Erasmus Portugalia - który rok?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kkowal
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:31

Erasmus Portugalia - który rok?

Post autor: kkowal »

Hej

Zaczynam w tym roku lekarski i bardzo mi zależy na tym, żeby jak najszybciej wyjechać do Lizbony na rok z Erasmusem. Wiem, że wcześniej było to możliwe dopiero od 3. roku. Jest szansa, żeby udało mi się wyjechać na drugim w związku ze zmianą programu?

Mam też trochę obaw dotyczących zaliczeń przedmiotów. Wykładowcy z trudem akceptują zaliczenia spoza WUMu?

Do tego, na stronie jest napisane, że wymagana jest znajomość portugalskiego i angielskiego, więc wnioskuję, że oba są językami wykładowymi. Może ktoś wie, który język przeważa i jak szybko zajmuje przyzwyczajenie się do studiowania w języku, w którym de facto nie czuję się bardzo komfortowo? Mój portugalski na razie jest na znikomym poziomie, ale pracuję nad tym.

A i próbuje też znaleźć jakiekolwiek info na temat jakości tych studiów, ale nie mogę znaleźć żadnych obiektywnych opinii.

Jeżeli znacie kogoś kto był w Portugalii(niekoniecznie w Lizbonie) na Erasmusie i studiował konkretnie medycynę, bardzo proszę o jakiś kontakt. Wszelkie informacje są dla mnie bardzo cenne
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości