Łacina jako fakultet

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Miracle
Posty: 161
Rejestracja: 24 sie 2010, o 10:39

Łacina jako fakultet

Post autor: Miracle »

Cześć Chciałabym wybrać łacinę jako fakultet i w związku z tym mam kilka pytań do osób, które również wybrały ten przedmiot w poprzednich latach lub słyszały o nim od swoich znajomych. Jak wyglądają zajęcia? Czy atmosfera jest bardzo stresująca mimo że są to fakultety? Czy jest dużo materiału do opanowania? Czy jest ciężko zaliczyć te zajęcia? Jak wygląda zaliczenie? Czy będę musiała poświęcić dużo czasu na naukę i będzie to zbyt duże obciążenie? Chciałabym choć trochę poznać łacinę będąc na medycynie ale nie chcę czegoś innego zawalić przez fakultety.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Łacina jako fakultet

Post autor: attyde »

Gdy ja robiłam ten fakultet, to było bardzo miło i przyjemnie, a nawet nie było zaliczenia. Nie wiem, jak w latach późniejszych
Miracle
Posty: 161
Rejestracja: 24 sie 2010, o 10:39

Re: Łacina jako fakultet

Post autor: Miracle »

A wiesz może czy osoba prowadząca te zajęcia się zmieniła czy jest ta, z którą Ty miałaś? Miło byłoby sobie bezstresowo pochodzić na łacinę.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Łacina jako fakultet

Post autor: attyde »

Gdy ja miałam ten fakultet, to był on prowadzony chyba przez kilka pań. I różnie to u każdej wyglądało. Tak czy siak to fakultety, zazwyczaj nie są jakieś wybitnie wymagające.
Awatar użytkownika
koliber111
Posty: 42
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 10:48

Re: Łacina jako fakultet

Post autor: koliber111 »

Hej ja też właśnie jestem ciekawa odnośnie łaciny jako fakultetu
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Łacina jako fakultet

Post autor: wojtass »

w tym roku fakultety z łaciny wyglądały tak, że się szło tak jakby do szkoły, tłumaczyli zasady i dyktowali tabelki itp, a zaliczenie pisało się ze swoimi notatkami.
Awatar użytkownika
koliber111
Posty: 42
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 10:48

Re: Łacina jako fakultet

Post autor: koliber111 »

aha czyli źle nie było?
Pytam bo gdzieś na forum przeczytałam że przy zajęciach w klinice może się to przydać
A co jeżeli chodzi o filozofię i filozofię medycyny orientujecie się jak sprawa wygląda?

wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Łacina jako fakultet

Post autor: wojtass »

Nie wiem jak bylo bo nie chodzilem na lacine. Swoja droga uwazam ze znajomosc odmian slowka po lacinie nie przyda sie na klinikach wcale, bo z tego co wiem to na klinikach sie nie mowi po lacinie tylko raczej oglada pacjentów. A po anatomii jak sie nauczysz po angielsku ze przewod trzustkowy to np pancreatic duct, wiec po lacinie ductus pancreaticus, to na klinice powiedza Ci Wirsung wiec lacina na nic.
Filozofie obie to tez przedmioty nie przedmioty, jak kazdy fakultet. Fakultety to tylko formalnosc z ktorych raczej sie czlowiek wiele nie nauczy
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Łacina jako fakultet

Post autor: attyde »

Łaciny akurat moim zdaniem warto się uczyć. Niekoniecznie deklinacji, ale chociaż mianownictwa. Jest zbieżna z angielskim, więc też jest o tyle łatwiej, a ciągle np. wyniki hist-patu są wyłącznie po łacinie, na egzaminie z patologii też obowiązywała.
Na klinikach to chyba akurat najmniej czasu zajmuje oglądanie a łacina, jak i skróty angielskie przydają się do mówienia przy pacjencie, co mu jest.
Awatar użytkownika
koliber111
Posty: 42
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 10:48

Re: Łacina jako fakultet

Post autor: koliber111 »

attde a Ty chodziłas na łacine? ja ogólnie nie lubię uczyć się języków i tak się zastanawia czy jest sens czy nie ale filozofi jeszcze bardziej nie znoszę niż języków.

Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Łacina jako fakultet

Post autor: attyde »

Tak, w pierwszym semestrze wybrałam łacinę, a w drugim filozofię medycyny. Obydwa fakultety raczej nie zapadły mi w pamięć i naprawdę, będzie to dla Ciebie jeden z mniejszych problemów na tych studiach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości