weterynaria dzikich zwierząt

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
aksala
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2013, o 19:45

weterynaria dzikich zwierząt

Post autor: aksala »

witam,
nie wiedziałem do jakiego działu dodać ten post. a w dziale medycyna raczej znajdują się posty dot. człowieka, więc wrzuciłem go tutaj.
Jak w temacie - interesują mnie studia weterynaryjne. Chciałbym jednak skupić się na dzikich zwierzętach typu żyjących w afryce drapieżników itd. Jak to wygląda ze studiami? Na internecie niczego konkretnego nie znalazłem i nie wiem czy na studiach są jakieś specjalizacje czy może po studiach się jakieś robi. Na studiach widziałem tylko weterynaria psów i kotów lub kliniczna. O ile ktoś orientuje się w temacie, prosiłbym o pomoc. Bardzo mi na tym zależy

Z góry dziękuję)
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

[Link] Weterynaria na studiach

Post autor: zoo_ »

Wystarczyło chociażby wikipedię odpalić:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii#Specjalizacje_lekarsko-weterynaryjne
i szukajkę forumową: post497378.html

Nie wiem co kryje się pod specjalizacją chorób zwierząt nieudomowionych, ale (moim zdaniem) bliżej pewnie temu do gadów czy egzotycznych ptaków niż lwów i słoni
Wydaje mi się, że jedyną (?) drogą byłoby ukończenie studiów w Polsce lub zagranicą i w międzyczasie i/lub po studiach wolontariat w takich egzotycznych miejscach, może wtedy udałoby się załapać znajomości, kontakt, doświadczenie i w końcu pracę. Ale to oczywiście dość kosztowna sprawa. Najlepiej jak zapytasz się na podforum weterynaryjnym weterynaria-na-studiach-vf82.htm możesz nawet odświeżyć ten temat co wkleiłam żeby nie powielać wątków o tym samym
aksala
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2013, o 19:45

Re: weterynaria dzikich zwierząt

Post autor: aksala »

Ok, dzięki wielkie za info. Poprzeglądam posty z zakładce studia-weterynaria.

Pzdr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość