Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: _Samira_ »

rousseau pisze:miejsce w pokoju 2osobowym, w wynajętym mieszkaniu (nie wliczając kawalerek, które są relatywnie drogie), to zwykle z rachunkami koszt od 450 do 600zł, zależnie od lokacji, standardu i widzimisię właściciela.
lith pisze:No akademik to ok 330-340 za miesiąc. I Cię nic nie interesuje. Jak bierzesz pod uwagę mieszkanie w pokoju z kimś na mieście to spokojnie zejdziesz z ceną niżej, ale to już zależy od lokalizacji, ilości osób w mieszkaniu, standardu itd.
Fajny 1-osobowy pokój w bardzo dobrej lokalizacji to koszty rzędu 600zł.
Odkopie temat, moze ktos tu jeszcze zagladnie
Zastanawiam sie, czy ceny tak skoczyly przez rok czy nie umiem szukac.
Z tego co widze, to miejsce w pokoju 2 osobowym za 600zl nie jest gorna granica a standardem, a znalezc jedynke blisko uczelni to koszt 800 zl w gore.
Od jakiej kwoty miejsce w pokoju dwuosobowym jest przeplacone?
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: cintaroja »

_Samira_, za miejsce w pokoju 2 osobowym nie warto płacić więcej niż 500 zł z opłatami bo jak dobrze poszukasz to od 600 spokojnie znajdziesz jedynkę". Zastanów się też czy aż tak Ci zależy na bliskości uczelni. 15-20 min dojazdy nie są dużym problemem, a możesz trafić naprawdę fajne mieszkanko za dużo niższą cenę
Awatar użytkownika
insomniastar
Posty: 124
Rejestracja: 29 cze 2013, o 08:46

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: insomniastar »

Ja także mam pytanko.
Drogi jest koszt wyżywienia w Gdańsku? Jecie głównie w stołówkach, czy staracie się gotować sami? Jestem wege i zastanawiam się czy nie zbankrutuję
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: cintaroja »

insomniastar, koszt wyżywienia zależy od tego gdzie i co jadasz. Marketów tu nie brakuje i jedzonko w normalnej cenie można spokojnie dostać. Od kiedy doliczyłam się ile kasy zostawiam w uczelnianych barach i stołówkach (tu kawka tam batonik a tu jeszcze sałatka czy zupka) gotuję sama- wychodzi o połowę taniej Do tego zaopatrz się w kubek termiczny albo termos- kawa na uczelni prawie przyprawiła mnie o bankructwo.
aligator99
Posty: 38
Rejestracja: 30 lis 2012, o 20:13

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: aligator99 »

lepiej gotować samemu na początku trudno gotowac samemu ale pozniej leci z górki . Fakt faktem czasami się nie chce gotować i iść lepiej na łatwiznę .
aligator99
Posty: 38
Rejestracja: 30 lis 2012, o 20:13

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: aligator99 »

Ups ale głupio napisałam sorry jeżeli ktoś nie zrozumie
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: cintaroja »

Spokojnie można gotować większe porcje raz na 2 albo i nawet 3 dni, to ułatwia sprawę
Awatar użytkownika
insomniastar
Posty: 124
Rejestracja: 29 cze 2013, o 08:46

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: insomniastar »

uff to dobrze. Ja na pewno będę próbować gotować sama:) Może oszczędzę trochę
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: safa_tt »

Prawda, do szukania mieszkań trzeba mieć szczęście i nie ma na to zasady. Można wylądować w nietanim niskim standardzie na wygwizdowie, można trafić na dobry standard po przystępnej cenie. Sam wynajmowałem miejsce w pokoju dwuosobowym za równe 500PLN w co wliczone były już wszystkie opłaty.
Warto szukać mieszkań blisko przystanków tramwajowych, w Gdańsku działają one sprawnie. Jeśli znajdziecie sobie mieszkanie, które wydaje się być daleko od uczelni to sprawdźcie gdzie jest najbliższy przystanek tramwajowy i rzućcie okiem na czas przejazdu. Znam osoby, które dojeżdżają z Sopotu lub Gdyni, chociaż nie wiem jak to jest. Mi by się nie chciało
Jak ktoś już odkopał ten temat a inni czytają go od początku to zaznaczę, że zmieniła się sprawa z marketem - wybudowali mini carrefoura przy rektoracie.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: lith »

Jak ja szukałem, to jeszcze był warunek, żeby tramwaj jechał po torach wydzielonych z jezdni Głównie chodziło mi o to, że przy operze tramwaje stoją w korkach Ale coś za coś, bo znowu wybierając zaspę można mieć 1 os pokój za 450-500 zł ze wszystkim.
Z drugiej strony na hucisku co kika dni jakiś tramwaj wypada z szyn, więc jeżdżąc z tamtej strony też trzeba się liczyć z tym, że kiedyś (np. pędząc spóźnionym na ważne koło) będziemy mięli niespodziankę w postaci tramwajowego korka


A w sumie dojazd skmką, czy tramwajem to nie jest chyba aż taka różnica. Ważniejsze ile łącznie to czasu zajmie
beyourself
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2012, o 16:19

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: beyourself »

Co do mini carrefoura, to faktycznie wybudowali, ale tam jest naprawdę drogo. Dlatego zakupy jednak lepiej robić w biedronce
Awatar użytkownika
Orda
Posty: 62
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:11

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: Orda »

beyourself pisze:Co do mini carrefoura, to faktycznie wybudowali, ale tam jest naprawdę drogo. Dlatego zakupy jednak lepiej robić w biedronce
ile jest od Akademika do biedry? a ile do drugiego taniego sklepu jakiegoś?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Koszty życia studenckiego w Gdańsku

Post autor: lith »

Daleko, akurat stamtąd to nigdzie biedry nie ma po drodze w przyzwoitej odległości tak, żeby pieszo się dostać (przynajmniej ja nie znam) Dość blisko jest jeszcze jeden kerf w zasięgu (chyba kerf market sie nazywa) - ja tam dość często robiłem zakupy i często było coś fajnie przecenione, i sie ceny wydawały ok. W tym nowym kerfie się nie orientuję, ale te inne osiedlowe wcale tanie tez nie były, więc pewnie to nie jest dla nich zła alternatywa - no i dłużej czynny jest jakoś co już w ogóle jest bezcenne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości