Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Quinzy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2013, o 14:47

:)

Post autor: Quinzy »

Hej hej
Wybieram się na biologię na UG. Biologia marzyła mi się już długo, Gdańsk również (jestem z Zagłębia). Martwię się jednak tym, że tak jak już pisaliście ciężko cokolwiek później robić w zawodzie". Poważnie tak jest?
Ciekawi mnie też jak wyglądają wykłady i czy bardzo trudno jest przebrnąć przez pierwszy rok.
Mam też pytanie odnośnie akademików. Na czym polega ich przydzielanie? Jeśli w podaniu napiszę o 6 to jeśli mnie tam nie przydzielą to dadzą jakiś inny?

Proszę odpiszcie
Ania93
Posty: 33
Rejestracja: 13 lis 2009, o 10:59

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: Ania93 »

To po kolei.
Zależy gdzie, zależy jaka ta praca.
Ja mam kilka specjalizacji obranych, na które chcę iść na magisterkę po których mam (względnie) pracę za granicą. Z Polską nie wiążę przyszłości, acz nie oszukuję się, że robię też dodatkowe kursy, które zapewnią mi jakiś tam dochód niekoniecznie związany z biologią
Wykłady, cóż . aula robi wrażenie, są 3 ekrany (i 3 rzędy: prawy, lewy i środkowy). Nagłośnienie zależy od wykładowcy, większość mówi przez mikrofon i jest oki, ale niektórzy wolą mówić bez i wtedy ostatnie rzędy mają problem.
Bardzo dużo notowania jest przy roślinkach, tam po prostu po wykładach nie będzie się czuło nadgarstka
Z matmy i staty, cóż . sporo będzie notowania (bardzo polecam notować, na ćwiczeniach jak znalazł).
Czy trudno zdać, to zależy jak kto chce się uczyć Są przedmioty, z których trzeba ostro przysiąść, są takie z których da się . zdać z minimalnym wysiłkiem.
Co do akademików to sprawa w tym roku jest trochę poryta bo podobno DS 2 podchodzi pod PG, jednak niby są tam przydziały, niby nie. Trudno powiedzieć. Do DS 6 mało który 1 rok dostaje z tego co słyszałam. Jeżeli podało się np. DS 6 jak w Twoim wypadku i go nie dostaniesz, to przydzielają do innego, więc spokojnie
A przydzielają patrząc na odległość (w linii prostej) od miejsca zamieszkania + dochody, ale większość dostaje.
W razie pytań pisz na [at].com to opowiem Ci więcej i bardziej szczegółowo (plus jak coś mogę w październiku zapodać jakieś notatki bo mi walają się w pudłach) bo tutaj raczej nie lubię się wywlekać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość