praktyki wakacyjne po III roku na Lindleya i Banacha

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lady_B
Posty: 33
Rejestracja: 15 lip 2010, o 16:44

praktyki wakacyjne po III roku na Lindleya i Banacha

Post autor: Lady_B »

Czy ktoś miał praktyki wakacyjne po III roku na internie w Klinice Chorób Wewnętrznych w Szpitalu na Lindleya lub na Banacha w Klinice Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia lub Chorób Wewnętrznych i Gastroenetrologii? Jak jest - czy dają dużo robić? Jak z godzinami, które trzeba wysiedzieć i czy jest opcja, że zamiast 4 tygodni puszczą po np. dwóch? Są chętni do nauki? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: praktyki wakacyjne po III roku na Lindleya i Banacha

Post autor: a_niap »

Praktyk nie robiłam na Banacha wiec pisze z zajęc - jesli chodzi o Banacha to najlepiej na pulmonologii, tam sie najwiecej dowiesz (oczywiscie jak chcesz bo jak nie to nikt Cie zmuszal nie bedzie) i znajomi sobie chwalili tez praktyki, chociaz to zalezy jakiego lekarza Ci przydzielą do opieki, jak nie ma pacjentów to Cie bedzie puszczal wczesnie do domu.

Majac do wyboru nadcisnienie albo gastroentero wybralabym nadcisnienie. Na gastro troche zlewają studentów na zajeciach, nawet na odprawy nie chodzilismy i wlasciwie o wszystko sie trzeba bylo prosic (chyba ze chcesz ogladac w nieskonczonosc gastro/kolonoskopie - wtedy jak najbardziej na gastroenterologie bo tam tego wykonują naprawde duzo )
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: praktyki wakacyjne po III roku na Lindleya i Banacha

Post autor: Medycyna Lwów »

a co Ty bys przepraszam chciała robić po 3 roku?
3 p. odradzam, 2 - już bardziej. Jak się było w jakimś kole, zna lekarza to to zawsze łatwiej.
Ogółem większa szansa coś porobić w szpitalu nieklinicznym, ew. faktycznie Vp. jak już - niektórzy sobie chwalili, 6p z dośw. zajęć też może być dobrym rozwiązaniem.
Lady_B
Posty: 33
Rejestracja: 15 lip 2010, o 16:44

Re: praktyki wakacyjne po III roku na Lindleya i Banacha

Post autor: Lady_B »

Kaamil pisze:a co Ty bys przepraszam chciała robić po 3 roku?
Badać chociaż kolego słyszałam, że gdzieniegdzie nawet tyle nie dają, to po co iść czas tracić na nicnierobienie? Jak już mają tak ograniczać to przynajmniej mogliby puszczać wcześniej, stąd moje pytania)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: praktyki wakacyjne po III roku na Lindleya i Banacha

Post autor: Medycyna Lwów »

badać ktoś nie pozwala? to pacjent jest własnością lekarza?
Ja na swoich praktykach poza pacjentami, których współprowadziłem z moim opiekunem badałem sobie sam dla siebie 90% pacjentów innych lekarzy - później sami mnie prosili bym im badał i opisywał. Nie ma co przesadzać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości