcześniej wisiał na allegro przez tydzień, a po mojej reklamie zniknął po 10 minutach
Kokon
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2013, o 14:36

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: Kokon »

Jakbyście natrafili na ciekawego Olympusa/Nikona/Zeissa/Leice to dawajcie link!

Dzięki.
wojtekpa
Posty: 43
Rejestracja: 14 gru 2012, o 19:26

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: wojtekpa »

tablica.pl/oferta/sprzedam-mikroskop-zeiss-1066-ID2Anl3.html#15bfb69052r:s:

Straszny kurz ale oswietlacz chyba halogenowy.
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: sebba28 »

Kokon moze cos dla ciebie. ebay.de/itm/Nikon-microscope-Optiphot-complete-optiphoto-/111020178734?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19d9517d2e
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: przyrodnik »

UFL allegro.pl/ufl-pzo-mikroskop-mb30-biolar-dic-zeiss-kontrast-i3149580225.html
JohnyM

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: JohnyM »

Właśnie chciałem wkleić ten link z ostrzeżeniem, żeby jakiś desperat się nie nadział:
Podstawa jest do MB30. Do biolara bez zabawy z majsterkowaniem nie podejdzie. Palnik jest w nieznanym stanie, więc jest do wymiany (chyba że ktoś lubi wybuchy) i najważniejsze: brak filtrów zaporowych - podstawowa sprawa.

To przy okazji moje rozważania: Teoretycznie jest KFL z ciemnym polem, więc ma to szanse zadziałać. Światło wzbudzające dociera do obiektywu tylko w znikomej ilości. Ale w ten sposób. fluorescencję można by wzbudzać równie dobrze światłem białym.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: Pickul »

JohnyM co jest niezbędne do fluorescencji, możliwie uproszczonej, co prawda na razie zupełnie mnie to nie interesuje, ale w przyszłości kto wie.
JohnyM

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: JohnyM »

Poszukałem trochę na temat ciemnego pola i okazuje się, że rzeczywiście udało się wzbudzić preparat fluorescencyjny jedynie z olejowym kondensorem ciemnego pola. Mniej więcej w połowie widać zdjęcia a potem tezę, dlaczego powiodło się jedynie z kondensorem:
microscopy-uk.org.uk/mag/indexmag.html

Ale praktycznie to potrzebne jest:
1. Obiekt wykazujący fluorescencję lub obiekt zabarwiony fluorochromem.
Np: o ekscytaji 500nm a emisji 600nm.
2. Filtr wzbudzający - filtr o wąskim spektrum transmitancji (coś w rodzaju filtra interferencyjnego) dobrany do wzbudzanego obiektu.
Np: filtr o transmitancji 0% dla 460nm, 50% dla 480nm, 90% dla 500nm, 50% dla 520nm i 0% dla 540nm.
3. Źródło światła, które wysyła możliwie dużo fal o długości odpowiadającej transmitancji filtra wzbudzającego.
Np: analizując wykres spektrum lamp, widzimy że można użyć halogenu. Najlepiej 100W i 3200K
4. Filtr zaporowy - przepuszczający mniej więcej wszystko z wyjątkiem długości światła przepuszczonego przez filtr wzbudzający (taka jego odwrotność)
Np: filtr o transmitancji bliskiej do 100% dla fali 0-440nm, transmitancji 50% dla 460nm , bliskiej 0% dla 480 - 520nm, około 50% dla 540nm i bliskiej 100% dla 560+.

Generalnie filtr jest tym lepszy im bardziej strome są ramiona wykresu i im tranmitancja bliższa wartości 100 i 0%

I teraz to powinno działać, ale niekiedy:
filtr wycinający szkodliwe dla wzroku UV, następny na krótkofalowe niebieskie, pomocniczy do wycięcia autofluorescencji filtra zaporowego, dedykowane dla filtrów lustro dichroniczne do oświetlacza epi (to bardzo zwiększa wydajność świetlną) itp.
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: kriscavok »

Bardzo ekscytujące zdjęcia w tym linku, jak koś namierzy filtry i da znać gdzie kupić, było by bardzo miło. Ja jeśli się zabiorę za to, to zacznę od diody.
JohnyM

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: JohnyM »

Ja kupiłem niedawno tą diodę, która tu była linkowana na forum. 6500K - ma idealne spektrum do oranżu akrydyny, który dość dobrze znam, jest bardzo łatwy i uniwersalny (łączy się z powszechnymi kwasami nukleinowymi lub dimeryzuje), daje bardzo ładne efekty wizualne. Wzbudzać można halogenem lub ledem, powinien też uciągnąć na żarowym (głowy nie dam), także nie ma problemu z wysokociśnieniowymi palnikami.
Można polować na stare filtry schotta, albo szukać po firmach optycznych. Ewentualnie polować na kostki na ebayu.
W Polsce namierzyłem firmę, która produkuje filtry na zamówienie, ale raczej w większej ilości niż jeden komplet.
Komplet do oranżu akrydyny i podobnych, funkcjonalny odpowiednik tej kostki:
microscopyu.com/articles/fluorescence/filtercubes/blue/b2a/b2aindex.html
Dwa filtry: wzbudzający (przed preparat) i zaporowy (za preparat) Na razie cena jest nieznana, ale pytanie ilu jest chętnych? Kto chętny, niech napisze mi PW lub zaznaczy w tym temacie a ja w tym poście będę uzupełniał listę, a za tydzień napisze maila i podam szczegóły czy coś w temacie ruszy i jaka będzie cena.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: planapo »

ale set. ebay.com/itm/Nikon-Microphot-FXA-EPI-FL3-Epi-Fluorescent-Microscope-w-Clear-objectives-/230954195641?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35c5f15ab9

1400$ bardzo tanio jak na taki sprzet.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość