[Link] Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ala1234
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2012, o 10:12

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: ala1234 »

Trochę nie w temacie, ale może ktoś się orientuje jak to jest z rekrutacja w sierpniu w Wawie na lekarski? Lista coś się rusza, czy raczej czekać na wrzesień? Może ktoś już brał udział w rekrutacji w tamtym roku i wie jak to wygląda, bo w centrum rekrutacja, nie potrafią bliżej określić kiedy może być ewentualnie jakąś lista, a wakacje uciekają i nie można nic zaplanować :-/

Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Madridistka »

Jak zostają wolne miejsca to dzwonią do ludzi, którzy byli zaraz pod kreską?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: mis koala »

Madridistka pisze:Jak zostają wolne miejsca to dzwonią do ludzi, którzy byli zaraz pod kreską?
Tak
nikt
Posty: 117
Rejestracja: 16 mar 2013, o 11:17

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: nikt »

Jak myślicie, kolejny próg na woj-lek to 436, czy 434? Nie wiem co myśleć, bo dzisiaj zakwalifikowano 70 osób, 47 złożyło już dokumenty. Żeby weszło 434 to musieliby wziąć w następnej liście 38 osób, czy jest szansa? Może lepiej się nastawić na V listę, nie na IV?
Balbina
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2012, o 17:53

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Balbina »

Powtórzę w 2013 r. prośbę z 2012r.
lokospoko
Tytuł: Re: Progi punktowe 2012 !
PROŚBA nie blokujmy miejsc na listach zostawiając dokumenty na uczelniach, na których i tak nie będziemy ja się dostałam na GUMed i automatycznie wyjęłam z innych aby ułatwić tym, którzy czekają. Wiem co znaczy oczekiwanie. Nie utrudniajmy sobie zajmując miejsca na listach. Powodzenia oczekującym"

Powtórnie zablokowana lista w Gdańsku a zaraz będą następne blokady! Zabierajcie dokumenty i nie blokujcie miejsc innym, jeżeli nie zamierzacie studiować na danej uczelni! Przekazujcie prośbę znajomym. Nie wszyscy udzielają się na tym forum.
Halidor ! A Ty już się zdecydowałeś?
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: ddaga89 »

Balbina, Umed Wroc zrobił w tym roku tak, że podpisujesz lojalkę z konsekwencjami - nie można złożyć w innym miejscu jeśli się tutaj nie zabrało dokumentów, bo to i tak skutkuje wyrzuceniem z listy.
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: sandoz »

Jeszcze powinna byc kara pieniezna za to blokowanie. bo mam czas do końca września.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Giardia Lamblia »

ddaga89, przecież to by oznaczało, że uczelnia stawia Ci warunek - studiujesz albo tylko u nas, albo żegnamy", co oznaczałoby, że nie można studiować chociażby drugiego kierunku w takim wypadku. Jesteś pewna, że coś takiego się podpisuje? Brzmi jak plota.
Rozdział 2
Prawa i obowiązki studentów
Art. 171.
1. Student może studiować na więcej niż jednym kierunku lub inne przedmioty, także w różnych uczelniach. Zasady i tryb podejmowania przez studenta tego rodzaju studiów określa regulamin studiów.
Prawo o szkolnictwie wyższym.

sandoz, od razu kara więzienia

Balbina, zabierajcie to nie prośba. To rozkaz. Dość bezczelny. W ten sposób osoby co bardziej złośliwe przekonasz do jeszcze dłuższego przetrzymania dokumentów. Zresztą mają do tego pełne prawo - skoro się dostały to jest ich miejsce.
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: ddaga89 »

Jestem pewna, bo sama to podpisywałam. Chodzi o to, że jeśli masz zamiar gdzie indziej iść to masz tam najpierw papiery zabrać. Inna sytuacja gdy chcesz studiować oba kierunki.
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: ddaga89 »

sandoz, zgodnie z tym co napisał Giardia Lamblia, nikt nie ma obowiązku zabierać papierów, to jego sprawa gdzie chce studiować i ile się zastanawia. Ja mimo tego, że w zeszłym roku byłam pierwsza pod kreską nie krzyczałam, że jest to wina ludzi, którzy nie zabrali papierów.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: halidor »

Balbina, zabierajcie to nie prośba. To rozkaz. Dość bezczelny. W ten sposób osoby co bardziej złośliwe przekonasz do jeszcze dłuższego przetrzymania dokumentów. Zresztą mają do tego pełne prawo - skoro się dostały to jest ich miejsce.
dziwne, pierwszy raz się z tobą zgadzam
Balbina
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2012, o 17:53

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Balbina »

Giardia Lamblia pisze:ddaga89, przecież to by oznaczało, że uczelnia stawia Ci warunek - studiujesz albo tylko u nas, albo żegnamy", co oznaczałoby, że nie można studiować chociażby drugiego kierunku w takim wypadku. Jesteś pewna, że coś takiego się podpisuje? Brzmi jak plota.
Rozdział 2
Prawa i obowiązki studentów
Art. 171.
1. Student może studiować na więcej niż jednym kierunku lub inne przedmioty, także w różnych uczelniach. Zasady i tryb podejmowania przez studenta tego rodzaju studiów określa regulamin studiów.
Prawo o szkolnictwie wyższym.

sandoz, od razu kara więzienia

Balbina, zabierajcie to nie prośba. To rozkaz. Dość bezczelny. W ten sposób osoby co bardziej złośliwe przekonasz do jeszcze dłuższego przetrzymania dokumentów. Zresztą mają do tego pełne prawo - skoro się dostały to jest ich miejsce.
Nie to nie rozkaz to prośba i nie bezczelna, po prostu- prośba! Owszem postępowanie zgodne z prawem. ale . Halidor już wie co mam na myśli bo już mu to wyjaśniłam. ale ma sprzymierzeńca. więc nie odpuści, bo jego postępowanie jest zgodne z prawem. powiedzcie to tym, którzy czekają na dostanie się na studia i o ich losie decydują osoby niezdecydowane, blokujące miejsca na kilku uczelniach. no ale wszystko jest zgodnie z prawem. po dostaniu się na kierunek priorytetowy zwolniłam miejsce na innej uczelni bo w zeszłym roku ludzie byli życzliwsi dla siebie na tym forum. przejrzałam posty z zeszłego roku i smutek mnie ogarnął. Halidor! pokorniejszy byłeś w zeszłym roku czekając, że może ktoś zrobi Ci miejsce na leku. wystarczyło, że zdobyłeś parę punktów więcej na maturze i patrzysz na innych z góry
Balbina
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2012, o 17:53

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Balbina »

halidor pisze:
Balbina, zabierajcie to nie prośba. To rozkaz. Dość bezczelny. W ten sposób osoby co bardziej złośliwe przekonasz do jeszcze dłuższego przetrzymania dokumentów. Zresztą mają do tego pełne prawo - skoro się dostały to jest ich miejsce.
dziwne, pierwszy raz się z tobą zgadzam
A ja się z Tobą nie zgadzam i myślę że nie tylko ja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 29 gości