Matura z PWNu kwiecień 2013

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Matura z PWNu kwiecień 2013

Post autor: rysieńka »

Nie wiem, czy wszyscy zauważyli, ale PWN postanowił uraczyć nas, maturzystów, próbnym arkuszem.

Dość sceptycznie podeszłam do tematu, ponieważ widziałam ich wcześniejszą maturę z matmy R i niestety, oprócz błędnych rozwiązań w kluczu, błędy znalazły się i w poleceniach.

Napisałam tę maturkę na 73% (czyli lipny wynik), ale sprawdzając odpowiedzi nie wczułam się zbytnio w klucz i dopiero teraz na spokojnie sprawdzam wszystko.
Moje pierwsze odczucia to, że niektóre zadania mi się wydawały takie niematuralne". Bardzo fajne zadanko było z tkankami roślinnymi. Genetyka prosta. Osobiście polegałam na zadaniu z paprocią i jeszcze doświadczeniami.
Zdziwiła mnie punktacja 1pkt za skonstruowanie całej tabeli o oddychaniu wew. kom. oraz fakt, że za zadanie typu prawda-fałsz z 4 zdaniami też 1pkt.

Jakie wy macie odczucia?
Awatar użytkownika
krzysioolek
Posty: 6
Rejestracja: 6 lis 2011, o 17:51

Re: Matura z PWNu kwiecień 2013

Post autor: krzysioolek »

Zachęciłaś mnie normalnie. Właśnie sobie dzisiaj pisałem arkusze. Biolożka 2006 CKE 90%, a ta PWN-owa 75% czyli też marnie . Zdecydowanie niektóre rzeczy były ponadprogramowe, a niektóre trochę niematuralne, Taka forma zadania wyjaśnij na przykład. Zabawny było sformułowanie o zgonie jako skutku niechęci do pasty do zębów, z włosogłówką też trochę przesadzili, ale ogólnie to lubię jak można trochę pokombinować. Klucz był zdecydowanie zbyt sztywny i nie odekwatny do czasowników operacyjnych jakie były w pytaniach - w stosunku do prawdziwej matury.
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Matura z PWNu kwiecień 2013

Post autor: rysieńka »

Krzysioolek, może ta pasta do zębów miała być akcentem humorystycznym, żeby się później lepiej pisało
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości