zmiana grupy cwiczeniowej

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
xyzxyz
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2013, o 18:41

zmiana grupy cwiczeniowej

Post autor: xyzxyz »

Witam, pytanie jak w temacie- czy istnieje możliwosc przepisania się do innej grupy na cwiczenia niz ta, do której zostalismy przydzieleni i jak ewentualnie to załatwic? jak to jest z tymi ksiażkami- czy na anatomii obowiazuje juz nazewnictwo ang zamiasta łaciny i jakie podreczniki i atlas w zwiazku z tym nalezy kupic? pozdrawiam
beyourself
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2012, o 16:19

Re: zmiana grupy cwiczeniowej

Post autor: beyourself »

Teoretycznie do innej grupy można przepisać się tylko na wymianę z inną osobą, z grupy, do której chciałbyś się przepisać. Także wtedy przeważnie ludzie dogadują się na forum facebookowym. Trzeba wtedy pójść chyba do dr Spodnika, ale nie jestem pewna, dostaniecie info jak to zrobić w każdym razie.
Jeżeli chodzi o anatę, to tak w zasadzie obowiązuje nas tylko polski (na kołach każą pisać w 1 języku obojętnie co wybierzesz). Jednak polecam uczyć się też po łacinie, na początku jest trudniej, ale ona wszystko upraszcza.
Sama kupiłam atlas Nettera po polsku, ale to jakaś pomyłka pełno błędów łaciński o wiele lepszy. Jeżeli chodzi a atlasy to jest ich dużo. zależy co bardziej komu pasuje. moja rada najlepiej wziąć sobie kilka w biblio usiąść i wybrać najlepszy dla siebie. Są atlasy fotograficzne np McMinn i Yokochi albo takie z rysunkami Sobotta lub Netter. Osobiście preferuje Nettera, miałam też Yokochiego w pdfie- tylko przeglądałam przed kołami.
Podręczniki bezwzględnie trzeba nabyć Morysia, to taka podstawa do wszystkiego. Ludzie chwalą sobie też Prometeusza, mi tak średnio podpasował. Natomiast polecam anatomię Greya- ja z tego doczytwałam na zajęcia plus są tam fajne kliniczne przypadki
Do neuro przede wszystkim wykłady, neuroanatomie morysia plus krązy jeszcze taki skrypt uczelniany- raz tu raz tu jest temat lepiej zrobiony.
omg, ale się rozpisałam mam nadzieję, że troche pomogłam
xyzxyz
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2013, o 18:41

Re: zmiana grupy cwiczeniowej

Post autor: xyzxyz »

aha, czyli na egzaminie i kołach mianownictwo jest dowolne? pomogłaś, dzięki
xyzxyz
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2013, o 18:41

Re: zmiana grupy cwiczeniowej

Post autor: xyzxyz »

bo słyszałem, że są jakies zmiany np. że wymagane jest teraz angielskie mianownictwo, stad moje zdziwienie
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: zmiana grupy cwiczeniowej

Post autor: cintaroja »

Możliwe, że coś zmienili. Będziecie mieli więcej godzin anaty niż my, więc mogli wam coś dorzucić. Nie ma co słuchać plotek, wszystkiego się dowiecie na pierwszych zajęciach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości