Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
alexxz
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2010, o 23:03

Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: alexxz »

najlepiej w centrum Warszawy, doradzicie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: Medycyna Lwów »

szpital wolski - SOR (o ile pozwolą po 1 roku - ale można się nauczyć baardzo dużo, w tym rzeczy nie tylko pielęgniarskich), a tak to interna lub chirurgia, oczywiście żeby się nauczyć samemu przede wszystkim trzeba wykazywać inicjatywę i chęć.
Ew. jeszcze szpital WUM na Lindleya.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: a_niap »

Na pewno nie na Banacha.

P.S. Jeżeli chodzi o praktyki pielegniarskie, to chociaż na SORze najwięcej bedzie do robienia (oczywiście mówimy o zwykłych przypadkach pacjentów, bo przy nagłych nikt nie bedzie stał nad studentem i uczył go się wkłuwać Ewentualnie dopiero jak już się nauczy to wtedy pozwolą) pod względem czynności pielęgniarskich to jednak po pierwszym roku to nie jest dobry pomysł, bo i tak są po drugim roku (ewentualnie 4 jesli II WL) i wtedy idealnie się tam nabiera wprawy. Lepiej pozwiedzać oddziały w których nie ma potem praktyk (chociaż interna to akurat dobry pomysl bo tam też sie można dużo nauczyć)
Awatar użytkownika
alexxz
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2010, o 23:03

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: alexxz »

nie za bardzo się jeszcze w tym orientuję. tzn, że po pierwszym roku mogę robić praktykę pielęgniarską na JAKIMKOLWIEK oddziale?

jeszcze jakieś propozycje? a który miesiąc najlepiej wybrać? czy to ma znaczenie?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: Mårran »

Owszem, możesz na jakimkolwiek, oczywiście jeśli się zgodzą

A co do miesiąca, to ja popytałam i większość wybrała lipiec, żeby mieć szybciej z głowy. Dlatego ja poszłam w sierpniu, żeby nie siedzieć w jednej dyżurce z dziesięcioma osobami i nie bić się o każde wkłucie

Ale w szpitalu umiejscowionym z dala od uczelni medycznych takich tłumów raczej nie ma, więc można iść kiedykolwiek, a nawet specjalnie z kimś, w końcu razem raźniej
Pani Buka
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: proximeaccessit »

Ostatnio byłam w Szpitalu Praskim prosić o pozwolenie na odbycie praktyk i pielęgniarka naczelna zażądała ode mnie dowodu, że posiadam ubezpieczenie OC. Czy od Was też wymagano go w innych szpitalach?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: Mårran »

Tak
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: Medycyna Lwów »

od mnie nigdy do tej pory nic poza legitymacją nie wymagano, ale to pewnie kwestia biurokracji w danym szpitalu. Są takie gdzie żądają opłat za odbycie praktyki.
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: proximeaccessit »

Dzięki za informację, w takim razie będę szukać gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: Medycyna Lwów »

może nie ma powodu szukać gdzie indziej - takie ubezpieczenie na miesiąc kosztuje naprawdę grosze
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: Halius »

Uczelnia zapewnia nam ubezpieczenie OC na czas zajęć i praktyk:

Kod: Zaznacz cały

dos.wum.edu.pl/content/ubezpieczenia
Niektóre szpitale chcą jeszcze skierowania, których do tej pory IWL nie wydawał. Byłem jednak ostatnio w dziekanacie i w tym roku mają już przygotowane ładne druczki gdzie trzeba wpisać dane szpitala, do którego uczelnia ma ci wydać skierowanie, jest też stosowna adnotacja dotycząca faktu objęcia cię ubezpieczeniem OC. Teraz tylko czekam, aż dokument zostanie przypieczętowany przez panią prodziekan.
nuitsa
Posty: 117
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:44

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wybrać

Post autor: nuitsa »

jakie szpitale jeszcze polecacie?
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: Praktyki studenckie po pierwszym roku - który szpital wy

Post autor: chaosik »

Podbijam wątek Ciekawa jestem w jakich szpitalach i na jakich oddziałach robiliście praktyki po 1 roku i gdzie byście radzili je odbyć w warszawie? Co sądzicie o szpitalu czerniakowskim? (interna albo SOR)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości