Samodzielna nauka fizyki w liceum

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Ekh
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2013, o 22:31

Samodzielna nauka fizyki w liceum

Post autor: Ekh »

Profil biologiczno-chemiczny, na który wybieram się od września, naukę fizyki zapewnia tylko przez pierwszy rok. Marzy mi się medycyna, a jak wiadomo, w większości uczelni konieczne jest zdawanie matury z fizyki przynajmniej w podstawie. Na uniwersytecie w Gdańsku obecnie wymaga się tylko biologii i chemii, ale nie mogę mieć pewności, czy nie ulegnie to zmianie.

Korepetycje nie wchodzą w grę, za drogi interes, a w liceum, do którego idę, na fakultety wpuszczają jedynie trzecie klasy. Znaczyłoby to, że co najmniej roczny materiał musiałabym przyswoić sama. Nie brak mi zapału, czasu też raczej nie - chciałam tylko od strony czysto technicznej zapytać starszych, czy samodzielna praca nad taką ilością materiału byłaby wykonalna. Wolałabym zdawać tę fizykę, aby się na wszelki wypadek (zmiany w gdańskiej uczelni) ubezpieczyć, a jeśli już coś robić, to porządnie i od pierwszej klasy.

Może ktoś znajdował się w podobnej sytuacji?
Awatar użytkownika
Joao Paulo
Posty: 82
Rejestracja: 4 maja 2013, o 21:39

Re: Samodzielna nauka fizyki w liceum

Post autor: Joao Paulo »

Spokojnie, poradzisz sobie jeśli nie stracisz motywacji.
Poza tym jestem rok starszy, czyli należę do pierwszego rocznika (96) realizującego nową podstawę. Z początkiem pierwszej klasy także byliśmy nastawieni na 2 rozszerzenia, jednak okazuje się, że aby liczba wymaganych godzin była zrealizowana należy dołożyć trzeci przedmiot. W rezultacie będę miał i biologię i chemię oraz fizykę. Możliwe, że i u Ciebie tak będzie.

Moja rada - ucz się fizyki i zdawaj ją na maturze, to bardzo interesujący przedmiot
Ekh
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2013, o 22:31

Re: Samodzielna nauka fizyki w liceum

Post autor: Ekh »

U mnie trzecim rozszerzeniem objęty musiał być język obcy, więc na taki rozwój wydarzeń nie mam co liczyć. Że fizyka interesująca i że warto zdawać, to nie mam wątpliwości, przytłacza mnie tylko myśl o ogromie materiału - i w efekcie miernym wyniku. Ale tu praca się liczy, wiadomo. Pytam też z tej przyczyny, że do tej pory nie przyszło mi raczej samopas zapuszczać się w jakąś dziedzinę, chyba że coś nadprogramowo, kiedy znałam już podstawy. Tutaj trzeba by było zaczynać od zera.
Andora
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2013, o 18:04

Re: Samodzielna nauka fizyki w liceum

Post autor: Andora »

odpuść sobie fizykę, jeśli jesteś pewna medycyny. Skup się na chemii i biologii. Uczelnie odchodzą od fizyki - nie tylko od rozszerzonej, ale i podstawowej, jest zamiennie z matematyką. Wątpię żeby dla Waszego rocznika z powrotem chcieli fizykę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości