MON łódź medyczne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
olaslub1
Posty: 25
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:32

MON łódź medyczne

Post autor: olaslub1 »

a wiecie może czy możne jeszcze trwają rekrutacje na ten lekarski z limitem MON w Łodzi?
irish_noir
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2012, o 13:35

Re: MON łódź medyczne

Post autor: irish_noir »

Tak, ale do dzisiaj!
Do 15 maja trzeba wnieść opłatę rekrutacyjną i zalogować się na stronie. Oprócz tego, trzeba zawieźć odpowiednie dokumenty (lista na wyżej podanej str) do najbliższej jednostki.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: MON łódź medyczne

Post autor: mickey_mouse »

irish_noir, nie strasz z tą opłatą! Do lipca można płacić
4. Osoby starające się o przyjęcie na pierwszy rok studiów stacjonarnych na kierunku lekarskim Wydziału Wojskowo - Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w ramach limitu miejsc Ministra Obrony Narodowej w charakterze kandydata na żołnierza zawodowego mają obowiązek:
a) przed rozpoczęciem postępowania rekrutacyjnego, w terminie do 15 maja 2013 roku:
- dokonać rejestracji na stronie internetowej WSOWL
- złożyć do Dyrektora Departamentu Kadr MON, za pośrednictwem Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień właściwego ze względu na miejsce zamieszkania:
1. wniosek wraz z kwestionariuszem osobowym o przyjęcie na pierwszy rok studiów stacjonarnych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w charakterze kandydata na żołnierza zawodowego, w ramach limitu miejsc Ministra Obrony Narodowej,
2. życiorys,
3. odpis skrócony aktu urodzenia (oryginał),
Ponadto:
4. potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej (oryginał) - dokument można dostarczyć najpóźniej w dniu stawiennictwa na postępowanie kwalifikacyjne (egzamin) w WSOWL.
irish_noir
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2012, o 13:35

Re: MON łódź medyczne

Post autor: irish_noir »

no tak, masz rację, nie doczytałam.
sorki.
byłam w jednostce 14 maja i postraszyli mnie, że nie mają pewności czy do testów wyrobię się z badaniami.
także ogólnie się denerwuję.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: MON łódź medyczne

Post autor: mickey_mouse »

irish_noir, ja byłam w swoim WKU 9 maja i dostałam termin na psychologa 24 maja, wtedy też zacznę załatwiać lekarzy, ale też się bardzo nimi denerwuję, boję się, że przez nie nie przejdę
A Ty kiedy masz psychologa? Jestem ciekawa na czym polegają te testy, bo podobno trwają 3-4 godziny
irish_noir
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2012, o 13:35

Re: MON łódź medyczne

Post autor: irish_noir »

o! ja mam 23 maja
nie mam pojęcia na czym te badania polegają, nie wiedziałam też, że trwają 3 h (!). jak wrócę to powiem jak było
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: MON łódź medyczne

Post autor: mickey_mouse »

Heh, fajnie, może podrzucisz mi jakieś pytania i sprawdzę na necie odpowiedzi, w razie gdyby pytali o budowę ścian komórkowych krasnorostów czy coś

A skąd w ogóle jesteś, z Łodzi?
edy_08
Posty: 3
Rejestracja: 6 maja 2013, o 11:22

Re: MON łódź medyczne

Post autor: edy_08 »

ja mam badania lekarskie 27 maja, a psychologiczne 10 czerwca. nie wiecie kiedy beda testy sprawnosciowe? one sie odbywaja w jednym terminie ?
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: MON łódź medyczne

Post autor: mickey_mouse »

sprawnosciowe będą na początku lipca, WSOWL ma obowiązek zamieścić dokładną informację na temat terminu minimum 2 tygodnie przed.

Ja prawdę powiedziawszy ciągle gubię się w tych procedurach, mi w WKU dali termin rozmowy z psychologiem, ale skierowania na badania dostałam bezterminowo. Nic z tego nie rozumiem
icha
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2013, o 01:21

Re: MON łódź medyczne

Post autor: icha »

Bo o badania medyczne w wyznaczonej przychodni trzeba się bić To znaczy, że nie ma wyznaczonego terminu, przychodzisz kiedy chcesz, siedzisz w kolejce ze starszymi osobami. To od Ciebie zależy, kiedy ogarniesz całą obiegówkę", czyli wszystkich lekarzy.
Natomiast na testy psychologiczne jest wyznaczony termin, bo tam przychodzisz na konkretną godzinę, czeka na Ciebie psycholog, a testy przeprowadzane są w małej grupce osób.

Btw, nie warto przygotowywać się w żaden sposób na te testy. Warto natomiast wypocząć, to taka dobra rada
magdalena93
Posty: 109
Rejestracja: 1 lip 2012, o 22:59

Re: MON łódź medyczne

Post autor: magdalena93 »

Hej a ja słyszałam, że papiery z badaniami trzeba wysłać do 30 maja. Jeżeli to prawda to mam nadzieję, że się wyrobię. Badania psychologiczne w WKU mam za sobą (u mnie trwały ok. 3,5h) i zostało mi dwóch lekarzy. Masakra z tymi badaniami, dużo ludzi teraz jest.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: MON łódź medyczne

Post autor: mickey_mouse »

magdalena93, gdyby z terminem to była prawda, to na stronie byłaby stosowna informacja, mi w WKU niczego takiego nie mówili.

A jak tam było u psychologa? Na czym polegały te testy?
magdalena93
Posty: 109
Rejestracja: 1 lip 2012, o 22:59

Re: MON łódź medyczne

Post autor: magdalena93 »

Mi też właśnie nikt w WKU nie mówił o terminie. Dowiedziałam się dopiero od ludzi na badaniach, ale też myślę, że skoro nie ma żadnej informacji na stronie to chyba nie jest prawda.

A testy psychologiczne są takie głupie. Najpierw dostaliśmy jakby małą książeczkę w której było kilka testów i pytania typu test I - zaznacz synonim do danego słowa, test II - Ala i Bartek mają razem 60 lat, ale Bartek jest ileś tam razy starszy od Ali, więc ile lat ma Ala (czy inne takie do szybkiego policzenia), test III - kto był pierwszym prezydentem Polski, nad jaką rzeką leży Londyn, albo co jest stolicą Turcji, test IV - zaznacz słowo przeciwne itp. Takie duperele. Mieliśmy na to godzinkę, ale wszyscy kończyli wcześniej. Potem dostaliśmy 4 chyba testy, które nie sprawdzały wiedzy, ale osobowość. Czyli zaznaczało się tak/nie. I tu już wyznaczonego czasu nie było. Na koniec krótka rozmowa. Ogólnie niby nie dużo, ale oni to na bieżąco sprawdzali, więc w trakcie się troszkę czekało i pewnie dlatego zajęło to ponad 3 h. Tymi badaniami naprawdę nie ma co się przejmować:)

A tak przy okazji, jak myślicie, jakie będą progi w tym roku? Może coś się zmieni skoro w Szczecinie jest fizyka podstawowa, a na WUMie wystarczy już podstawowa matma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości