Rekrutacja na studia przy wyborze kilku uczelni

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
tom10
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2013, o 14:34

Rekrutacja na studia przy wyborze kilku uczelni

Post autor: tom10 »

Witam. W tym roku rejestruję się na studia jednak mam mały problem. Chciałbym dostać się na lekarski lub lek-dent, ale wiedząc, że może być ciężko chcę złożyć też na coś innego, z mniejszym progiem. Ogólnie wybrałem 5 uczelni, ale teraz moje pytanie. Powiedzmy, że składam wszędzie na lek i lek-dent i na farmację. Jeżeli dostane się na farmację gdzieś i złożę tam papiery to automatycznie nie biorę udziału w rekrutacji uzupełniającej na lek? A jeżeli dostane się na farmację w dwóch miejscach i w jednym nie złoże papierów to automatycznie nie biorą mnie po uwagę w dalszej rekrutacji na inne kierunki na które aplikowałem?
Generalnie chodzi o to, że nie wiem czy mogę w tych wszystkich uczelniach dorzucić tą farmację lub coś innego i czy to nie utrudni mi w razie czego dostania się na lekarskie.
Awatar użytkownika
Maarten vaan Thomm
Posty: 78
Rejestracja: 25 maja 2013, o 11:29

Re: Rekrutacja na studia przy wyborze kilku uczelni

Post autor: Maarten vaan Thomm »

Jak się dostaniesz na dany kierunek studiów i nie złożysz papierów na czas to Cię skreślają, koleś.
Więc nie martw się, na siłę nikt Cię tam ciągnął nie będzie
tom10
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2013, o 14:34

Re: Rekrutacja na studia przy wyborze kilku uczelni

Post autor: tom10 »

Dobra to raczej oczywiste, ale nie o to mi chodziło.
tom10
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2013, o 14:34

Re: Rekrutacja na studia przy wyborze kilku uczelni

Post autor: tom10 »

Rekrutacja dotyczy w takim razie konkretnego kierunku czy uczelni? Biorę udział w rekrutacji na każdy kierunek na zasadzie, że każdy to oddzielna rekrutacja i poszczególne nie mają na siebie wpływu?
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: Rekrutacja na studia przy wyborze kilku uczelni

Post autor: sygilaria »

Drogi tomie, na wszystkie zadane przez Ciebie pytania padła już odpowiedź na tym forum, wystarczy poświęcić chwilkę na poszukanie.

Na wszystkie kierunki rekrutacja jest niezależna, farmacja nie może Ci zamknąć drogi do lekarskiego. Tylko chyba są takie uczelnie, na których nie możesz składać na wszystkie kierunki naraz
tom10
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2013, o 14:34

Re: Rekrutacja na studia przy wyborze kilku uczelni

Post autor: tom10 »

Szukam i szukam od jakiegoś czasu, ale na moje pytania nie moge znaleźć odpowiedzi.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Rekrutacja na studia przy wyborze kilku uczelni

Post autor: szska »

Na wszystkie kierunki rekrutujesz się bez związku z innymi. Przykładowo: Chce dostać się na lek-dent i złożyłam na ten kierunek na 3 uczelnie aplikacje. Ale żeby się chronić złożyłam też na dietetykę. Dostaję się na dietetykę z pierwszej listy (na co nie liczę jeśli mowa o lek-dent) i składam tam papiery, żeby mieć pewność że jestem już gdziekolwiek studentką. Czekam teraz na listy z lek-dentów, bo lecą one niezależnie wszędzie. Jeśli na którejś się znajdę to zabieram papiery z dietetyki (głównie chodzi o zdjęcia, które oddają i o zrobienie miejsca innym osobom przez własną rezygnację) i lecę z papierami na lek-dent (przykładowo do Zabrza). Jeśli we wrześniu dostanę się np do Poznania, to mogę znów zabrać papiery z Zabrza i ostatecznie studiować w Poznaniu. Jak więc widzisz rekrutacje na każdej uczelni odbywają się niezależnie i jeśli zadeklarujesz gdzieś swoją chęć studiowania to nie skreśla cię to z rekrutacji gdzie indziej. Warunek jest jednak taki, że nie ma opcji że staniesz się studentem dwóch uczelni na raz, jeśli decydujesz się iść na jakiś kierunek a wcześniej coś deklarowałeś- zabierz papiery z pierwszego miejsca i powiedz, że rezygnujesz, wtedy wszystko odbędzie się bez problemów.

Mam nadzieję, że pomogłam:) Powodzenia, może się na stomie spotkamy hehe
tom10
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2013, o 14:34

Re: Rekrutacja na studia przy wyborze kilku uczelni

Post autor: tom10 »

Wielkie dzięki, o to chodziło No obyśmy się spotkali
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości