Toaleta, kąpiel i piasek dla szynszyli

Karola
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2007, o 15:26

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Karola »

diana_zoo pisze:tak. cały czas ma w takim dosc duzym pojemniczku i czesto się w nim kąpie.
szynszyli nie wolno zostawiac miski z piaskiem przez caly czas, poniewaz robi sobie z niej toalete, powinna miec wstawiana te miske do klatki/kuwety codzennie na 2 godziny.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

Myślę,że szynszyl powinien mieć piasek przez cały czas,gdyż sam w odpowiednim momencie pójdzie się wykąpać czy załatwić.Tak szynszyl dba sam o swoja higienę i klatka jest mniej zabrudzona.Poprostu gdy piasek nie będzie nadawać się do kąpieli to trzeba go wymienić.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Jestem tego samego zdania co Kiara! Nie wiem dlaczego NIE WOLNO wstawiac na cały dzień piachu? Wstawiajać piach na chwilę w pewnym sensie zmuszasz go do kąpieli, jednak on może nie mieć potrzeby kąpieli w danym momencie. A co jeśli twojemu szynszylowi bedzie się chcaiło dopiero kąpać gdy ty juz wyjmiesz pojemnik bo czas minął. Uniemożliwiasz mu w ten sposób dbanie o siebie. Poza tym nie jest tragedią to że szynszyl załatwi się w piasku!
diana_zoo
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2007, o 20:14

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: diana_zoo »

bardzo dziekuje za tak duzo odpowiedzi. ktos sie pytał czy kąpałam już mojego szyszorka. odpowiedz brzmi: nie po prostu byłam ciekawa czy mozna to robic. zapach mi właściwie w ogóle nie przeszkadza (zresztą pracuję w zoo więc jestem przyzwyczajona) ale nie wiedziałam czy to normalne że one tak pachną. a co do wydzielania zapachu ze strachu to w tym przypadku wątpię żeby tak było bo moja szyszka jest bardzo oswojona i nie boi się niczego:D jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam:)
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

w namibi nie produkuje sie narkotyków gdyż jest za sucho. czyli piach z pustyni odpada?. to troche szkoda bo chciałam zrobić mojemu zwierzaczkowi wakacje
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

nakrecona_malpa pisze:szynszyl jak sie boi to gubi sierść (co nie wydziela zapachu) albo poprostu sika (ale to głównie samiczki) to skolei faktycznie ma nie fajny zapach
- zgodzę sie z dream - szynszyle owszem - wydzielają niemiły zapach gdy się wystraszą.
Kiara pisze:Myślę,że szynszyl powinien mieć piasek przez cały czas,gdyż sam w odpowiednim momencie pójdzie się wykąpać czy załatwić.
- moim zdaniem nie. Szynszyl powinien miec dostęp do piasku tylko gdy wychodzi z klatki zeby pobiegac, albo należy mu wkładać pojemnik z pyłem raz/dwa razy dziennie na jakies 30 min. Wtedy szynszyl traktuje to rzeczywiscie jak miejsce do kąpieli, a nie do siedzenia i przynajmniej sprawia mu to frajdę.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

Mój też ma pojemnik z piachem caly czas.ale poważnie myśle żeby mu go ograniczyć, po tym jak zamieszkał w kuwecie na tydzień jestam skłonna mu to zrobić. Co prawda juz mu przeszło i już stosuje piach zgodnie z jego przeznaczeniem - czyli do kąpieli (przestał nawet szczać w piach)
Nie wiem dlaczego ale na smiuśkim początku zanim dostał kuwete na stałe do klatki próbowałam go skłonić do kąpieli na wybiegu i on ofszem chodził koło niej nawet właził do niej ale nie zaczynał kopać, jakoś jego przypadku na wybiegu to sie nie sprawdziło.
dafne
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2007, o 09:09

Czy szynszyle kąpie się w wodzie i szamponie?

Post autor: dafne »

Słyszałam, że szynszyle kąpie się w piasku. Ale czy można je kąpać w wodzie i specjalym szamponie dla zwierząt?
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: andi »

Nie wolno! Apsolutnie! Szynszyle tylko i wyłącznie kąpie się w piasku do kąpieli pyłowych.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

dafne, czy ty chcesz zabić szyszorka?
Ich futerko nie wyamaga takiej pielęgnacji jak psa czy kota.Wystarczy od czasu do czasu go przeczesać i dać mu się wykąpać w pyle.

Szynszyle żyją w wyższych partiach gór i tam niema wody czy szapmony.Tylko piasek.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: dream »

w dodatku to bardzo ruchliwe zwierzątka a trzeba pamiętać, że dostanie się wody do uszu może skończyć się nawet ogłuchnięciem, a kąpiel takowa może przyczynić się nie dość, że do ogromnego stresu to jeszcze przeziębienia, grzybicy czy łupiezu lub innych problemów skórnych. Nawet jeśli Twoja szynszyla jestbrudna to napewno szybko się doczysci sama i przy pomocy kąpieli piaskowych - wstaw jej może piasek na jakiś czas na stałe do klatki aż nie doprowadzi futerka do normalnego stanu )
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

.

Moderator:Ikona emocji to nie odpowiedź.Nastepnym razem taki post będzie kasowany.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2007, o 18:38 przez muppet, łącznie zmieniany 1 raz.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: dream »

a ja odradzam piasek vitapolu. Mój szynszyl go nie lubi, jakby zaczął się po nim więcej drapać, na początku w ogole nie chcial do niego wchodzić. A futerko ma też jakby brzydsze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości