Biologia i geologia na UJ?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

Biologia i geologia na UJ?

Post autor: AlexisA »

Założyłam ten temat bo wiem, że prawdopodobnie na weterynarię się nie dostanę - jestem daleko na listach rezerwowych, a wszystko przez kochaną chemię w tym roku.

Proszę mi poradźcie- uwielbiam biologię, a najbardziej zwierzęta i dlatego chciałam iść na weterynarię . Bardziej skłaniam się teraz ku biologii i geologii na UJ, ale czy po tych studiach będzie można związać zawód ze zwierzętami? Jeśli tak to w jaki sposób? Od razu mówię, że chcę być jak najdalej od mikrobiologii i od. matematyki i fizyki, a te przedmioty niestety są na tych studiach. Da się z nimi przeżyć? Pytam się bo z matmy generalnie słaba jestem, a do fizyki prawie w ogóle się nie przykładałam w liceum.

O wysokość zarobków i możliwość pracy się nie pytam- wiele tu wyczytałam i wiem, że to generalnie zależy od chęci.
Elrond_87
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2008, o 14:20

Re: Biologia i geologia na UJ?

Post autor: Elrond_87 »

Witam przyszłych studentów,

chciałbym bardzo odradzić składanie papierów na kierunek OCHRONA PRZYRODY. Dawniej kierunek ten miał inny program, nie przygotowywał w najmniejszym stopniu do pracy w szeroko pojętej ochronie przyrody (z mojego rocznika w zawodzie pracuje jedna - dwie osoby z ponad 60). Teraz zmienił się jeszcze bardziej na minus, to przykładowe braki w planie studiów:
- nie nauczycie się tu GIS (Exclamation!)
- nie nauczycie się tu jak zrobić operat przyrodniczy
- nie nauczycie się tu jak zrobić plan ochrony
- nikt nie nauczy was dobrze ustaw zawiązanych z przyrodą
- nie poznacie dobrze np. fauny ptaków
- niektóre przedmioty nie prowadzą specjaliści z danego zakresu


NIE BĘDZIECIE MIEĆ PODSTAW KTÓRE NAPRAWDĘ SĄ POTRZEBNE.


Będziecie mieć bardzo mało chemii, a to ważna dziedzina dla przyrodnika. Za to będziecie chodzić na kilka niepotrzebnych kursów np. z zakresu botaniki prowadzonych w mało interesujący sposób.

Przykład: Przy zatrudnieniu w wielu urzędach miasta i gmin (np. Tarnów) nawet nie dopuszczą was do rekrutacji, gdyż wymagają OCHRONY ŚRODOWISKA, nie ochrony przyrody. Poza tym - parki narodowe, urzędy - bez dobrych pleców trudno się dostać, konkurys są ustawione. A do nie swojej gminy - nie ma szans.

Jeśli wybierzecie prace mgr z zakresu geologicznego - nikt nie będzie was nigdy traktował jak geologów! Nie dostaniecie pracy w geologii. Chyba, że równolegle zrobicie inż na AGH.

Jeśli kochacie biologie - idźcie na biologię, omijajcie biol - geol, spec. ochronę przyrody wielkim łukiem.

Ja skończyłem ten kierunek, ale wiedzę którą teraz mam zdobyłem w 90% sam, z własnej inicjatywy i dzięki Kołu Naukowemu.

Cytat koleżanki:

"Przez rok na uczelni X nauczyłam się więcej niż na biol geol przez 4 lata."

Do tego przez fakt, ze na biol geol idą często ludzie bez pomysłu i ci co nie dostali się gdzie indziej, poziom jest bardzo, bardzo niski. A uczelnia nic z tym nie robi. Szkoda, bo ci co chcą czegoś się nauczyć, tracą na siedzeniu na zajęciach z kimś, kto przyrodę ma w nosie.

Dziękuję za uwagę i życzę wam dobrych wyborów na przyrodniczej drodze życia, bo to wspaniała droga, choć z ciągłym wiatrem w oczy.

A jeśli nadal się wahacie - spytajcie absolwentów. Pamiętajcie też - uczelnia nigdy nie przyzna się do tego, że tworzy rzesze bezrobotnych i że poziom nauczania jest niski!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości