[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Kokon
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2013, o 14:36

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Kokon »

Na razie sprawię sobie BIOLARA:

allegro 3163500814

Pojadę, obejrzę osobiście, może coś starguję. Czy ten nieznany obiektyw 100x to nie jest przypadkiem Nikon Ph do kontrastu fazowego zmiennego?

Jak znajdę Nikona/olympusa sprzedam biolara w podobnej cenie.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi na moje(niektóre bezsensowne, powodowane chwilą)pytania. Bardzo mi pomogliście!
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

[Link] kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: sebba28 »

Kokon pisze:Pojadę, obejrzę osobiście, może coś starguję. Czy ten nieznany obiektyw 100x to nie jest przypadkiem Nikon Ph do kontrastu fazowego zmiennego?
Nikon napewno to nie jest.Wyglada tak samo jak ten ktory mam do sprzedania:post635078.html#p635078
Kokon
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2013, o 14:36

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Kokon »

Chciałbym zadać jeszcze ostatnie pytanie:

Posiadam aparat fotograficzny sony alpha.

Znalazłem to:

Kod: Zaznacz cały

teleskopy.pl/product_info.php?cPath=72_293&roducts_id=2586
1.jpg

Kod: Zaznacz cały

teleskopy.pl/product_info.php?cPath=72_293&roducts_id=1885
2.jpg
Czy dałoby się to jakoś przerobić, aby podłączyć do okularu biolara?
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: sebba28 »

Lepszym rozwiazaniem bylby ten adapter:

ebay.com/itm/SONY-DSLR-SLR-CAMERA-LENS-ADAPTER-4-C-MOUNT-MICROSCOPE-/260878462358

Ale mozesz tez polaczyc ten adapter T2

Kod: Zaznacz cały

teleskopy.pl/product_info.php?cPath=72_293&roducts_id=1885
2.jpg
z tym pierscieniem

Kod: Zaznacz cały

teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_49_174&roducts_id=850
1.jpg
1.jpg (26.84 KiB) Przejrzano 553 razy
ale przy tej opcji nie wiem jak to sie zgra z twoim sony alpha,wydaje mi sie ze bedzie potrzebne jakies dodatkowe powiekszenie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Czy ten nieznany obiektyw 100x to nie jest przypadkiem Nikon Ph do kontrastu fazowego zmiennego?
Nikon z logo PZO? raczej nie ( PZO do KF.

z Biolarem dobry wybor, powodzenia i daj znac jak go juz bedziesz mial.

Z adapterami okularowymi mam male doswiadczenie, ale fakt jest taki ze wszystko ze wszystkim da sie polaczyc, jest straszna masa przejsciowek.

Co do dodatkowego powiekszenia - bierz max 2x, a jesli sie da to zadnego bo wraz z powiekszeniem nasadki biolara 1,25x zaczyna sie robic duzo a to nie jest wskazane. osobiscie wolalbym lekko niepelny kadr niz caly kadr z pustym powiekszeniem.
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kriscavok »

Ja mam ten adapter, o którym pisze sebba28

ebay.com/itm/SONY-DSLR-SLR-CAMERA-LENS-ADAPTER-4-C-MOUNT-MICROSCOPE-/260878462358

ogólnie jest ok ale faktycznie na głowicy 1,25 będziesz miał trochę za duże powiększenie, kolejny adapter dostępny na rynku za rozsądne pieniądze to 1x z mocowaniem c-mount

ebay.com/itm/220986356648?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

ale tego się nie da poprawnie optycznie zamontować w Alphie.

Możesz też próbować adaptera tego typu

ebay.co.uk/itm/Pentax-Original-M42-Microscope-Adapter-II-/161005235662

oczywiście z a mniejszą cenę, zdarzają się dobre okazje, ja kupiłem za jakieś kilka$. z nim możesz próbować projekcji przez zwykły okular 10x, czasami daje zadowalające efekty.
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: sebba28 »

planapo pisze:obiektyw do kontrastu fazowego dodatniego (na zdjeciu widac tylko Ph), a zdjecie przebarwione - normalnie pasek jest szary. Do zmiennego maja bialy, do ujemnego zolty.
Zgadza sie ,ze jest to obiektyw do kontrastu fazowego dodatniego,ale zdjecie nie jest raczej przebarwione.Sa tez obiektywy PZO z zielonym paskiem do kontrastu typu Zernike z oznaczeniem Ph.
wojtekpa
Posty: 43
Rejestracja: 14 gru 2012, o 19:26

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: wojtekpa »

Jeżeli kupisz ten adapter

Kod: Zaznacz cały

teleskopy.pl/product_info.php?cPath=72_293&roducts_id=1885&lunety=Adapter_fotograficzny_T2_%28M42x0,75%29_/_23_mm_kr%F3tki_profil_%28adapter_mikroskopowy%29
1.jpg
to od razu musisz go wyczernić. Nie wiem co za baran wymyslił srebrzystą powłokę od środka. Po za tym nie posiada optyki co jednym pasuje innym nie.
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Żadnych adapterów z optyką, chyba że masz obiektywy nikona. Zdjęcia przez okular projekcyjny, albo im dalej od środka obrazu, tym większe aberracje będziesz spotykał. Ja używam kamery CCD na telewizorze 52". Zawsze najlepsze efekty miałem po zastosowaniu dedykowanych okularów producenta.
Bassa
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 14:13

Czy ten mikroskop się sprawdzi?

Post autor: Bassa »

Witam serdecznie
Jako ,że mój syn 8 letni bardzo interesuje się przyrodą ( nie przechodzi mu to już od kilku lat) zastanawiamy się rodzinnie nad uszczęśliwieniem go jakimś lepszym mikroskopem. Dwa lata temu sam uzbierał na prosty model mikroskopu biologicznego ( taką typową chińską tandetę w okolicy 150 pln). Bardziej podoba mu się obserwacja pod mikroskopem stereoskopowym w świetle odbitym więc o takim myśleliśmy. Interesują go owady ( szczególnie motyle) oraz wszelkiego rodzaju roślinki. W grę wchodzą jedynie nowe mikroskopy, a do wydania max 1100 PLN. Na razie padło na mikroskop stereoskopowy Delta Optical NTX-3C + kamera mikroskopowa MDCE-5C 1,3MP + adapter. Z tego co widzę to lepsze mikroskopy stereoskopowe są od ok. 1400 PLN a to już za dużo. Będzie też pewnie chciał obserwować kryształy i kamienie bo też lubi. Czy to dobry wybór?
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Tandeta. Myślę, że kamera może przerosnąć 8latka, to nie jest wcale łatwa sprawa. Z MST to chyba najlepiej PZO lub rosyjskie.
Ja prywatnie mam MST 127 - najprostszy greenougha. Zaspokaja moje wszelkie potrzeby.
Nowsze MST od PZO mają tą zaletę że są w systemie jedno obiektywowym ze skokową zmianą powiększenia wewnątrz obiektywu. Mają okulary 30mm o większym polu widzenia od klasycznych 23 (w mst127) Mają mnóstwo akcesoriów o których chińczycy nawet nie słyszeli, ale i tak nie da się ich na ryku dostać.
W greenoghu trzeba wymieniać dublety obiektywowe i nieprzyjemnie nachylać. MST127 Kosztuje od 100-400zł. Nowsze w zależności od różnych czynników od 150 - 1200zł (naprawdę ładny stan, wszelkie akcesoria itp.).
Wyższa półka to już nowe konstrukcje Leica, Olympus, Nikon, i Zeissy za grubo ponad 1200zł.
Kokon
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2013, o 14:36

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Kokon »

Mikroskop już u mnie. Wszystko w najlepszym porządku.Po południu wrzucę zdjęcia(okrzemki,wiciowce).
Kokon
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2013, o 14:36

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Kokon »

Poszukuję obiektywu 100x immersyjnego do biolara. Na aukcji jest ciekawy nikon Będzie pasował?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości