Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Post autor: Kiara »

U młodego są zarośnięte i niewidoczne.Dopiero z wiekiem stają się widoczne gołym okiem.U mojego samca jeszcze ich nie widać.
Awatar użytkownika
Destyny
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2007, o 00:54

Re: Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Post autor: Destyny »

Hmmm szukałem tych jąderek sierść odgarniałem. nic nie widać , pod paluszkiem jak jeździłem też nic nie czuć wiec chyba jednak samiczka .


A jeszcze mam pytanko co do tych jąderek ile musi mieć miesięcy/latek szyszrok żeby było widać te jąderka ? Bo jak dobrze się orientuje mój skończy w kwietniu 1 rok swojego życia .
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Post autor: Agusia »

Destyny pisze:A jeszcze mam pytanko co do tych jąderek ile musi mieć miesięcy/latek szyszrok żeby było widać te jąderka ? Bo jak dobrze się orientuje mój skończy w kwietniu 1 rok swojego życia .
Gdyby to był samiec - w tym momencie byłabyś już pewna, że tak jest. Jądra samca są widoczne już ok. 5-6 miesiąca życia. Najprawdopodobniej masz samiczkę .
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Post autor: Szyszek1993 »

Musisz pszperac na forum. Niedawno (przynajmniej tak mi się wydaje) ktoś zamieścił link do angielskiej strony gdzie były zdjęcia (spod ogonów) samca i samiczki!

[ Dodano: Sob Mar 17, 2007 11:42 ]
Już znalazłem. Oto i ona:

Kod: Zaznacz cały

sybilsden.com/caresheet/chin.htm
Miszel

Re: Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Post autor: Miszel »

U samiczki widoczne są teŻ sutki. Nie wiem czy u samca teŻ (nigdy nie sprawdzałem) Ale u samiczki powyŻej genitaliów trochę z boku moŻna znaleźć sutki. Wystarczy przytrzymać szylka na plecach i podmuchać w futerko. Przesuwać strumień powietrza po grzuchu szylka jeŻeli sutki są napewno na nie trafisz.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Post autor: Agusia »

U samca sutki nie są widoczne.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Post autor: Szyszek1993 »

A ja nie jetstem pewien płci! Mój jak gdyby ma połączone dwa zdkęcia-trochę z tego trochę z tamtego!
kama.

jaka to plec?

Post autor: kama. »

Prawie rok temu dostałam szylkę i powiedziano mi, Że to samiczka. Teraz jednak chciałabym się dowiedziec czy na pewno. jak rozróŻnić płeć u szynszyli? Prosze pomóŻcie!
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Post autor: dream »

Filipowi zaczęły wychodzić jądra w wieku 4 miesięcy, w 5 już były wyraźnie widoczne.

to powinno rozwiać Twoje wątpliwości, jeśli Twój szylek ma ponad 6 miesięcy a nie ma lysawych kuleczek w okolicach genitalii to jest to samiczka
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Post autor: Szyszek1993 »

Tak tk już wiem dawno ż eszaraczek to samiczka a nowy czarnulek to samczyk bo widac jądra. Nie jestem tylko pewien wieku samczyka? W jakim wieku widac już jąderka?
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Jak rozpoznać płeć szynszyla i co wyróżnia samca od samicy??

Post autor: dream »

5-6 miesięcy już się pojawiają dwa łyse różowe wzgórki międzydupką a penisem - czyli jak widać na zdjęciu
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości