OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: planapo »

mizgus - ebay rano i wieczorem, nie ma rady. sprzet jest super i warto uzbroic sie w cierpliwosc bo z czasem sie na pewno dostanie, bywa tak ze ludzie sprzedaja na czesci niedzialajacy sprzet i wtedy za grosze sie kupuje.
mizgus
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2013, o 12:15

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: mizgus »

misiek_w94 o to to to, właśnie takie coś. Gdyby ktoś się natknął przypadkiem, na ebayu, bądź na strychu u wujka- proszę o cynk! Mikroskop jak na razie ładnie wygląda, a nie taka jego rola

Pozdr!
wojtekpa
Posty: 43
Rejestracja: 14 gru 2012, o 19:26

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: wojtekpa »

Czy ktos moze uzywa tej nasadki? Czy ze wszystkimi MST jest w stanie wspolpracowac czy sa jakies wyjatki? Zastanawiam sie nad polaczeniem do MST131. Bede wdzieczny za info jakos slabo w necie na ten temat.
allegro 3149024685
JohnyM

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: JohnyM »

No, bez jaj. Przecież ta nasadka to żart. Zastępujesz dwa tubusy jednym prostym, który daje 50% światła. Potem włączasz jeszcze celownik z podziałem światła (nie wiadomo jakim) i masz mniej niż ze zwykłego okularu MST.
To jest stricte do zabawy w stereopary, co można osiągnąć fotografując raz przez jeden, a raz przez drugi tubus.
aagaciak
Posty: 33
Rejestracja: 21 cze 2009, o 13:10

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: aagaciak »

kupiłem na ebayu obiektyw - stan okreslony przez sprzedającego jako bardzo dobry.
po otwarciu przesylki zobaczyłem coś takiego
1.jpg
Zabrudzenie nie zmywa się etanolem, acetonem oraz wodą
może macie jakis pomysł co to może być i jak to usunać.

Na szczęscie sprzedawca zgodził sie na zwrot
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2013, o 20:28 przez aagaciak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: Pickul »

Odeślij, niestety można się nieraz naciąć
JohnyM

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: JohnyM »

A jak z jakością obrazu? Jak wygląda źrenica wyjściowa?
aagaciak
Posty: 33
Rejestracja: 21 cze 2009, o 13:10

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: aagaciak »

soczewka wyjściowa jest w nienaruszona
obiektyw raczej nie był rozbierany

obraz jest ostry ale zamglony

białe zabrudzenie po pokryciu wodą staje się niewidoczne

dodam, że obiektyw to Nikon E Plan 40
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: planapo »

jest w fatalnym stanie. taki obiektyw to juz na zdjeciu przeciez wyglada zle. dziwie sie ze kupiles, chyba ze nie bylo foto tylko sam opis.
aagaciak
Posty: 33
Rejestracja: 21 cze 2009, o 13:10

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: aagaciak »

zdjęcia były od tyłu - na prześwicie wady nie widać
niestety na ebayu rzadko są dobre zdjęcia soczewki
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: planapo »

ale caly obiektyw widac ze jest niemiłosiernie porysowany i poobijany, to juz wystarczy zeby ryzyko bylo zbyt duze, chyba ze idzie za grosze. to jest stan gdzie pojecie okazja sie zdecydowanie konczy (

E Plany chodza w uczciwych cenach 40-60$ i za tyle oplaca sie je kupowac.
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: kriscavok »

Czy może ktoś na tym forum interesuje się elektroniką, potrzebuję pomocy w rozwiązaniu takiego problemu":

Mam mikroskop, do którego mam wbudowane oświetlenie led z driverem jak w załączniku. Do tego mam tam lampę błyskową. Światło diody służy do obserwacji ocznej a lampa błyskowa do robienia zdjęć. Do fotografowania chcę używać aparatu sony NEX-5n, który da się wyzwalać pilotem IR. Chodzi o to, aby układ reagował na ten sam sygnał IR wyzwalający aparat i wyłączał w tym czasie diodę do obserwacji ocznej na około 1/250 do 1/160 sekundy lub nieco dłużnej (w zależności od opóźnienia aparatu) stąd wymaganie regulacji tego czasu. Układ głównie będzie działał w trybie normalnie włączone ale chciałbym mieć również możliwość podłączenia jako normalnie wyłączone", wtedy bez lampy błyskowej, dioda służyła by do fotografowania, np. przy wielokrotnym robieniu zdjęć można by tym układem zapalać diodę tylko na czas robienia zdjęcia - ten mod pracy jest drugorzędny.

Wersja prostsza, działała by bez IR poprzez podłączenie wyłącznika czasowego do przycisku pilota IR, jeśli to możliwe.

Dokumentacja drivera led w załączeniu. Jasność diody obecnie sterowana jest potencjometrem 47kOhm jak na zdjęciu.
Jeśli da się to jakoś łatwiej (taniej, lepiej) połączyć z funkcjami samego drivera, to oczywiście jestem za, ważne abym miał możliwość regulacji jasności diody 0-100%.
Obecnie dioda Cree MC-E , docelowo Cree XM-L U2 ale driver ten sam. Driver zasilany z zasilacza uniwersalnego 12V i tego samego źródła użył bym do zasilania układu jak się da.

Jeszcze kilka słów od projektanta drivera: W celu wygaszenia diody należy wejście Z1.3 zwierać do masy złącza Z1.2 lub doprowadzić stan niski z innego układu sterownia. Należy pamiętać o podłączeniu masy sygnałowej między układami sterowania.

Najchętniej zlecił bym to komuś do zrobienia. Wysłałem to na elektroda.pl ale ceny oferowane są zaporowe. Jeśli jest to jakiś prosty układ, to mógłbym spróbować sam.

Pozdrawiam.
Załączniki
MR2007_pot.JPG
MR2007L_PL.pdf
(318.56 KiB) Pobrany 19 razy
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: planapo »

gosc z elektroda.pl ktory mi robil z Microphotem to pukury, raczej nie powinien duzo wziac, a w tej materii umie wszystko.

jeszce co do obiektywu E Plan - one maja taka nietypowa soczewkie czolowa - duzo wieksza niz normalnie i matowa, tylko czesc pracujaca jest przezroczysta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości