Wybór specjalności biologicznej licencjat :-)

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Bio666
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2013, o 11:38

Wybór specjalności biologicznej licencjat :-)

Post autor: Bio666 »

Witam jestem nowy na forum choć śledzę je od dłuższego czasu.

Biologia od zawsze była moją pasją dlatego zdecydowałem się na jej studiowanie. to nie podlega wątpliwości. Jednakże mam dylemat co do wyboru specjalności. Podczas rekrutacji pod uwagę brałem tylko 2 specjalności których zakres mnie interesuje oczywiście na oby dwie się dostałem są to: Biologia Człowieka (Antropologia) i Biologia Środowiska na UWr.

I teraz kieruję do was moi drodzy forumowicze pytanie jak myślicie która specjalność daje szersze pole do rozwoju naukowego a także na rynku pracy? Czy jest tu na forum może ktoś kto studiuje/studiował którąkolwiek z tych specjalności na UWr bądź na innej uczelni i będzie w stanie coś więcej o tych studiach powiedzieć?

Oczywiście wiem, że po Biologii tak samo jak po większości kierunków w Polsce jest problem z pracą no może poza medycyną. więc proszę o pominięcie takich komentarzy.

Oczywiście szukałem informacji na tym forum i wielu innych jak i na stronie uczelni/wydziału ale nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi na moje pytania. a do tego forum mam zaufanie

Z góry za odpowiedź Bardzo Wam dziękuję.

Bio666
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Wybór specjalności biologicznej licencjat :-)

Post autor: tomsa1993 »

wg. mnie Biologia środowiska , ponieważ obejmuje swoim zasięgiem znacznie więcej niż choćby Biologia Człowieka która jest ukierunkowana pod dzieje człowieka. To tak przynajmniej można wstępnie powiedzieć o tych dwóch specjalnościach tak na chłopski rozum
Awatar użytkownika
Bio666
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2013, o 11:38

Re: Wybór specjalności biologicznej licencjat :-)

Post autor: Bio666 »

Dziękuję za szybką odpowiedź tomsa1993. Jednak spodziewałem się większej ilości wypowiedzi. Naprawdę nie ma tu nikogo z
Biologii Środowiska lub z Antropologii ( Biologii Człowieka ) ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość