Zbiór zadań do nauki biologii, chemii, fizyki.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Wexer
Posty: 38
Rejestracja: 20 cze 2013, o 21:26

Zbiór zadań do nauki biologii, chemii, fizyki.

Post autor: Wexer »

Jaki zbiór zadań wybrać do biologii Pazdro, czy Pesony, a może Omega. Zależy mi, żeby pytania, zadania były ułożone działami, a wiedza była przydatna i na lekcje, i na konkursy, egzaminy. Materiał może wykraczać poza program. Na razie Witkowskiego nie biorę pod uwagę (Być może kupię go w późniejszym terminie).
Proszę o pisanie w odpowiedzi przedmiot, zbiór zadań i opinię, uzasadnienie, dlaczego akurat ten.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Zbiór zadań do nauki biologii, chemii, fizyki.

Post autor: szska »

Persona z biologii to naprawdę kopalnia wiedzy, są tam zebrane zadania z matur, z olimpiad, konkursów i różnych innych źródeł. Niektórym nie pasuje forma tego zbioru- większość na abcd, tylko trochę zadań otwartych pod maturę". Ale wiem z doświadczenia że rozwiązywanie tych zadań zamkniętych, których jest pare tysiecy pozwala na sprawdzenie swojej wiedzy, materiał ponad program czasem na serio hardkorowy ale od czego są google i wikipedia Pamiętam ile razy bolała mnie głowa jak ślęczałam nad tym zbiorem ale końcem końców polecam, zwłaszcza dla osób które chcą faktycznie się sprawdzać a nie tylko klepać odpowiedzi pod maturalne klucze- tutaj odsyłam do zbiorów Witowskiego no i już samych arkuszy.

Ps. Pazdro z biologii w ręce nie miałam, zadania z Omegi są też super, uczyłam się z całej serii książek. Uczą logicznego myślenia a nie tylko kucia, no i sporo ponad program, na serio sporo.
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Zbiór zadań do nauki biologii, chemii, fizyki.

Post autor: annusza »

Moja koleżanka ma zbiór Pazdro z biologii, a tego co widziałam to żadne cudo to nie jest .

zbiór Jagieło wyd. Operon (poziom rozsz.) - posiadam i nie polecam, tylko niektóre działy, wszystko okrojone, bardzo mało zadań.

zbiór zadań Bukały wyd. Operon - posiadam, polecam, objętościowo to ogromna cegła, ale zadań jest. mało. mimo to zadania są ciekawe, złożone, na myślenie, sporo wykresów, schematów itp, czasami ponad program.

Persona - posiadam wersję z lat 90 wypożyczoną ze szkoleń biblioteki, można rozwiązać dla sprawdzenia WIEDZY, nie są to typowo maturalne zadania, w mojej wersji są tylko pytania testowe.
Wexer
Posty: 38
Rejestracja: 20 cze 2013, o 21:26

Re: Zbiór zadań do nauki biologii, chemii, fizyki.

Post autor: Wexer »

Dziękuję, za powyższe odpowiedzi, na pewno się przydadzą. Czekam jeszcze na więcej opinii.
Wexer
Posty: 38
Rejestracja: 20 cze 2013, o 21:26

Re: Zbiór zadań do nauki biologii, chemii, fizyki.

Post autor: Wexer »

Wnioskując z przeczytanych wątków na tym forum i różnych opinii:

Podręczniki do biologii:

-Operon - jest ok, ale nie wszystkim się podoba, czasami zdarzają się błędy, można wykorzystać go jako podstawę,
-WSiP - obszerny (5 tomów), też dobry, czasami autorzy leją wodę", zawiera informacje ponad program,
-PWN - również obszerny, zawiera informacje ponad program,
-OMEGA - bardzo dobra, zawiera informacje ponad program, ale ciężko się z niej uczyć, nie znając podstaw, jest złożona z wielu książeczek, jeżeli ktoś planuje kupić wszystkie, to trochę się wykosztuje,
-Książki Pawła Hosera - nie zawiera wszystkich informacji, ale jest świetna jako uzupełnienie,
-Genetyka Nalepy - bardzo dobra, jeżeli ktoś chce zrozumieć genetykę,
-Biologia Villego - bardzo dobra, obszerna, ale gruba i dosyć droga,
-Biologia Campbella - tu mam mało informacji, ale podobno jest podobny do Villego,
-Nowa Era - tu jestem ciekawy, jak sytuacja wygląda, chyba jest już lepiej niż kiedyś.

Zbiory zadań biologia:

-Operon - dosyć słabe pisane pod podręczniki Operonu i próbnej matury z Operonu,
-Pazdro - dobry, do rozwiązywania zadań pod maturę,
-Witowski - dobry, do rozwiązywania zadań pod maturę,
-Persona - bardzo dobry, do przygotowywania się do olimpiady biologicznej i sprawdzenia swojej wiedzy,
-OMEGA - bardzo fajny, ale zawiera informacje ponad program, godny polecenia,
-Park Edukacja - mniej znany, ale podobno również dobry, do ogólnej powtórki.

Repetytoria biologia:

-Greg - dobre, ale trzeba uważać na błędy,
-Ewa Pyłka-Gutowska - również dobre

Vademeca biologia:

-Operon - niektórym pasuje, innym nie, zawiera dużą ilość ilustracji i kolorów, podobno nie warty swojej ceny, nowsze wersje niewiele różnią się od starszych, więc jeżeli już, to można spokojnie kupować starsze wydania,

-Ewa Pyłka-Gutowska - naprawdę godne polecenia, może nie zawiera wszystkich szczegółów, ale jest warta swojej ceny, posiada również teorię, a nie tylko tabelki, schematy.

To na razie tyle, potem może uzupełnię jeszcze tą listę, ewentualnie dodam chemię i fizykę. (Pisałem do dla tych, co szukają i ciągle pytają, czy to jest dobre, a tamto złe itd. oraz dla siebie. ).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości