Przerobiony materiał - Matura 2014

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: anna95 »

Ja skończyłam węglowodory, teraz czekają mnie fluorowcopochodne, alkohole i fenole na najbliższy tydzień.
Ze stężeń zrobiłam kilkadziesiąt, albo i więcej zadań, aż mnie zemdliło od ich monotonii -głównie z Padro, ale i troszkę z Witka ruszyłam. Z Omegi, Pazdro i Persony robię organiczną
Poza tym przerobiłam cytologię i całą rzeszę zadań z nią związanych, tkanki roślinne, niemal całe rośliny - muszę je jeszcze uzupełnić, zwłaszcza nasienne, bakterie oraz część metabolizmu - głównie węglowodanów, zostały mi pozostałe działy.
Ciąg dalszy nastąpi
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: Jivan »

spokojnie , na mój gust za dużo materiału na raz robicie

goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: goodman »

na jeszcze świeżym umyśle po wakacjach można bardzo dużo na raz przerobić. problem się zaczyna potem, tak koło lutego, gdzie się już chce z przemęczenia i znudzenia materiałem rzygać powtórkami. na dodatek to, co się zrobi teraz do zimy się i tak się w większości zapomni.
tak więc dobrze by było imho jeszcze sie nie zarzynać i oszczędzać siły na te decydujące miesiące (marzec, kwiecien, maj).
generalnie najlepiej starać się uczyć tak, żeby ta nauka sprawiała jako tako przyjemność i była ciekawa, wtedy to nie jest męczące.
Awatar użytkownika
muffler
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2013, o 14:27

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: muffler »

Jivan pisze:spokojnie , na mój gust za dużo materiału na raz robicie

na mój też. ja miałam tak, że pewnych rzeczy zapomniałam w marcu, kwietniu których się uczyłam we wrześniu. teraz naukę zaczynam od października :d i to na spokojnie
Awatar użytkownika
Ciastek_
Posty: 130
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 20:22

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: Ciastek_ »

muffler pisze:
Jivan pisze:spokojnie , na mój gust za dużo materiału na raz robicie

na mój też. ja miałam tak, że pewnych rzeczy zapomniałam w marcu, kwietniu których się uczyłam we wrześniu. teraz naukę zaczynam od października :d i to na spokojnie

ja już zaczęłam, co prawda tylko z biologi ale nie pędzę aż tak narazie slimacze wirusy i bakterie
Huaweii
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2013, o 19:53

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: Huaweii »

Jeśli chodzi o biologię to też mam tempo ślimaka. Z chemii jednak chciałabym podgonić i zrobić najwięcej zadań, jak się da.

Witowski I:
*wiązania chemiczne (wczoraj)
*mol - obliczenia dotyczące mola (dzisiaj, kilkanaście).
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: Locus »

Sunny_, jak tak dalej pójdzie to ci witowskiego braknie
Huaweii
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2013, o 19:53

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: Huaweii »

Locus pisze:Sunny_, jak tak dalej pójdzie to ci witowskiego braknie
Haha, później trochę zwolnię, ale nie ukrywam, że zaczynam od zera praktycznie, więc chciałabym przerobić dużo różnych typów zadań i oswoić się z tym przedmiotem, który będzie mi prawie codziennie towarzyszył Witowskiego dość szybko i w miarę przyjemnie robi.
Mam też wybór testów z medyka, zbiór z Omegi, więc zadań mi nie zabraknie
Awatar użytkownika
loczyslav
Posty: 8
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 22:54

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: loczyslav »

Robicie już matury? Pytam bo wydaje mi się, że nawet z niepełną wiedzą warto je robić, sprawdzić ile w głowie zostało a odpowiedzi do zadań, których się nie potrafi szukać w podręcznikach. Co sądzicie? To dobry pomysł?
Awatar użytkownika
Kojtek
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2007, o 22:09

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: Kojtek »

Ja póki co chce powtórzyć do końca lutego całość materiału,2 miesiące planuje zostawić na arkusze ))
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: Locus »

loczyslav, lepiej sprawdzać wiedzę jakimś zbiorem zadań, tematycznie, a jakoś 2 miechy przed maturą usystematyzować cały materiał poprzez robienie arkuszy i doczytywanie, jeśli ew. z czymś są jeszcze problemy. Ale co kto lubi.
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: smile22 »

loczyslav, podjęłam decyzję, że matury zacznę robić jak już będę miała znaczną część materiału opanowaną. Według moich obliczeń będzie to grudzień/styczeń. Ale na pewno cały okres po skończeniu będę trzaskać arkusze
Zaopatrzyłam się w zbiory Omegi z zadaniami z matur pogrupowane działami i te będę robiła wraz z powtarzanym materiałem. I do tego różnego rodzaju zbiorki zadań z konkretnego działu.
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Przerobiony materiał - Matura 2014

Post autor: Dzida »

Przyjmuję podobną metodę: najpierw materiał i testy tematyczne ze zbiorów a potem arkusze.
Niestety najbardziej obawiam się chemii organicznej, tego jak ją ogarnę, bo niestety to dla mnie czarna magia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości