książki kupować czy wypożyczać?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gugi
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2011, o 11:07

książki kupować czy wypożyczać?

Post autor: gugi »

od października zaczynam na farmacji. nie wiem czy jest sens kupowania książek.czy możecie udzielić mi informacji na temat funkcjonowania biblioteki UM?czy można spokojnie wypożyczyć książki? czy są takowe? no i czy wystarcza?a także od kiedy można zacząć wypożyczać?
zwracam się do Waszej praktyki co do tego tematu. czy warto mieć swoje książki.
basia101006
Posty: 109
Rejestracja: 31 maja 2012, o 13:35

Re: książki kupować czy wypożyczać?

Post autor: basia101006 »

Książki można zamiawiać od 2 września. Musisz założyć konto na stronie biblioteki i potem udać się do Filii (DS 4) albo do Biblioteki Głównej (ul. Szkolna) i pokazać dowód - wtedy Twoje konto zostanie aktywowane.

Znajdziesz tam wszystkie potrzebne książki, niestety nie ma ich tyle by wystarczyło dla 190 osób.

Odnośnie kupowania - kserówki są w granicach 10-20 zł. I tylko takie kupujemy (poza Kocjanem czasami) bo oryginały kosztują majątek.
Ja osobiście miałam własne książki (ksero), ale i wypożyczałam z biblioteki (15 można: we wrześniu 10, a w październiku jeszcze 5)

Polecam kupić Kocjana 1 i 2 tom (oryginał używany 20-30 zł za tom a ksero wynosi też coś koło tego), bo możesz go zabierać na pracownię i korzystać a wiadomo może się coś pobrudzić. Dodam że Kocjan jest potrzebny na I i na II roku.

Wszystkich nie ma sensu kupować, ale niektóre owszem bo można sobie coś w nich zaznaczyć albo już to inne roczniki zrobiły.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie I roku to napisz: [at].pl
________

Re: książki kupować czy wypożyczać?

Post autor: ________ »

basia101006 pisze:Książki można zamiawiać od 2 września.
Racja, od północy 2 września ludzie już czatują na stronie biblioteki na te książki, rano już nic nie zostaje p
Na ul. Lubartowskiej jest jeszcze komis z używanymi książkami medycznymi. (sklep ambulans)
liliae
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2012, o 17:26

Re: książki kupować czy wypożyczać?

Post autor: liliae »

Kocjana ksero mozesz kupic od kogos tez mi sie kilkakrotnie zabrudzil a na pracowniach asystenci tez maja ksero (np na pracowni chemii analitycznej ) xd Bez sensu kupowac nowe ksiazki. Mysle ze taniej wyjdzie zakupienie materialow od rocznika wyzej oczywiscie w rozsadnej cenie 100-200 nie tak jak niektorzy sobie zycza nawet 400 zl ( bo kserowanie kazdej ksiazki tez kosztuje )
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: książki kupować czy wypożyczać?

Post autor: Dudek »

summer pisze:
basia101006 pisze:Książki można zamiawiać od 2 września.
Racja, od północy 2 września ludzie już czatują na stronie biblioteki na te książki, rano już nic nie zostaje p
Na ul. Lubartowskiej jest jeszcze komis z używanymi książkami medycznymi. (sklep ambulans)
Od 3 lat zamawiam książki i rejestracja otwiera się o 8 rano P wcale nie trzeba czatować od północy ) kilka przeglądarek otwartych i zawsze wyłapuję co chcę.
________

Re: książki kupować czy wypożyczać?

Post autor: ________ »

Piszę o książkach na pierwszy rok lekarskiego, a nie na starsze lata. ] Wy macie ten komfort, że możecie spokojnie cały rok wypozyczać. Rok temu tak było, że rano już nic nie było do wypozyczenia - nie no sorry było do wypozyczenia ale na tydzień - piszę to, bo sama tak myślałam że spokojnie rano wypozyczę, ale jak sie pewnie domyślasz rano, pocałowałam klamkę. A moja koleżanka siedziała o północy i miała książki z biblioteki.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: książki kupować czy wypożyczać?

Post autor: Dudek »

Ale coś mi tutaj nie gra z tego względu, że i na wyższe lata trzeba o pierwszych 5 książek powalczyć. A otwierają rejestrację ok 8.00 rano, czasami na chwilkę z 30min wcześniej (na 3-4min i dalej zamykają). Co roku sprawdzam od 00.00 do 1.00 i ani razu otwarte nie było. Dziwne, może źle trafiałem.
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: książki kupować czy wypożyczać?

Post autor: Eustachiusz »

Chciałbym zrobić taką akcję, że pojadę 2 września z dowodem do biblioteki (żeby potwierdzić konto) i wtedy wypożyczyć książki. Myślicie, że uda mi się coś załatwić, czy zanim otworzą mi konto to nic już nie zostanie? Robił ktoś tak w poprzednich latach? I w ogóle jak to jest - 2 września od 8:00 mogę zamawiać książki przez system OPAC czy mam wtedy stać pod drzwiami biblioteki?
delia0123
Posty: 26
Rejestracja: 2 lip 2013, o 22:47

Re: książki kupować czy wypożyczać?

Post autor: delia0123 »

Eustachiusz, możesz wtedy zamówić książki, natomiast dostaniesz je w określonym terminie, np. dla lekarskiego jest to w tym roku 1,2 października, po okazaniu indeksu.
Obok mnie siedzi koleżanka ze stomy i mówi że nie czatowała na te książki całą noc i dostała co chciała najlepiej tam zadzwonić i zapytać od której będzie można zamawiać zamiast tracić nerwy na być może bezsensownej posiadówie do rana
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości